LFC – Man City: Záživné drama rozsekl ve čtvrté minutě nastavení Mané

PreSeason obrázok

Turné po USA díl druhý a střet s mistrem ligy – Manchesterem City. Oba týmy chtěly odčinit úvodní porážku od Borussie Dortmund, no povedlo se to Kloppově družině.

(26.7.) príprava 2018/19, MetLife Stadium, New Jersey

LIVERPOOL FC - Manchester City, 2:1

góly: 63. Salah, 90+4. Mané (pen.) - 57. Sané
žlté karty: 30. van Dijk - 85. Gomes
červené karty:
rozhodca:

Karius (46. Kelleher) - Clyne (61.Camacho), Gomez (46. Klavan), van Dijk (61.Chirivella), Robertson (61.Moreno)- Fabinho (61.Grujič), Milner (61.Philips), Wijnaldum (46. Woodburn) - Jones (61.Salah), Sturridge (46. Solanke), Lallana (46. Mané)

lavička: Ojo, Grabara

zostava MCFC

Bravo (46.Hart) - Denayer (46.Gomes), Garcia, Humphreys - Harrison (67.Roberts), Foden, Zinchenko (67. Adarabioyo), Mahrez (74.Bashiru), Bolton (75.Garre) - Diaz (46.Sané), Nmecha (46. B.Silva)

lavička: Touaizi, Muric, Wilson, Ogbeta, Pozo, Adarabioyo, Matondo, Bernabe

1. polčas

• Zápas začal z obou stran opatrně, ale ani papírově silnější a známější sestava LFC nedokázala kontrolovat hru a být silnější na míči
  • První velká šance se urodila ve 12. minutě, kdy Mahrez zatáhl míč, uvolnil Nmechu, kterého dobře vychytal Karuis. Ale míč vyrazil pouze před sebe, následná dorážka i díky zákroku Fabinha, který byl na hraně, mířila nad.
  • V dalších minutách měla navíc svěžest a dravost mladíků v bledě modrém, kteří získávali územní převahu a vypadali velmi sebevědomě.
  • Další peprný okamžik pro obranu LFC nastal v 28. minutě, kdy z úhlu vstříc bráně běžel Diaz a ve vápně jej skluzem rozhodil Robertson. Mladý útočník City se pokoušel situaci ustát a spadl až o několik kroků později, což hlavní sudí vyhodnotil jako dostatečné pro odpuštění penalty.
  • To jako by probralo do té doby zakřiknutý Kloppův výběr a i on se o několik chvil později připomněl.
  • Po rohovém kopu z hranice vápna napálil z první míč Lallana a ten se jen těsně nevešel za překvapeného Brava, o minutu později to ještě z o pár metrů větší distance zkoušel Jones, ale jeho lehký pokus nemohl chilského brankáře překvapit.
  • Co jej ale překvapit mohlo nastalo ve 42. minutě. Wijnaldum od pravé postranní čáry naservíroval do vápna výživný centr, na nějž si aktivní Curtis Jones naskočil a v dobré šanci hlavou přestřelil. To byla první velká šance LFC v zápase.
  • Aby o minutu později přišla další, kdy se opět velmi aktivní Curtis Jones vřítil do vápna a po kontaktu se soupeřem skončil na zemi, ani z tohoto však penalta nebyla

2. polčas

• Druhý poločas začal s pozměněnými sestavami na obou stranách začal v mnohem větším tempu, do jakého se dostala první půle a to zejména zásluhou přísunu kvality na hřiště.
  • Hned svůj první dotyk s míčem přetavil Sadio Mané ve velkou šanci, ale briskně vyběhnuvší Joe Hart mu ztížil situaci a pouhé tři minuty od svého nástupu na hřiště ještě neinkasoval.
  • Poté přišly zejména chvíle Leroye Saného, který pořádně větral obranu LFC a to i ve spolupráci s podobně rychlým Diazem. V 52. minutě ještě tito dva nemohli slavit, když německého reprezentanta skvěle vychytal Kellerer.
  • O tři minuty už ale bylo v táboře bledě modrých veseleji. Sané pláchl van Dijkovi, dostal se až do malého vápna a střelou na zadní tyč zkušeně a sebevědomě uklidil míč do sítě, 0:1.
  • To byla rána zejména pro fanoušky The Reds, protože gól padl z protiútoku po neuznané brance Dominika Solankeho po rohovém kopu.
  • Po hodině hry se na hřiště dostal egyptský fantom a hned svůj třetí dotek s míčem proměnil v branku. Stačilo mu k tomu nastavit hlavu na velmi povedený centr Camacha a Hart byl bez šance, 1:1. Hosté marně reklamovali offside.
  • O šest minut později se málem gólová situace opakovala. Tentokrát se na druhé straně uvolnil Mané a centrem hledal Salaha, ten opět hlavičkoval, ale jeden z obránců těsně před brankovou čárou zachránil svůj tým. To nemuselo platit o chvíli později, kdy se Salah uvolnil ve vápně, ve velké šanci ale nastřelil pouze břevno.
  • Citizens byli totálně zamražení a čekali pouze na to, jestli se The Reds povede proměnit nějakou šanci. V 80. minutě ze standartní situace to ještě nepřišlo, protože střela egyptského útočníka skončila hodně nad, za což se autor dost čílil.
  • S přibývajícím časem bylo na mladé sestavě City vidět, že stále méně a méně stíhá, naopak duo Mané – Salah sršilo úsměvy. V 84. minutě první jmenovaný vysunul druhého vstříc Hartovi, ten dalším včasným výběhem situaci zachránil.
  • O dvě minutky si oba roli nahravače a zakončovatele vyměnili. K Manému přiletěl přes šíři vápna nadýchaný centr, senegalský útočník jej z první napálil na zadní tyč, ale střela se mu nepovedla a o dost minula.
  • O dvě minuty dvojička přizvala do kombinace i Solankeho. Po jeho přiťuknutí se do vápna na Harta vřítil Mané, udělal mu kličku, ale míč si předkopl o něco víc a nezvládl už uklidit do odkryté branky.
  • Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, poslal Salah centr na Solankeho, kterého sestřelil obránce soupeře a kopala se penalta, tu si vzal Sadio Mané a zakončením doprostřed nedal Hartovi šanci a v minutě poslední rozhodl o výhře 2:1.