Príprava 18/19: Po nudnom I. polčase LFC zapol a strelil Blackburnu 2 góly

PreSeason obrázok

Liverpool pokračoval v letnej príprave. Cestoval tentokrát do Blackburnu, kde si zmeral sily s domácim mužstvom. Zápas skončil 2:0 pre LFC.

(19.7.) príprava 2018/19, Ewood Park, Blackburn

Blackburn Rovers - LIVERPOOL FC 0:2

góly: 63. Marković (Sturridge), 73. Sturridge (N. Keïta)
žlté karty:
červené karty:
rozhodca:

zostava BRFC

Raya - Nyambe, Lenihan, Mulgrew, D. Williams, C. Evans, Smallwood, Bennett, Dack, Rothwell, Samuel

lavička:Leutwiler - Fisher, Downing, Wharton, Bell, Whittingham, Tomlinson, Davenport, Travis, Conway, Nuttall.

Karius (60. Kelleher) - Clyne (46. J. Gomez), Matip, Klavan (46. N. Phillips), Moreno (46. Robertson), Milner (46. Fabinho), Lallana (46. Camacho), Woodburn (46. C. Jones,), Ojo (46. Marković), Origi (46. N. Keïta,), Solanke (46. Sturridge)

lavička: Kelleher - Fabinho, van Dijk, N. Keïta, J. Gomez, Sturridge, Robertson, N. Phillips, C. Jones, Marković, Camacho

• O pár sekúnd na to Loris Karius zabránil gólu, keď zneškodnil strelu útočiaceho hráča z Blackburnu
  • 40. minúta mohla priniesť gól pre LFC. V trme-vrme však Origi prekopol bránu
  • v 44. minúte mal dvakrát šancu Adam Lallana, ale ani po jednom pokuse lopta neskončila v sieti

2. polčas

• LFC začalo hrať aktívnejšie dopredu príchodom Keitu
  • Virgil Van Dijk a Andy Robertson nastúpili prvýkrát spolu
  • v 51. minúte pálil Jones zo 16ky, ale prekopol bránu
  • 53. minúta prišla prišla chvíľa Nabyho Keitu. Našiel voľného Sturridga, hodil mu loptu presne do 16ky, Daniel strelil, ale lopta minula bránu o pár centimetrov
  • v 56. minúte opäť Keita našiel Sturridga voľného v 16ke, ale útočníkova strela nešla na bránu
  • 63. minúta nadišla chvíľa Sturridga. Nahral do nábehu a loptu si zobral Lazar Marković. Vystrelil na bránu a prekonal gólmana. 0-1 pre LFC
  • v 66. minúte Camacho sa dostal pred bránu, oklamal brankára, ale jeho strelu odkopol v poslednej chvíli domáci obranca
  • v 73. minúte vyšla spolupráca Keita-Sturridge. Keita vybojoval loptu, poslal ju do priestoru a Daniel Sturridge upravil stav na 0-2 pre LFC