LFCway.com na cestách

Vydařená sezóna, která byla zakončená hořkou prohrou ve finále Ligy Mistrů, byla výjimečná i ze strany slovenských a českých fans, kteří tuto sezónu svůj klub často podporovali přímo na stadionu.

Celou sezónu jsme Vám přinášeli reporty ze zápasů Liverpoolu, které jsme mohli sledovat živě, a to přímo na tribuně. Začneme-li hned přípravou i tam jsme jako redakce LFCway.com nezaháleli. Přípravný zápas na Olympijském stadiónu v Berlíně byl úžasný. Bez mála 72 tisíc fanoušků sledovalo zápas mezi Herthou Berlín a Liverpoolem FC. Do sektoru hostů se dostal i redaktor webu a pozdější vítěz tipovačky MengiCZE. „Za svou osobu musím říct, že zápas to byl atmosférou i herně velice vydařený.“

Fotka uživatele Andrea Suková.

V tomto zápase už se nám představila letní posila Mohamed Salah a také jsme dočkali prvního gólu mladíka Dominica Solankeho. Berlín se prostě jak fotbalově, tak ze strany výletu povedl na 1ku a pouze to potvrdilo pravidlo, že i přípravný zápas v away sektoru má lepší atmosféru než nějaké zápasy Premier League.

Fotka uživatele Marcus Aurelius.

Netrvalo ani týden a Reds se představili na prestižním turnaji Audi Cupu v dalším německém městě, a to tentokráte v Mnichově. Díky možnosti koupit lístky přes internet neměli fanoušci Liverpoolu, kteří jeli až někdy z Košic atd, problém vidět svůj milovaný klub. Znovu tam zástupce za lfcway nechyběl a zejména zápas proti Bayernu Mnichov stál za to. Přesto, že fanoušci byli roztroušení po celé Allianz Areně, dokázali se ozvat a znovu ovládli atmosféru zápasu. Překvapivě Reds porazili Bayern rodzdílem třídy, a i přes vydatný déšť se znovu potvrdilo, že každý zápas Liverpoolu je zážitek. Upřímně, kdo může říct, že viděl zranit se Sturridge, který zrovna vstřelil gól?

Fotka uživatele Marcus Aurelius.

Druhý den měl na pořadu finále Audicupu mezi Atléticem Madrid a LFC. Vidět Fernanda Torrese proti Liverpoolu se jen tak někomu nepodaří a také to stálo za to. Zápas to okořenil penaltovým rozstřelem, ze kterého nakonec vzešlo vítězně Atlético Madrid. I na finálový zápas ale nelze říct půl slova, protože znovu jak již bylo zmíněno, fanoušci obou celků dokázali vytvořit kvalitní atmosféru.

Fotka uživatele Marcus Aurelius.

I přes nepovedený start do sezóny, se znovu MengiCZE podíval do Liverpoolu. Hned na začátku sezóny byl svědkem utkání s Burnley, kde se slavilo 125 let od založení klubu a také byl poprvé svědkem výletu do Liverpoolu. Proti Burnley se to Liverpoolu zrovna nepovedlo, ale člověka, který byl poprvé v Liverpoolu ten výsledek až tak nezklame. V zápase kde se střelecky prosadil Salah a ukázal se například také Solanke se ukázalo, že jsme na začátku sezóny ještě stále měli problém s prosazováním se proti zalezlé obraně, která nehodlala odstoupit od své definzivní činosti.

Staré trápenie LFC pokračuje, doma pustil body s Burnley

Týmy z top 6 si tento rok přeci jen někdo vybral. Spomenou je určitě třeba Robbieho, který se nám ale s reportem ze zápasu se Spurs nepochlubil, ale před tím se ještě na konci listopadu dostala na zápas Liverpool – Chelsea naše čtenářka Andy, která se podělila jak se zážitky tak i s pár fotkama. Zápas sice přinesl pouze 2 góly a né moc šancí na obou stranách, atmosféra však byla nepopsatelná.

We Like: Připadala jsem si, jako bych do Liverpoolu patřila

Určitě si pamatujete na ten náhodný gól Williana, který lobem přehodil Mignoleta a znamenalo to, že zápas, který měl Liverpool ve svých rukách, znovu skončil remízou. Teď si představte, že jste kousali televizi když jste ten kiks viděli, no vžijte se do situace, kdy sedíte na stadionu a vidíte to naživo 🙂

Související obrázek

Když už se zdálo, že po postupu ze skupiny LM asi nebude šance na nějaký ten výjezd, řekli si členové redakce, že pokud Liverpool v losu osmifinále dostane portugalské Porto, vydají se na společný trip. Osud tomu chtěl a druhý týden v únoru se setkal Mengi, Xabi a Trapy v Portu, kde viděli kanonádu aktuálního mistra Portugalské Premiera ligy. V zápase kde už jsme také poprvé viděli van Dijka a také famozní formu Salaha se zaslouženě řadí mezi nejlepší zážitky co se LFC týče.

Připočtěte si k zápasu kvalitní Portské víno a nádhernou infrastruktu města a vyjde Vám parádní výjezd, kterého byli součástí i několika tisícový dav z Liverpoolu.

http://www.lfcway.com/wp-content/uploads/2018/06/P2141158.jpg

Nebyla to však redakce LFCway, která viděla naposledy v této sezóně Liverpool naživo. Jako poslední se na Anfield podíval čtenář Fabio21, který se rád podělil o zážitky ze zápasu s Newcastlem. Zápas jenž se nesl v poklidném ale jistém tempu, po kterém si hráči LFC připsali povinné 3 body však byl také vzpomínkou na Rafu Beníteze, jenž se po několika leté pauze vrátil na Anfield. Co by trenér si sezónu v Newcastlu užíval a dokázal s průměrným týmem hrát kvalitní fotbal.

http://www.lfcway.com/wp-content/uploads/2018/03/015.jpg

Ten, kdo tuhle sezónu plných výjezdů zakončil byl Xabi, který se na finále LM vydal na Anfield, sledovat zápas na velkoplošné obrazovce. Jeho zážitky si můžete přečíst níže.

Finále Ligy Mistrů na Anfieldu? Nestandartní, ale úžasný zážitek!

Ano, podpora ze strany redaktorů, fanoušků a hlavně čtenářů LFCway.com byla tuto sezónu bohatá. Doufejme tedy, že se další sezónu dočkáme dalších skvělých reportů ze zápasů a budeme je moct zde na webu zveřejnit.

2 Comments

  1. feri

    6. júna 2018 at 7:21

    milí redaktori, pravidelne sledujem tento web a hltám každý článok. ĎAKUJEM za odvedenú prácu, ma to veľmi veľkú kvalitu a nepochybne ste prispeli k vydarenej sezóne :))

  2. kwop

    7. júna 2018 at 7:59

    Super článok 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply