Končí ďalšia z nádejí. Neviem, či má akadémia LFC vôbec nejaký zmysel

Ďalší z množstva zaujímavých talentov nateraz kariéru v LFC nespraví.

Čo vám napadne, keď si postupne prejdete tento zoznam hráčov? Morgan, Coady, J. Robinson, Shelvey, Linfield, R. McLaughlin, B. Smith, Nacho, J. Sinclair, Ngoo, Kelly, Suso, Sterling, L. Jones, J. Welsh, Insúa, Amoo, P. Anderson, Canós, Carson, Dalla Valle, K. Németh, Eccleston, El Zhar, Pacheco, Leto, Flanagan, D. Thompson, Hobbs, Ibe, T. Ince, Adórjan, Le Tallec, Sinama-Pongolle, Medjani, Mellor, Plessis, Rossiter, João Carlos Teixeira, Pelosi, Wisdom, A. Philips, Yeşil a pod.

Fans The Reds pár mien poznajú, vytŕča Sterling, Suso, Flanagan, Ibe, možno Shelvey.

Ten zoznam píšem z jediného dôvodu. O všetkých týchto hráčoch sa hovorilo, že môžu byť budúcnosťou The Reds. Až na Kellyho, Sterlinga, Shelveyho a Susa sa na vrcholnú úroveň nikto nedostal. Tobôž sa na nej presadil.

Tieto mená majú niečo spoločné – na kratší či dlhší čas boli súčasťou liverpoolskej akadémie. Napr. ako aktuálne Ojo, Woodburn, Ejaria, Kent, H. Wilson, Masterson, J. Williams, Virtue, Adekanye, Awoniyi, Brewster, C. Whelan, T. Gomes, Dhanda, Grabara, He. Kane, C. Jones, Camacho, Millar, Tagseth, Coyle či Longstaff, o ktorých sa bavíme rovnakou rétorikou, teda, že ide o veľké či zaujímavé talenty….. z ktorých by raz mohol byť nový Gerrard, Fowler, Carragher, McManaman. Alebo aspoň Alexander-Arnold či J. Gomez. Prípadne Stephen Warnock.

Tento článok nie je o pripomínaní toho, že liverpoolska mládežnícka „liaheň“ nenarába s talentmi dostatočne, ani o tom, že tie talenty možno nie sú až také veľké. Je o doplnení ešte jedného mena, ktorý do zmienenej skupiny hráčov tiež patrí.

Cameron Brannagan. Dnes 21-ročný záložník s veľmi dobrým centrom i zaujímavým čítaním hry, sa chystá ukončiť 16-ročné pôsobenie v LFC. Treťoligový Oxford United už má pripravených £200,000.

Brannagan bol svojho času kapitánom liverpoolskej 21-ky. V období, kedy boli spoločne s ním v tíme mená ako Sterling, Suso, Morgan, Coady, Shelvey, R. McLaughlin a pod. sa naozaj zdalo, že do prvého tímu vystrelí hneď niekoľko z nich. Rodák z Manchestru odohral za áčko The Reds 9 súťažných zápasov. Našlo sa aj pár minút v prípravákoch.

Nemal na to, nemal dostatok šancí, tréneri mu neverili, alebo proste preferovali niekoho iného, nezapadal do plánov… Je to jedno. Z Anfeldu aktuálne odchádza hráč, ktorého (možno vysoko subjektívne) vnímam ako hráča s nohou (technikou), ktorý by až na L. Suáreza, Gerrarda, Coutinha, Firmina, Maného, X. Alonsa pokojne mohol v tomto ohľade úspešne súperiť s celou plejádou liverpoolskych futbalistov.

Brannagan je príkladom futbalistu, kedy niekedy nestačí ani talent ani vôľa. A možno sa aj on raz, ako napr. Rickie Lambert, vráti do LFC a ukáže, že zabojovať sa o kariéru oplatí.

7 Comments

 1. johnysheek

  9. januára 2018 at 12:13

  tak z tohto som obzvlast smutny..

 2. rexino

  9. januára 2018 at 12:45

  V každom väčšom klube to tak je. Jednoducho to, že hráč hrá jak najväčší pán v U18 či v U21 neznamená, že bude aj medzi seniormi taký dobrý, keďže je to obrovský výkonnostny skok. Niekedy som hral futbal s chalanom ktorého sme volali malý Messi. On mal neskutočnú techniku a u mládežníkov bol najväčší pán. Zavolali ho ale do A-čka a tam sa ukázalo, že výkonnostne a silovo vôbec nestačí a že jeho neskutočné kľučky v A-čku každý priemerný obranca prečíta.

  • johnysheek

   11. januára 2018 at 13:48

   tak ono neda sa zahviezdit hned v prvom a potom vsetkych dalsich zapasoch za Acko 🙂
   je to o tom, postavit ho tam i ked mu nejde.. musi sa otukat, vyskusat, zistit, co bude platit aj v Acku..

   taky robben zvlada jednu klucku cely zivot a napriek tomu, ze o nej kazdy vie a vsetci vedia, ze ju spravi a on ju skutocne spravi a i tak cez hraca prejde 😉

   proste je to o tom, ze do acka sa nedostavaju mladi castejsie a je to skor zazrak ako pravidlo, hlavne v timoch na vyssich miestach, potom sa deju veci ako s Maticom a pod.

   • kwop

    11. januára 2018 at 14:07

    napr. suso – dnes sa spekuluje, ze by ho mohol LFC chciet doviezt spat na anfield .. a vtedy, ked tu bol, mu ten niemand rodgers nedal sancu – resp. presnejsie povedane – dal, ale odpalil ho v momente, kedy skusenejsi a lepsie plateni hraci hrali uplne hovno, vysledkovo sa nedarilo a doplatil na to spanielsky tinedzer, kt. si len zvykal na seniorsky futbal .. a pritom vobec nehral zle .. mat ho tu dnes, aj ten coutinhov odchod boli menej ..

 3. JURAJ

  9. januára 2018 at 12:46

  bárs by nie, drieť, mulačiť a Hendersonovia, + podobné kopytá, s „božou Pomocou“, zadky vytierajú, akurát, že ten najsprávnejší zadok sa pre Brannagana nezjavil v onú povestnú pravú chvíľu.

 4. keeno

  14. januára 2018 at 9:59

  Samozrejme, že akadémia má zmysel

  Mladí hráči, ako si napísal, popri talente a nekonečnej tréningovej drine so super výživou, potrebujú aj šťastie pri prechode do áčka najvyššieho tímu

  Ale boli tebou vymenovaní hráči, za poslednú dekádu, až tak dobrí, aby sa nepresadili do prvého tímu, len kvôli ich prehliadaniu?

  Začnem so Susom, tu sa zhodneme, že z nepochopiteľných dôvodov bol predaný (pamätám si napríklad zápas proti manunited veľmi dobre cca 5 rokov dozadu, keď Valencia urobil penaltu), v tom zápase Suso jasne ukázal coutinhovsky level futbalu,

  Osobne som sa absolútne zmylil v Ibem, Shelveym, bol som presvedčený, že môžu byť novým Barnesom a Alonsom, ani len pravidelne v priemerných kluboch nehravaju

  Morgan? Ten chalan, ak sa nemýlim v štrnástich rokoch nasukal sto gólov v jednej sezóne, dnes je v írskom sligo

  Ince

 5. keeno

  14. januára 2018 at 10:02

  Ince dal po piatich rokoch prvý gól

  Chcem tým povedať, že tí hráči po opustení LFC sa nepresadili do

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply