Klopp si ide „svoje prestupy“. Lallana a Ox sú viac, ako transfer špekulácie

Jürgen Klopp Coutinha v tomto prestupovom období nenahradí. Zabudnime na to, čo by bolo keby, na sny, ktoré tak výdatne podporujú špekulácie. A že tých je aktuálne viac než dosť…

Brazílsky futbalista opustil Anfield začiatkom tohto mesiaca, čo liverpoolsky manažér komentoval slovami o tom, že nebola iná cesta. Pred časom ešte veľmi populárny Coutinho šiel o Barcelony, lebo ževraj nebola iná možnosť.

Médiá začali okamžite  chŕliť mená, ktoré zaručene 25-ročného tvorcu hry nahradia, veď zinkasovaných £145m malo byť podľa tých istých a navyše pravdivých než pravdivejších info a ešte raz takých zdrojov, odkiaľ pochádzajú, pripadnúť na prestupy.

Lemar, Mahrez, Dahoud, Aubameyang, Pulisić, Oblak, Griezmann. A ďalší. Príde vám to naozaj reálne?

Každopádne, pokiaľ časť liverpoolskych fans snívala, že v útrobách Anfieldu, v miestnosti, ktorá je určená na tlačovky, The  Reds do desiatich minút po Coutinhovom odchode predstavia novú posilu, či ešte lepšie dve, samozrejme superhviezdy, či aspoň supertalenty, tak Klopp si ide svoje. A zasa raz časti fanúšikovského spektra vytrel zrak. „Žiadna náhrada za Cutinha v tomto prestupovom termíne nebude,“ hlási neľútostne Nemec.

Navyše, mená, ktoré ponúkajú novinári či fans, mená, ktoré boli spomenuté vyššie, sú (možno nie všetky, taký Lemar, tam ten záujem je) len obyčajné prestupové špekulácie. Nič viac. Naozaj nič.

Jürgen Klopp (foto: ESPN)

50-ročmý ex-tréner Dortundu a Mainzu sa (ako vždy) pozerá prioritne na svoj tím, na tých hráčov, s ktorými reálne môže počítať. (Taká menšia odbočka, bol to práve Klopp, kto pred pár hodinami zamedzil Woodburnovi hosťovanie v Sunderlande. Vysvetlil to slovami, že tento talentovaný mladík coutinhovského štýlu futbalu je potrebnou súčasťou tréningových jednotiek a navyše má, podľa neho, dostatok zápasovej praxe. Veď hráva za U23 i U19 v juniorskej Champions League.)

A aktuálne teda ráta už aj s Adamom Lallanom, ktorý v podstate polovicu sezóny premaródoval.

„Nemyslím si, že je to o peniazoch. Nikto mi nepovedal, že na ne musím myslieť, dôvod je ten, že sme rozumní, že sa vždy snažíme robiť to, čo je správne. Zvyčajne by sme nemali váhať s tým minúť peniaze (na hráča), čo sme už v minulosti zopár ráz urobili, ale čo viem, nie je to o momente, je to o správnom rozhodnutí,“ hovorí manažér LFC.

„Naozaj si myslím, že Adama Lalalna nie je náhradou za Philippeho Coutinha,“ obracia reč na tému, ktorá zaujíma väčšinu priaznivcov.

„Adam je ale späť, čo je super. Máme totiž k dispozícii ďalšieho skvelého, kreatívneho ofenzívneho záložníka. Môže zahrať priame kopy tak, ako Coutinho? Nie, ale je tam množstvo vecí, ktoré môže. V istých situáciách nás môže spraviť silnejšími,“ myslí si Nemec.

„No a sú ti aj ďalší hráči, na ktorých to môže celé stáť. Oxlade-Chamberlain, Milly (Milner), Gini (Wijnaldum) dokážu podať výkon, navyše v tejto sezóne všetci  napredujú, takže sa veci hýbu dobrým smerom,“ dopĺňa.

Adam Lallana (foto: GiveMeSport)

Aj keby si to väčšina fanúšikov priala, Klopp neustále stojí za svojím – nebaviť sa o transferoch, baviť sa o tom, ako sa môže tento tím zlepšiť. A na to skôr ako zájdenie na prestupový trh používa niečo iné – tvrdú prácu so súčasným kádrom. Tak to bolo od začiatku, tak je tomu aj teraz. Jasné, rekordný príchod van Dijka zo začiatku prestupového obdobia množstvu priaznivcov pobláznil hlavu.

„Ak by sa ale počas tohto transfer okna niečo (niekto) objavilo, šli by sme do toho. Ale nie, aby sme umlčali kritikov, ktorí hovoria, že nič nerobíme, že len spíme, ale preto, že by to bolo správne rozhodnutie,“ opakuje svoj postoj.

Klopp ďalej upriamuje pozornosť na jeho náklonnosť k Adamovi Lallanovi. Žiaľ, stojím na opačnom póle a tam, kde šéf liverpoolskej lavičky anglického futbalistu chváli, sa chytám za hlavu.

29-ročný reprezentant Albionu sa pritom po zranení vrátil v dvoch víťazných zápasoch s Evertonom v FA Cupe (2:1) a Burnley (2:1) v lige.

Lallana má pritom, ako mnoho hráčov, jasný cieľ – okrem klubového si svoj sen žiť aj na repre leveli. A práve teraz v lete sa v Rusku konajú majstrovstvá sveta, kde sa Anglicko zúčastní a Adam by, samozrejme, nechcel chýbať. Jeho prípadnú nomináciu ale komplikuje práve fakt, že kouč nároďáku Gareth Southgate sa pozerá aj na to, že pol sezóny pre zranenie stál.

„Ak by pán Southgate Adama na MS nezobral, tak by som mu skutočne musel pogratulovať k víťazstvu na svetovom šampionáte,“ vyjadruje sa Klopp s istou nadsázkou. „Pretože si ani nedokážem predstaviť, aká silná musí byť tá zostava, keby sa do nej *Adam nezmestil,“ hovorí.

Adam Lallana v drese Anglicka

„Lallana bol pol sezóny mimo, a ako všetci hráči, aj on potrebuje nabrať fyzičku. Mohol by hrať častejšie, je tu ale moment, ktorý sa dá vidieť, je to o zosilňovaní intenzity. Mal veľké problém so svalovým zranením, nemohli sme jeho návrat uponáhľať. To nie je možné, istá vec ale je, že ho potrebujeme. Pre zvyšok sezóny ho skutočne potrebujeme. Stále však ešte len pracuje na kondícii, je ale na veľmi dobrej ceste,“ dodáva.

„Keď si zoberieme situáciu 4 týždne dozadu, tak Adam bol už aj vtedy zdravotne fit, ale nebol dostatočne fit na to, aby hral zápasy. Je skutočne blízko, môže odohrať 90 minút, je to ale aj o tom, ako sa cíti po zápase. Cíti sa totiž absolútne inak, ako tomu bolo napr. pred rokom a pol. Samotná fyzická kondícia totiž za 90 zápasových minút neukáže všetko, neukáže, ako dokážete zregenerovať v prípade, že na to máte napr. len jeden či dva dni. A práve v dobe, kedy hrávame každý tretí deň je tu situácia, s ktorou sa musíme vysporiadať,“ vysvetľuje.

Alex Oxlade-Chamberlain

Klopp ďalej hovorí aj o trpezlivosti. Presne o tom atribúte, ktorý rozdeľuje aj tábor fans Merseysiders. Nemecký manažér to síce hovorí v kontexte prípadu repre opomenutie Oxlada-Chamberlaina, ale platí to všeobecne.

Ex-futbalista Arsenalu sa totiž nezmestil do novembrovej nominácie Anglicka na duely s Nemeckom a Brazíliou.

„Myslím, že ak má futbalista kvalitu, tak sa trpezlivosť je vždy namieste. V dnešnom futbale je ale dosť zložité byť trpezlivým. Je to ale zložité pre hráčov. Všade možne, kde pôsobia sa pýtajú, prečo si urobil toto, prečo si nedal hrať práve ich. Toto nie je kritika. Keď Gareth Southgate nepovolal Oxlada-Chamberlaina do repre, pretože nehrával dosť často za klub, bol to moment, kedy som si povedal: ´Vau´. Nechcem zabíjať hráčsku perspektívu, ale vždy potrebujete čas, hráči detto. Navyše bol v klube nový,“ hovorí.

„Samozrejme, že som veľmi rád, keď hráč ukáže niečo, čo sme videli, keď sme podali ponuku na prestup, pretože to potvrdzuje, že naše rozhodnutie bolo správne. Chceme však viac. Máme tu skupinu hráčov, ktorí sú vo veku, kedy si ani na sekundu nemyslíme, že sú vo veku, kedy sa ich hráčsky vývoj, rozvoj kvality zastavili. Vždy je tu priestor na zlepšovanie. Už niekoľko krokov spravili, som si ale istý, že ich ešte niekoľko zvládnuť môžu,“ končí Klopp svoj príspevok.

 

 

zdroj: Liverpool Echo

9 Comments

 1. Steeler

  21. januára 2018 at 13:26

  Bolo jasné, že hneď veľký prestup nebude. Klopp je tréner ktorý si počká na svojho hráča dajme tomu aj do ďalšieho prestupového obdobia. Momentálne majú šancu sa ukázať naši hráči ako: Lallana, OX, Gini a možno dostane šancu aj Woodburn. Je to veľmi rozumné riešenie na momentálnu situáciu a rozbehnutú sezónu.

 2. Trapy

  21. januára 2018 at 13:55

  MS v Rusku.To je dovod,preco sa zrazu Klopp rozhodol pre Kariusa.Dufam,ze Hendo kvoli tomu tiez plna minutaz,a budeme sa tesit….

  • Johny1891

   23. januára 2018 at 15:43

   Neverím, že Klopp, profík, čo má zmluvu s LFC, by mal na prvom mieste nejaké MS ako úspech klubu, ktorý trénuje. Ten dôvod bude asi iný…

 3. kloppinho

  21. januára 2018 at 14:00

  zdrave nazory..spekulacie….bossove slova = kvalitne citanie 😉
  zas opakuju fotbal na plyn… doma proti moskve….gol bobby 3:0

 4. MengiCZE

  21. januára 2018 at 19:50

  Spurs zavahali.. nic jiného než zítřejší výhra nepřipadá v úvahu. Už je pondělí?

 5. keeno

  21. januára 2018 at 20:09

  Výborné čítanie, zmysluplný Chceme však viac.

  Citujem

  Máme tu skupinu hráčov, ktorí sú vo veku, kedy si ani na sekundu nemyslíme, že sú vo veku, kedy sa ich hráčsky vývoj, rozvoj kvality zastavili. Vždy je tu priestor na zlepšovanie. Už niekoľko krokov spravili, som si ale istý, že ich ešte niekoľko zvládnuť môžu,“ končí Klopp svoj príspevok

  Toto hovorí od prvej sekundy ako do Liverpool FC prišiel, klobúk dolu

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply