LFC dokončil transfer Joa Gomeza. Čo bude s Ilorim a Coatesom?

Urastený stredný bek (1.88 m) Joe Gomez je treťou anglickou kúpu The Reds v ostatných dňoch. Letné prestupové okno má teda z pohľadu LFC dva zásadné prívlastky – klub od rieky Mersey neutráca veľké peniaze a navyše sa sústreďuje skôr na anglických hráčov.

Na úvod jedna zaujímavosť. 18-ročný (nar. 23.5. 1997) rodák z Catfordu má odmalička za idol Ria Ferdinanda, niekdajšiu stálicu obrany Man Utd.

Odborníci mladého stopéra, ktorý futbalovo vyrastal v Charltone, v ktorého prvom tíme aj v sezóne 2014/15 odohral cez 20 zápasov, prirovnávajú práve k Ferdinandovi, ktorého pripomína veľmi dobrou hrou s loptu, čítaním hry, silný je aj vo vzduchu, navyše je vybavený slušnou rýchlosťou.

Ako každý futbalista po podpise kontraktu s The Reds, aj Gomez hovorí, že do LFC prišiel vyhrávať trofeje, je nadšený, že sa dostal do takého veľkého klubu, to, o čom sníval, sa stalo skutočnosťou, atď, atď.

Aktuálne teda máme v tíme ďalšieho stopéra, pričom ich je v klube až až – počítajte so mnou: Škrtel, M. Sakho, Lovren, K. Touré, Wisdom, Coates, Paez, Ilori, L. Jones, zahrať tu pokojne môže aj J. Williams a Maguire, teraz tu teda je aj Gomez. 12 mien ..

Ok, Coates a Paez už ako keby v tíme ani neboli (teda Rodgers s nimi dozaista nepočíta), Iloriho liverpoolska kariéra je viac než otázna, navyše nie je predpoklad, že by tinedžeri Williams a Maguire v dohľadnej dobe nastupovali za áčko. Ale aj tak … Resp. sa natíska otázka, čo s aktuálne už ex-hráčom The Addicks bude. Bude hrať za U21? Či dokonca za osemnástku? Alebo pôjde hosťovať?

Tak či onak, Liverpool sa transferovo vydal svojskou cestou, pri ktorej aj optimisti strácajú ilúzie. Nechajme sa teda prekvapiť, čo najbližšie týždne prinesú.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply