Kvíz (2.) : Devět semifinále, sedm různých soků, dokážete je určit správně?

Po malém jubileu deseti let je Liverpool opět v semifinále Champions League, kde jej čeká AS Řím, soupeř papírově nejslabší, ale přesto nevyzpytatelný.

Kloppova družina již má se semifinále evropských pohárů zkušenost a to když před dvěma lety přešla přes Villareal až do samotného finále proti Seville, letos jsme ale o úroveň výš. A Klopp tak navazuje na to, co jako první v sezoně 1964/65 započal Bill Shankley první semifinálovou účastí.

První vítězství v celé soutěži poté přišlo v roce 1976/1977 kdy na lavičce The Reds stál již druhým rokem Bob Paisley. Ten se ale pouze s jedním titulem nesmířil, naopak nastartoval nejúspěšnější éru tažení LFC po Evropě.

Ihned v následující sezoně dokázal svůj triumf obhájit a tým si věřil i na další úspěchy. Ale v následujících dvou letech se mu na mezinárodním poli nevedlo jak by si všichni přáli a tak třetí a zároveň poslední Paislyho triumf přišel v květnu roku 1981.

Po obrovských úspěších se dostal na lavičku LFC i Joe Fagan a pokud na něco rád vzpomínal, pak to bylo vítězné finále v sezoně 1983/1984, jeho druhé o rok později však již tak radostné nebylo, protože naděje The Reds popravil Michel Platini z penalty a Juventus tak mohl slavit výhru 1:0.

Kvíz (1.): Dáte dohromady všech 31 střelců z Kloppovy éry, která píše historii klubu?

Poté však přišly hubenější léta a to nejen na evropské, ale i domácí scéně. Velkým zlomem však byla istanbulská pohádka, kdy tým anažera Benítéze dokázal smazat třígólové manko z první půle a rozhodnout v penaltách, hle pátý triumf byl na světě.

To dodalo LFC opět evropský lesk a tým se ještě dvakrát probojoval do nejprestižnějšího zápasu sezony, úspěšný však již nebyl. O dva roky později se povedla AC Milán odveta a putování ročníkem 2007/2008 bylo ukončeno v semifinále.

A pokud vás zajímají detaily každého z devíti semifinále, tak si určitě projděte naši galerii, kterou si pro vás připravil Steeler. A nezapomeňte se podělit o úspěšnost v kvízu! 🙂

6 Comments

 1. MengiCZE

  24. apríla 2018 at 6:58

  Sem mlada generace 😁 3/9

 2. MengiCZE

  24. apríla 2018 at 9:31

  Tipovacka je pro me primarni 😁

 3. emil

  24. apríla 2018 at 11:42

  4/9, 3x chelsea a raz som nahodou tipol spravne 😀

  • Zivel

   24. apríla 2018 at 13:14

   Hehe, no já s těmi 4 možnostmi asi přestřelil a je z toho mimošmoulovská tipovačka 😀 Příště na evropské tituly dám asi jen dvě, pokud postoupíme. Ikdyž stejně šlo spíš o historii a povzbuzení, že semifinále LFC sedí. Za což ještě jednou patří dík Steelerovi, protože já si něco vymyslel a na chudáka to padlo. 😀

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply