Kvalitný hráč nemusí byť nutne hviezda

Presne ako hovorí názov, kvalitný hráč nemusí byť nutne na obálkach časopisov, mať perfektný účes alebo byť jednoducho trendsetter.

Konkrétne sa to týka hráča menom Andrew Robertson. Tento mladík prišiel do Liverpoolu v lete 2017, za nejakých smiešnych 8 miliónov libier. Takmer nikto o ňom vlastne nič nevedel a pri zlepšených výkonoch Alberta Morena sa neočakávalo, že sa vôbec dostane do zostavy A-tímu.

No po zranení Morena prišla pre Robertsona šanca a chopil sa jej parádne. Pre upresnenie, skoro po každom zápase a pri každom pozápasovom hodnotení sa skloňuje jediná veta: Najlepší výkon Andrewa Robertsona v jeho doterajšej kariére vo farbách Liverpoolu.

Táto veta sa opakuje takmer po každom jeho zápase, ako som zmienil. Podobne sa to omieľalo aj po jeho debute v Lige majstrov.  Andrew sa samozrejme nevyvaruje chýbam, no na jeho vek (23 rokov) je to ešte prijateľné. Jeho prednosťou je okrem slušnej rýchlosti aj veľké podporovanie útoku a poctivá obranná hra. Nebojím sa povedať, že je lepší ako Alberto Moreno.

Ak zapracuje na centrovaných loptách do šestnástky a kopacej technike, mohol by sa stať dlhodobou alternatívou práve na post ľavého obrancu. Už teraz je z našich lepších hráčov, no zatieňujú ho obrovské hviezdy nášho tímu ako Salah, Firmino, van Dijk a Mané. No aj Andrew Robertson si zaslúži pozornosť a práve viac takýchto článkov.

9 Comments

 1. schpako

  22. februára 2018 at 14:30

  Ctižiadostivý mladý chlapec. Dostal šancu a chytil sa jej. Fandím mu. YNWA

 2. MengiCZE

  22. februára 2018 at 15:18

  co na to říkáte?

 3. kwop

  22. februára 2018 at 18:32

  nejake 80.-90. roky .. viem si predstavit aj vkusnejsie

 4. Lopi

  22. februára 2018 at 21:58

  Robertson je urcite lepsia alternativa ako kamikadze Moreno. Trpnem, ked Moreno zacne robit tie jeho zakroky a je schopny vo vlastnej 16-ke ukopnut niekomu hlavu. Pletie si tvrdost a blbost.
  Robertson nie je top LB, ale lepsieho proste nemame. Aj ked z jeho centrov je zatial presny a uspesny tak kazdy 96-ty.

 5. kloppinho

  23. februára 2018 at 2:18

  Luk shaw nechce predĺžiť…mne by sa lubilo keby ho jurgen pretiahol zo zmrdky. zvýšil by konkurenciu na lb zadarmo a ešte spĺňa aj naše parametre..korene má zo sotonu

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply