Klopp už rozmýšľa nad náhradou Maného. Bude ňou Ojo?

Od 14.1. do 5.2. je v Gabone na programe 31. pokračovanie Afrického pohára národov a Liverpool na ňom bude mať zastúpenie v podaní Sadia Maného.

Ne je pochýb, že by si liverpoolski priaznivci priali, aby sa Senegalčan Mané rozhodol tak, ako jeho kamerunský spoluhráč Joël Matip. Lenže realita je iná. Sadio začiatkom nového roka pláchne reprezentovať svoju domovinu a Klopp bude mať o starosť navyše.

Pri absencii Coutinha a Sturridge prichádza na rad ďalšia ofenzívna rana. Mnohých preto zaujíma, aké má LFC možnosti.

Jednou takou je Sheyi Ojo, 19-ročný krídelník, ktorý pri rieku Mersey prišiel ako 14-ročný z MK Dons. Šikovný a fyzicky dobre stavaný ofenzívny futbalista odohral za áčko The Reds doposiaľ 11 stretnutí a dal v nich jeden gól.

Aktuálne je po päťmesačnej pauze zapríčinenej problémom s chrbtom späť, hráva už za U23, kde potvrdzuje, že je vysoko efektívnym hráčom – v dvoch zápasoch si na konto pripísal gól a asistenciu, pokračuje tak v nastolenom trende z minulej sezóny.

Ako ale po poslednom zápase dvadsaťtrojky povedal Mike Garrity, Ojo ešte potrebuje dohnať kondičné resty, ktoré sa tak dlhým výpadkom prejavujú. „Sedemdesiat minút vydržal, ale posledných dvadsať už bol veľmi unavený, chytali ho aj kŕče,“ informoval Garrity po víťaznom zápase U23 nad Arsenalom, ktorý rozhodol práve Ojo.

S Maném v januári odíde rýchlosť, drzosť, kvalita v hre 1 na 1. Fanúšikovia volajú po náhrade – s blížiacim sa januárovým prestupovým oknom sa zvyšujú nároky na príchod reálnej posily – náhrady za Maného, ale ako poznáme pomery v LFC i Kloppa (aj z pôsobenia v Dortmunde), prednosť dostanú skôr alternatívy, ktoré sú prítomné v Melwoode.

Nemec navyše vyhlásil, že v nabitom zimnom období dostanú šancu aj mladíci, Ojo teda určite dúfa, že vyjde aj na neho. Veľkou otázkou ale zostáva, či mu manažér The Reds verí natoľko, aby zaujal Maného pozíciu. Navyše platí, že najprv sa musí v A-teame dostať na lavičku, až potom mať veľké oči.

Ďalším menom, ktoré treba spomenúť, je kapitán U23 Harry Wilson. Rovnako 19-ročný najmladší hráč, ktorý kedy nastúpil za seniorskú repre Walesu, sa po minulosezónnych zdravotných peripetiách stal v prvej polovici sezóny dvadsaťtrojky jednoznačným ťahúňom, strieľal góly, asistoval, vytváral šance.

„Musím byť trpezlivý, manažér (Klopp) dal v ostatnej dobe šancu aj mladých hráčom ako som ja, tak len musím vytrvať v poctivej práci a čakať na šancu,“ hovorí mladík.

Ak by som si ale mal tipnúť, či ex-kou BVB či Mainzu v dohľadnej dobe Wilsona využije, volil by som negatívnu možnosť. Dôvodom je, že sa Harry objavuje na tréningoch áčka len sporadicky, navyše sa v Kloppovej hierarchii mladíkov pred neho dostali Ejaria i mladší Woodburn (17 rokov).

Rodák z Wrexhamu, ktorý za prvý tím LFC neodohral ešte ani jedno stretnutie, je silný v súbojoch 1 na 1, zdravo drzý, má veľmi dobrú kopaciu techniku i prihrávku.

Pri vrátení sa späť k otázke, kto nahradí Maného sa naskytá aj využitie Wijnalduma na krídle, čo je možno najschodnejšia možnosť, či pri avizovanom návrate Coutinha preskupenie formácií.

1 Comment

 1. robroy

  16. decembra 2016 at 14:49

  Prichádzajú mesiace, ked sa rozhoduje.. ?
  Že o čom, nech si už každý doplní podla lubovôle, na seba si však prezradím, že poškulujem po tých najvyšších métach, ambície by sme už ZDRAVO na to mať mali aj mohli. Výpočet marodov, Sturr, Couts, Mané, podla dátumu sú to „len“ 3 týždne, teda 3-4 zápasy v lige … Je to správne kwop ?

  Lenže teoreticky sa zraniť môže hocikto, čiže ten výpadok byť môže byť ale ani nemusí.Klopp možno už vidí, že káder je príliš úzky na tieto zápasové porcie, hrané na hrane fyzických možností jednotlivcov..

  Nemám nič voči mládencom, naopak, velmi sa mi páčil ich výkon Oja, Woodburna, A Arnold, či Ejaria sú perspektívni mladí futbalisti, no možno až príliš mladí aby mohli, si na plecia zobrať prílišnú porciu záťaže v A-čku. Spomeňme si na Sterlinga s pred 2-3 rokov fyzicky bol na tom až velmi dobre, po čase extremu pod BR. však rýchlo stratil všetky klady mladeho futbalistu, čím disponoval.

  Podal môjho názoru a podla možností januaroveho trhu, by mali zvážit nákup jedneho alebo dvoch hráčov, do základu, ak už teda chceme byť medzi medailistami na konci sezony.Nemal by byť problém v peniazoch, ak si zoberieme za vzor cenovku Maného či Lallanu, ktorí svojimi výkonmi zavreli ústa nejednému z nás a vlastne aj mne… Bol by som velmi rád..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply