Klopp po Man Utd (1:2): Penalta sa pískať v náš prospech mala

Tri penaltové situácie a Craig Pawson nereagoval ani na jednu.

Ten Craig Pawson, ktorý v liverpoolskom derby na Anfielde pár okamihov pred koncom stretnutia, odpískal nefaul Lovrena na Calvert-Lewina. Ronney vtedy z jedenástky urpavil skóre na konečných 1:1. A LFC i jeho fans boli poriadne na…pajedení.

Jürgen Klopp po dueli na Old Trafford (1:2) ruku Antonia Valenciu z úvodu II. polčasu nesťažoval. Niekto si povie, že obranca Man Utd mal ruku pri tele, iný to vidí opačne – zabránil Robertsonovmu centru, eventuélne možnej šanci.

V derby boli ešte dva sporné momenty v 16-ke domácich, aj tie Pawson a jeho pomocníci nechali tak. Pawson, 38-ročný rodák práve z Manchestru zo Sheffieldu nepatrí zrovna medzi tých, ktorí by horeli náklonnosťou k LFC. Ale k tým dvom zvyšným sporným momentom: Súboj Younga so Salahom, ktorý jemne pripomínal zo strany krajného beka Red Devils zápasenie, zostal nepovšimnutý, Kloppa však rozčúlila hlavne situácia, v ktorej podľa jeho názoru Fellaini fauloval vtipnej pätičke Firmina prenikajúceho Maného. Kde sú tie časy, keď nám sudí na Old Trafforde pískol tri penalty…

„V tej situácii Fellaini vs Mané mala nasledovať penalta,“ povedal v pozápasovom rozhovore Klopp. „Súboj hráča proti hráčovi, náš by bol voľný v 16-ke. Tú penaltu sme potrebovali, prehrávali sme o gól. Potrebovali sme ju, pretože sme v istých dôležitých situácicách neboli dostatočne kvalitní,“ doplnil nemecký manažér Liverpoolu.

Liverpool hrál jen poločas a to bylo málo, v derby podlehl Man Utd 1:2

„V takýchto situáciách potrebujete aj istú dávku šťastia. Lenže sme prehrali a musíme sa tak s týmto výsledkom vysporiadať,“ pokračuje.

„Pýtate sa ma na to ako zvyčajne,“ nasmeroval Klopp svoju reakciu všeobecne novinárskej obci, aby nasledovala istá dorma paranoje: „Keď sme niečo podobné riešili po Tottenhame (2:2), každý bol na strane súpera, nikto sa ani na sekundu nezameral, a to som robil 6 rozhovorov, na penaltu, nikto sa ma na ňu nespýtal. Ak by tá penalta nebola, vyhrali by sme 2:1.“

„Je ľahké spočítať, o koľko bodov sme takto prišli, môj život sa nejako rapídne nezmenil, na druhej strane to ale nie je o tom, že by sme si nevytvorili dostatok šancí, bolo to o tom, že sme dostali „lacné“ góly,“ myslí si Klopp.

Nemcovi sa v ostatnej dobe s týmto súperom nedarí, dokonca sa vrátil do minulej sezóny, kedy Zlatan Ibrahimović kontroverzne skóroval na 1:1 (v januári 2017 vyrovnával Švéd v 84. min).

„Ak hráte s Man Utd, potrebujete aj istú dávku šťatia, alebo potom správne rozhodnutia, nie tie opačné. Naposledny sme tu viedli 1:0 a potom dostali gól z ofsajdu. Každopádne sme tu ale od toho, aby sme robili veci, ktoré máme robiť. Napokon teda domáci skórovsali dvakrát, my raz a to je výsledok,“ hovorí.

„Myslím si ale, že keby sa napokon duel skončil nerozhodne, nitko by príliš nenamietal. Aby som sa ale vrátil ku gru problému, situácie pri góloch, ktoré sme dostali, sme nezvládli, nemôžete predsa hráča ako je Lukaku nechať len tak,“ končí svoj príspevok.

 

zdroj: Liverpool Echo

 

edit: v článku som pôvodne chybne uviedol, ze rozhodca Pawson je rodákom z Manchestru, za chybu sa ospravedlňujem

14 Comments

 1. MengiCZE

  10. marca 2018 at 21:23

  Díky za překlad. Bohužel už to nezmenime

 2. robroy

  10. marca 2018 at 21:40

  Ako môže rodák z Manchestru Pawson, nezaujate pískat takýto zápas, ked ešte aj jeho pradedo musel nadávať na Liverpool.

 3. keeno

  10. marca 2018 at 22:47

  Žiadna penalta nemala byť
  Mourinho jednoznačne prestal Kloppa po taktickej stránke dnes
  Vyhral lepší tím

 4. kloppinho

  11. marca 2018 at 0:15

  Naposledy keď nás mrdky porazili… Tak za pár dní nam uefa vylosovala zmrdky v pohári.. možno sa história bude opakovať 😉

 5. ar77

  11. marca 2018 at 5:44

  Gary Neville: „Nikdy nemôžete povedať, že je prijateľné prehrať s Manchestrom United. V Liverpoole budú sklamaní, no keď si budú rozoberať zápas, povedia si: ‚Dobre, nezničili nás. Dostali sme 2 mizerné góly, no zaklopali sme na dvere a mali sme kopať 2 penalty‘. Som sj istý, že to Klopp povie. Z tohto zápasu si zoberie aj pozitíva. Nepôjde zo zápasu s pocitom ‚títo hráči nemajú na to ísť na Old Trafford, nie sú na to pripravení‘. Treba totiž povedať, že hrali dobre a dominovali na lopte. Idú správnym smerom. Nemyslím si, že by z Old Trafford mali odchádzať zdevastovaní a s pocitom, že na tejto úrovni nedokážu konkurovať, pretože toho sú schopní a ukázali to aj dnes.“
  Ze by konvrtoval 🙂

  • keeno

   11. marca 2018 at 6:03

   Nekonvertoval

   Videl súčasnú realitu

   Dnes, nechcem rýpať, dnes chýbal Coutinho veľmi

   • kloppinho

    11. marca 2018 at 7:12

    Niekedy nam chyba placko…. a inokedy pice by mohol piskat nezaujaty sudi

    • kwop

     11. marca 2018 at 11:56

     a co takto pawsona opat raz aj na merseyside derby?:)

     • keeno

      11. marca 2018 at 19:52

      Pawsona na Manchester derby? 😎😂😨
      To by bola zábava ako včera na štadióne novom West Ham

      Myslím,, že tá prehra a spôsob, akým sme prehrali je obrovská pomoc do ďalšieho rozvoja rozvíjania tímu

      Strata bodov mrzí, ale stále má Klopp a jeho tím všetko pod palcom v ich rukách

 6. JURAJ

  11. marca 2018 at 8:38

  Načo spomína-ť v rozhovoroch na dva lacné góly?
  -už ten prvý mal byť pre neho výstrahou, ak nie signálom, že Mourinho objavil Ameriku; silne mi to pripomenulo Rodgersa pri pamätnej prehre. Istý v „kramflek-úspechu“.
  Na druhej strane, Jose so zápasom žil, a dával to okoliu patrične najavo, by mančaft videl, …, že mu naozaj funguje naordinovaná stratégia.
  Myslel som si, že po 1.góle ich tam vzadu dá do laty a prijme, najmä s pomocou VVD, také opatrenie, že začnú fungovať ako sa patrí. Bohužiaľ, nechal všetko na vieru v seba; a keď už konečne zaregistroval, že si VVD nestihol do nástupu na rajóny vymeniť polámanu dirig. paličku, už bolo po funuse.
  Ostatok je pre mňa už len obalovou technikou na zabezpečenie finito F4.

  • robroy

   11. marca 2018 at 9:24

   No neboli to len 2 lacné goly, Pawson, ako sa hore píše odpískal vymyslenú penaltu proti nám s karamelkami.
   A další „vtáčik“ Jonathan Moss, odpískal po simulováni Lamelu penaltu na 2 : 2, pritom chlapec-herec mal dostať minimlne žltú.. Takže kolko je to (stratených) bodov dokopy ?
   Nedá sa v rámci klubu spísať nejaká stažnosť na nadriadený „orgán“, alebo je to utopia ?

   • kwop

    11. marca 2018 at 11:57

    da, ale nic sa s tym nespravi .. FA je tupa, konzervativna a chybu si v zasade nepriznavajuca organizacia .. a anglicki sudi predsa chyby robit nemozu .. kto to kedy videl ..

    • robroy

     11. marca 2018 at 13:45

     Aspoň, ze by dnešné vedenie, teda KLopp, dali o sebe vediet, že nie sme slepí a že vieme otvorit si hubu, ked kopance od Pawsona viditelne bolia. Však sem tam boli prípady, ked nejaká komisia, niekde v ztýčila ukazovák….. (potom prostredník…)

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply