Krásné góly zlomily odpor Cardiffu. Alisson poprvé inkasoval

Premiere League review

V pozměněné sestavě nastoupili hráči Liverpoolu k 10. kolu premier league a dle předpokladů neměli s Cardiffem žádný problém.

(27.10.) PL 2018/19 - 10. kolo, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Cardiff City FC 4:1

góly: 10. Salah (Wijnaldum), 66. Mané (Moreno), 85. Shaqiri (Salah), 87. Mané (Salah) - 77. Paterson
žlté karty:
červené karty:
rozhodca: Stuart Attwell

Sestava LFC

Alisson - Alexander-Arnold, Lovren, van Dijk, Moreno, Fabinho, Wijnaldum, Lallana (61. Shaqiri), Mané, Salah, Firmino (71. Milner).

lavička: Mignolet - Matip, J. Gomez, Robertson, Milner, Shaqiri, Sturridge.

Sestava CCFC

Etheridge - Ecuele Manga, Morrison, Bamba, Bennett, Camarasa, Gunnarsson (73. Damour), Hoilett, J. Murphy (74. Harris), Decordova-Reid (83. Zohore), Paterson

lavička: Smithies - Zohore, Connolly, Cunningham, Damour, Harris, Madine

S překvapivým složením základní jedenáctky vyrukovali svěřenci Jürgena Kloppa proti Walskému Cardiffu, no na druhou stranu německý manažer poskytl možnost ukázat se zejména Alebertu Morenovi, který si připsal premiérový start v Premier League v této sezóně.

Reds od začátku zápasu diktovali tempo hry a Anfield se dočkal zaslouženého gólu už v 10. minutě, kdy po skrumáži v pokutovém území se po 2 zblokovaných střelách dostal k míči Salah a nasměroval míč to hostující branky. V 10. minutě tedy Liverpool vedl 1:0.

Liverpool pokračoval v tlaku a chtěl si pojistit zápas už v prvním poločase. To se skoro povedlo ve 13 minutě van Dijkovi, jeho hlavička ale pozue orazítkovala tyč Etheridgeovo branky. To ale hráče s Liverbirdem nezastavilo a tlačili dál. 5 minut na to se po krásné nahrávace Maného dostal do úniku znovu Salah, který ale míč nestihl a následně trochu laxně řešil situaci, kde mohl poslat Maného do gólové šance, ale raději volil zkoušku penalty, kterou mu ale hlavní arbitr tentokráte nespolkl a tak se Reds museli na další gól stále snažit.

Od poslední nebezpečné situace se hra uklidnila a v průběhu zbytku prvního poločasu byl míč zejména na kopačkách Liverpoolu a hráči se snažili kretavním a klidným způsobem překonat obranu Cardiffu. Po několika pohledných akcí však ale finální fáze často nedopadla dle plánu a tak začínali hráči znovu od začítku. Hostující Cardiff se za celý první poločas nedostal k ohrožení Alissona a tak obrana Liverpoolu se ani moc nezapotila. V samém závěru měl gólovou hlavičku Lallana, jeho pokus ale na brankové čáře zastavil stoper Cardiffu. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 1:0

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy beze změny a obraz hry se od prvního poločasu tolik nelišil. První změnou v sestavě byla výměna Shaqiriho za Lallanu. Bylo potřeba oživit útočné akce domácích a v momentální formě tomu určitě mohl pomoct švýcarský křídelník.

Po trošku uspávacím tempu druhého poločasu se už na výsledek 1:0 nechtěl koukat náš senegalský křídelník. V 65. minutě si Mané ve vápně sám udělal s míčem prostor a svou levou nohou na vzdálenější tyč. Jeho gól tak pouze potvrdil formu našeho útočného tria, které znovu začíná nabírat na obrátkách. Na tabuli ukazující skóre tak svítilo 2:0. Po příchodu Shaqiriho se útok znovu dostal do tempa a na hráčích byla vidět chuť pro zvýšení skóre.

Jak se říká, nic netrvá věčně a tak ani další čisté konto pro Alissona Beckera na Anfieldu tentokráte nebude. V 78. minutě se po nenápadné akci na pravé straně snažil oddcentorvat Hoilet. Jeho centr se nešťastně odrazil mezi nohama van Dijka, který míč posunul přímo na nohy Pattersonovi, který tak jako první hráč od 24. Února 2018 dokázal vstřelit na Anfieldu proti Liverpoolu gól. Skóre tedy 2:1.

LFC zjistilo, že i po takto nešťastném góle se může Cardiff dostat do šancí a tak se snažili náskok znovu zvýšit na rozdíl 2 branek. Začalo se tedy hlavně hřmít před brankou hostů, která odolávala těžko. Nezahambit se ale nedali ani hosté, kteří po vstřelené brance chytli druhý dech a snažili se srovnat skóre. Tlak pokračoval a ke slovu se ve 84. minutě dostal střídající Shaqiri. Ten dostal skvělou přihrávku na kopačky od Salaha a ve vápně se neukvapil, pohrál si se stoperskou dvojící a krásnou pozemní střelou zvýšil na 3:1! Oživení z lavičky je to co Liverpoolu dlouho chybělo a nyní se znovu Shaq ukázal ve více než dobrém světle!

Vypadalo to na pohodové dohráníze strany LFC, ale střelecká chuť nepřestávala. Po skvěle odebraném míči na středu pole v 87. minutě Fabinhem, se k míči dostal Salah a vyslal do úniku Sadia Maného. Senegalský střelec po úniku nádherně přehodil brankáře hostů a zvýšil na skvělých 4:1. Tímto zásahem to také bylo to poslední čeho se Anfield dočkal.

• Dokážeme si diktovat hru a udržet skóre
  • Shaqiriho další oživení hry
  • Skvělý Fabinho
  • První gól do sítě LFC od 24.08.2018

Výkon hodnotím známkou: 1

Alisson Becker (7) – Neměl moc práce a o čisté konto přišel po nešťastné teči van Dijka. Jinak byl dnes bez práce.

Trent-Alexander Arnold (7) – Z dvojice Moreno Arnold byl druhý jasně aktivnější a i více viditelný. Z jeho hry nevyplynulo vzadu žádné nebezpečí a vepředu se prezentoval několika dobrými akcemi.

Dejan Lovren (7) – Po boku van Dijka se každý cítí dobře a to platí i v případě Dejana Lovrena. Ve vzuduchu byl jistý a i ve hře po zemi se nedopustil žádné větší chyby.

Virgil van Dijk (7) – Paradoxně náš největší klenot v obraně se postaral o první obdržený gól na Anfieldu v sezóně. Jeho hra však byla znovu skvělá.

Alberto Moreno (6) – Je vidět, proč nedostává více možností. I branění Cardiffu udělal několik chyb a není tedy čemu se divit, že ho nevidíme na hřišti častěji.

Adam Lallana (5) – Hrál 60. minut a za tu dobu se moc neukázal. Chtěl být aktivní, ale bohužel skoro vždy celou akci spíš zbrzdil. Za jedinou zmínku stojí jeho nebezpečná hlavička na konci prvního poločasu.

Gini Wijnaldum (7) –  Snažil se tvořit, běhal, bránil. Dnes vše dle plánu proto ho nelze nějak kritizovat.

Fabinho (8) – Nelze naplno hodnotit jeho přínos po jednom zápase se slabším Cardiffem, ale je potřeba říct, že právě dnešní zápas ukázal, že jeho přínos do dalších zápasů  bude obrovský.

Mohamed Salah (8) – Jeden gól dal a na dva přihrál. Dnes znovu ukázal jak moc důležitý je pro Liverpool. Skvělý výkon.

Roberto Firmino (6) – Bobby se dnes hledal, ale určitě nemůžeme říct, že by zápas neodmakal. Na hřišti byl do 70. minuty a odehrál si svůj standart. Neupozornil na sebe však žádnou větší šancí.

Sadio Mané (8) – Sadio se stal prvním Senegalcem, který pokořil hranici 50. gólů v Premier League. Můžeme být pouze rádi, že to dokázal pokořit brankami za Liverpool.

Náhradníci:

Xherdan Shaqiri (7) – Na hřišti nebyl ani 45. minut a přesto se blýskl brankou. Shaqiri byl dnes obrovským přínosem.