Klopp o zlepšenom hernom prejave

Jurgen Klopp bol spokojný s návratom intenzívneho liverpoolského presingu vo víťaznom zápase 3:0 nad Bournemouthom.

Manažér The Reds cítil, že v remízových zápasoch s Leicestrom City a West Ham United chýbala tímu potrebná dravosť po strate lopty. Vrátila sa presne na zápas s „Cherries“. A to s postupne zvyšujúcou sa intenzitou po celých 90 minút. Liverpool tak úspešne dokráčal za dvadsiatym víťazstvom v sezóne.

„Chceli sme im sťažiť tento zápas najviac ako sa len dá, a to sme aj urobili,“ povedal Klopp pre Liverpoolfc.com. Góly Maného, Wijnalduma a Salaha zabezpečili the Reds 3 body.

„Náš presing po strate lopty bol po horších zápasoch konečne stopercentný. Chceli sme ukázať, že sme tím, ktorý je schopný hrať veľmi dobrý futbal. Avšak, keď stratíme loptu musíme byť pre akékoľvek mužstvo na svete iní.“

„Toto proste musíme ukázať. Dotiahlo nás to až na pozíciu, na ktorej sa momentálne nachádzame, a ktorú musíme udržať. Trošku nám to v posledných zápasoch chýbalo, no teraz to bolo stopercentne naspať.”

V sobotné popoludnie, bolo útočné trio Mané, Firmino, Salah nebrániteľné. Liverpoolská záloha pre nich zabezpečila rovnováhu ako v defenzíve, tak aj ofenzívnej kreativite.

Z hĺbky poľa dostal Wijnaldum prihrávku priamo do šance na skórovanie. Následne dokonalým lobom, na ktorý už Boruc nedosiahol, navýšil skóre na 2:0.

Na treťom góle mal veľký podiel Naby Keita. Presným pasom do nábehu vysunul Roberta Firmina, ktorý parádnou pätičkou zmiatol všetkých na štadióne, teda okrem Salaha. Ten potom už pohodlne zakončil vedľa ľavej tyče.

„Predvedená hra sa mi páčila. Bol to akýsi mix držania lopty, prípravy do útoku a dostávanie sa cez obranné línie súpera. Bolo to fakt dobré.“ dodal Klopp.

„Ofenzívni hráči ponúkli neuveriteľné nábehy za obranu. Nenabiehali až tak často, ale to nevadí. Museli sme byť trpezliví. Roztiahli sme formáciu a mohli sme tak hrať medzi Ginim a Nabym. Obaja hráči boli na svojich pozíciách a mohli tak dostať správne prihrávky.“

„Taktiež boli zainteresovaní obaja krajní obrancovia. Bobby bol opäť trošku vyššie, na jeho prirodzenej pozícii a nechodil si po lopty až tak hlboko do poľa. Pri treťom góle, to čo urobil keď predtým neskóroval, to bolo úplne úžasné.“

„Bol to pre nás veľmi dobrý zápas a som absolútne šťastný.“

Zdroj: Liverpoolfc.com

2 Comments

  1. MengiCZE

    13. februára 2019 at 16:58

    Jsem zvědavý jestli Naby dostane šanci proti Bayernu a zároveň proti Mrdkam

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply