LFC Week (30.11. – 6.12.): U21 prehrala s Man Utd aj miniderby. Gerrard je späť! Dokonalá smršť na St. Mary´s a šok v Newcastli

Aktuality o liverpoolskych The Reds na jednom mieste a celý týždeň aktualizované.

6.12.

21-ka prehrala miniderby

José Enrique, Brannagan, Rossiter z áčkarov a aj tak sa The Reds v tradičnom derby nepodarilo Everton zdolať. Pri prehe 1:3 doma v Lantgree Parku dával jediný gól LFC Harry Wilson.

LFC – Everton 1:3

gól: H. Wilson

Fulton – Maguire, Hart (Virtue), Cleary, José Enrique, Rossiter, M. Gomes, Chirivella (H. Wilson), Brannagan (Trickett-Smith), O’Hanlon, J. Sinclair

Lallana a Studge mali prísť skôr

Prehra s Newcastlom mrzí. Spadli sme z výšky priamo na hubu a treba sa z toho poučiť.

Klopp po Newcastli

5.12.

18-ka zvládla mini mini derby

The Reds sú v tabuľke Premier League North už len bod za lídrom Evertonom, rozhodla o tom výhra 2:1 práve nad „karamelkami“.

LFC mal obzvlášť v I. polčase zápasu, ktorý miestam až komicky ovplyvňoval veľmi silný vietor, viacero veľmi dobrých možností, gólmi skončili dve (Woodburn a A. Phillips), hosťom sa podarilo 10 minút o prestávke znížiť, ale na vyrovnanie už nemali. U18 tak ťahá skvelú sériu, neprehral už 13 duelov v rade.

LFC – Everton 2:1

góly: Woodburn, A. Phillips

zostava: George – Alexander-Arnold, Owens, Masterson, Coyle, C. Whelan, Woodburn, He. Kane, A. Phillips (74. P. Alves), Ejaria (90. Lewis), T. Gomes (74. B. Lennon)

4.12.

Anglické okienko

englandflaglogoKlopp vie, prečo sa každá tlačovka začína témou Daniel Sturridge.

Niekdajší hráč The Reds Jan Molby si myslí, že nemecký manažér kvalitatívne zmenil niektorých hráčov.

Permanentne. Presne na deň rovnako v 1997 odhalili pred Anfieldom sochu legendárneho manažéra Bia Shanklyho.

3.12.

Poznáme dátumy semifinále League Cupu

Súperom LFC v dvojsúboji o účasť vo finále Capital One Cupu je Stoke City. A tu sú dátumy, kedy sa bude hrať:

1. zápas: 5.1. 2016 na Britannia Stadium o 21.0
    2. zápas: 26.1. 2016 na Anfielde o 20.45

Carra, to je veľký pán 🙂

Brad Smith

Dva články o Austrálčanovi. Najprv ten od nás, ktorý ho predstavuje a potom ten z Liverpool Echa.

Brad Smith

Brad Smith

Čo vy na to?

2.12.

Match centre a spolu s ním aj chat, zaujímavosti, zostavy, štatistiky a streamy. To je už klasika, počas duelu Ligového pohára so Southamptonom to nebude iné. matchcentre-preview1

1.12.

Wilson je späť v LFC

Jasné, v pondelok už hral za U21, Harry Wilson je ale až o pár hodní na to oficiálne stiahnutý z hosťovania v Crewe.

Šikovný krídelník tak bude trénovať s prvým tímom a snažiť sa manažéra Kloppa presvedčiť, že na to má.

A práve aj žiadosť Nemca mať mladíkov na očiach je jedným z dvoch dôvodov, prečo 18-ročný ofenzívny futbalista ukončil svoje pôsobenie v tíme treťoligistu. Druhým je, že ten vypadol z FA Cupu a v lige posledné dva duely uprednostnil iných hráčov.

Bogdán do brány na Soton?

30.11.

U21 smoliarsky prehrala derby

Liverpool prehrala v lige prestížny duel, na trávniku rivala Manchestru United 2:3, keď jej na čo i len bod nestačilo ani famózna 4-minútovka v rozmedzí od 82. do 85. minúty, kedy hostia zásluhou Jeroma Sinclaira a Madgera Gomesa vyrovnali na priebežných 2:2.

Žiaľ, zverencom Michaela Beala sa napokon výsledok udržať nepodarilo, Red Devils v závere udreli.

Stretnutia sa zúčastnilo hneď niekoľko zvučných mien, na strane mancs napr. aj strelec gólu Fellaini, argentínsky gólman Romero, A. Pareira, či Borthwick-Jackson, na našej zasa J. Enrique, ktorý odohral celý zápas na stopérovi! Ľavý bek Maguire, ktorý v poslednej dobe hráva aj stopéra zasa strávil čas na pravom bekovi. Po zranení svoj prvý duel odohral Jordan Rossiter.

Man Utd – LFC 3:2

góly: J. Sinclair, M. Gomes

zostava: Fulton – Maguire, B. Smith (Hart), Cleary, J. Enrique, Rossiter (63. M. Gomes), Chirivella (83. Virtue), , H. Wilson, Brannagan, O’Hanlon, J. Sinclair

Emre Can vs Swansea (1:0)

Jordon Ibe vs Swansea (1:0)