Labutě na Boxing Day nebyly překážkou. LFC – Swansea 5:0, review

Rychlý gól a následně poklidná kontrola hry. Hodně branek a i přes ne příliš záživný fotbal si fanoušek Liverpoolu užil při pěkných gólech, i otevření gólového účtu Trenta v Premier League.

Zápas začal hezky zostra a hned v šesté minutě Firmino čistě vybojoval míč, dostal jej k Salahovi, který jej přihrál volnému Coutinhovi, který se krásnou střelou trefil do horního rohu branky. O pět minut později přišla další velká šance, Coutinho se ocitl za obranou hostů, ze strany hledal spoluhráče ale obrana Swans míč zblokovala, ale pouze k volnému Robertsonovi, který slušnou střelou jen těsně minul branku. Zbytek poločasu se hrál vyloženě v poklidném vánočním tempu. Z toho trochu vybočily jen střely Cana a Firmina, které ale byly slabé. A taky tutovka Firmina, kterého již v nastavení vysunul Salah, ale Bobby po zasekávačce netrefil branku.

Druhý poločas začal tak jako první. Coutinho si vzal na starosti rozehrání přímého kopu, ten posadil na nohu zapomenutého Firmina, který neměl problém z blízka prostřelit Fabianského. Fotbalová pohoda pokračovala a po 65 minutách hry poslal centr do vápna Roberson, míč hosté odhlavičkovali před šestnáctku, kde jako vlak vletěl Trent Alexandre Arnold a střelou o břevno navýšil vedení Reds. Jen o minutu později hosté opět zaváhali v rozehrávce, kdy přihráli míč do brejku Salahovi, který se neunáhlil a daroval míč Firminovi a ten do prázdné branky nemohl minout. Sedm minut před koncem se  v dobré šanci ocitl Lallana, ale byl zblokován obráncem, po trmě vrmě se k míči dostal Oxlade Chamberlaine a přesnou střelou k tyči navýšil skóre. Tři minuty před koncem našel krásným centrem Coutinho Solankeho, jeho povedený volej ale mířil těsně vedle pravé tyče.

lista-stats

20. kolo Premier League 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Swansea City AFC 5:0

góly: 7. Coutinho (Salah), 52. Firmino (Coutinho), 65. Alexander-Arnold, 66. Firmino (Salah), 83. Oxlade-Chamberlain
žlté karty: Olsson
červené karty:
rozhodca: Kevin Friend

Mignolet - Alexander-Arnold, Matip, Klavan, Robertson (75. Milner), Emre Can, Wijnaldum, Oxlade-Chamberlain, Salah (69. Lallana), Coutinho, Firmino (68. Solanke)

zostava SCAFC

Fabianski - Naughton, F. Fernández, Mawson, Olsson, T. Carroll, Mesa (65. Clucas), Fer (78. R. Sanches), Routledge, J. Ayew, McBurnie (62. Abraham)

lavička LFC

Karius - J. Gomez, Lovren, Milner, Lallana, Mané, Solanke

lavička SCAFC

Nordfeldt - van der Hoorn, Rangel, Dyer, Clucas, R. Sanches, Abraham

lista-conamzapasukazalsvk

Proti týmům, které chtějí betonovat je třeba dát rychlý gól, tak jako dnes a potom už je klid.

Respekt ke Coutinhovi, sice chce přestoupit do Barcy, přesto ale hraje na plno a je pořád nejlepší hráč.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou:  1

Mignolet (6) – Neměl prakticky žádnou práci, není na něm co hodnotit. Semtam se zapojil do rozehrávky, to je ale vše..

Alexandre-Arnold (7) – Obrana dnes příliš práce neměla. Trent však díky své chuti vstřelil gól, který mu tak otevřel střelecký účet na Anfieldu.

Matip (6) –  Spolu s Klavanem příliš práce neměli. McBournieho i poté Abrahama vymazali a v poklidu se přičinili k čistému kontu.

Klavan (6) – To samé co Matip. Pozorný vzadu, tvrdý a úspěšný v soubojích. V pohodě výkon i když nebyl příliš prověřen.

Robertson (7) – Nejvíce z obrany se mi líbil Robertson. Svou lajnu piloval opravdu poctivě a v útočné fázi byl hodně vidět. V první půli mohl střelou z dálky skórovat ale těsně netrefil branku. V tom druhém pak asistoval při brance Trenta.

Wijnaldum (7) – Gini je většinou ten neviditelný muž středu zálohy. Dnes se mi hodně líbil, věděl kdy hru zrychlit, kdy zpomalit. Diktoval velmi dobře tempo hry, takhle si představuji jeho výkony.

Can (6) – Emre dnes zahrál svůj standart. Úspěšný v soubojích, soupeři nedal čuchnout. Často se zapojoval do ofenzivy a střelou z dálky mohl i skórovat. Postupem času se ale ze hry trochu vytrácel a jeho úlohu vepředu převzal Gini.

Oxlade-Chamberlain (7) – Jeho výkony po slabším úvodu nabraly stoupající tendenci a již si Ox drží slušný standart. Dnes to sice mohlo být lepší, ale máme u něj jistotu, že zápasy odjezdí a i díky tomu si připsal i vstřelenou branku.

Salah (8) – Náš útočný klenot sice dnes neskóroval, ale dvakrát na gól přihrál svým spoluhráčům a jednu větší šanci spálil. Zápasy, kdy se hraje do plných nejsou pochopitelně to, co by vyhledával, přesto si poradil a opět potvrdil svoji hodnotu.

Firmino (8) – Bobby dnes dal dvě branky, navíc vybojoval míč před veledůležitým prvním gólem. Dnes odehrál perfektní zápas a mohl si zapsat i hattrick, kdyby v první půli trefil ve velké šanci branku.

Coutinho (8) – Pro mě hráč zápasu. První gól trefil krásnou střelou, na druhý perfektním centrem přihrál Bobbymu. Své spoluhráče celý zápas zásoboval exklusivními přihrávkami a ukazuje, jak moc nám bude po odchodu chybět.

Solanke (6) – Po svém příchodu byl na hřišti znát. Chce se rvát o svou šanci na výsluní a v budoucnu může být velice cenným hráčem. Nebyl ani daleko vstřelené brance, ale jeho volej jen těsně minul pravou tyč.

Lallana (6) – Po zranění mu bude trvat, než se dostane do své top formy. Dnes se snažil, nebál se jít do více protihráčů a zkoušel množství kliček, většinou vycházely. Pro jarní boje o top4 může být jeho návrat důležitý.