LFCway Talk: Gerrard je stále nenahraditelný

 

Chcete si přečíst názory na minulý zápas? Nebo se chcete dozvědět aktuality ohledně nadcházejícího duelu? A nebo si rádi na chvilku oddechnete od LFC a přečtete si postřehy o jiných týmech? Tak právě pro vás je tady rubrika LFCway Talk.


V LFCway Talk se dozvíte zajímavé názory a postřehy na aktuální dění nejen v Liverpoolu, ale i v celé Premier League.

Pro druhý díl se se mnou do diskuse pustil zdejší redaktor cristiano.K. Příjemné čtení.

ardno01: Vítám tě v diskusi 🙂 Po úžasném derby v Goodison Parku, kde LFC dvakrát vedli, ale nakonec byli rádi za remízu, se během 7 dnů odehráli hned tři kola anglické Premier League. I přesto, že 6 bodů a 10 vstřelených branek je velmi slušná bilance, určitě se shodneme, že těch bodů mělo být více, protože všichni 3 soupeři (Hull, Norwich a West Ham) jsou z kategorie, které by měl LFC rozhodně porážet, pokud chce pomýšlet na Ligu mistrů.

cristiano.K.: Ahoj, zdravím tě 🙂 Bodů mohlo být určitě více, druhá věc je, že jsme si více bodů nezasloužili. V Hullu to byl možná nejhorší výkon sezony. Rodgers udělal tři změny oproti derby. Všichni tři hráči (Moses, Sterling, K. Touré) zahráli pod své možnosti, ostatní jim zdatně sekundovali. Z dlouhodobého hlediska vím, že pokud udělá manažer dvě a více změn v sestavě, tak je výkon vždy horší. Proč?

Odpověď je jednoduchá, nemáme dostatečně dobré náhradníky, navíc ti hráči nastupují sporadicky. Další věcí je, že nesmíme nikoho podcenit. Premier League je nejlepší liga na světě, stát se může cokoliv, stačí se podívat na aktuální výsledky tohoto kola (15.), z prvních pěti týmů jsme vyhráli pouze my:)

Konkurence má kvalitnější hráče, ale my máme Suaréze. Pokud se tento rok nedostaneme do Ligy mistrů, tak se do ní zřejmě nepodíváme ani další roky, protože už zřejmě v našem týmu Luis nebude a ani tak není jisté, zda by zůstal s Ligou Mistrů v kapse.

ardno01: Mluvíš o tom, že nemáme dostatečně kvalitní náhradníky, což je pochopitelně pravda, ale na místě stoperů je tomu spíše naopak a hráči bojují o místo v sestavě. Jakou dvojici preferuješ?

A co podle tebe bude s Ilorim? Mně zatím připomíná Dannyho Wilsona – taky velmi nadějný hráč, který byl koupen pro budoucnost, jenže nedostal žádnou příležitost a po pár hostování odešel. O Ilorim už se psalo, že by ho chtěl Sporting CP zpět. Těžko říct, zda to pravda je, ale kdyby byla, pomůže mu hostování nebo to podle tebe bude spíše druhý Wilson?

cristiano.K.: Právě vytvářím zajímavou anktetu na tohle téma, třeba jí vydám dřív než tenhle rozhovor 🙂 Aktuální jedničkou je Škrtel, tu pozici si vybojoval na hřišti. Nejhůř hraje v této sezoně Agger. Touré mě zklamal v duelu s Arsenalem. Sakho nezahrál žádný zápas špatně.

Vím, kterou dvojici rozhodně nechci vidět a to je Škrtel-Touré, proti Hullu bylo vidět, že jim to spolu nesvědčí, přitom Kolo se mi zdál lepší než Martin. Po zápase s W.H.U. bych preferoval dvojici Škrtel-Sakho. V nějakém zápase by se měla zkusit taky dvojice Touré-Sakho, na to bych se moc těšil. Je to zvláštní, máme dva levé stopery s tržní hodnotou okolo 15 milionů €, přitom jeden bude pravděpodobně sedět.

Na otázku s Ilorim ti vlastně ani nedokážu odpovědět. Nikdy jsem ho hrát neviděl. Wilson dostal alespoň malou šanci, sice na pozici levého beka, což není jeho post, ale dostal. Pokud by se měl vrátit do Sportingu, tak zase budeme vypadat jako v „kocourkově“. To jsme ho rovnou mohli koupit a nechat ho tam celou sezonu hostovat. Raději bych volil hostování v rámci Premier League, aby byl na očích.

Jakou stoperskou dvojici upřednostňuješ ty? Pokud si Agger nevybojuje místo v základní sestavě, tak jsi pro jeho odchod nebo pro jeho setrvání? Přece jen se bavíme o hráči, který klub miluje a byl zvyklý nastupovat pravidelně, navíc patří k těm lépe placeným v týmu.

ardno01: Osobně si myslím, že ten nákup Sakha něco naznačuje. On se bude cpát do sestavy a má předpoklady k tomu, aby hrál na vysoké úrovni. A je jasné, že jednomu z dvojice Škrtel-Agger se nebude líbit, když budou často sedět. Zatím je to Agger, uvidíme dále. Navíc je tady Touré, který hraje rozhodně líp, než jsem čekal.

Je těžké někoho upřednostnit, rozhodně bych chtěl vidět na hřišti vedle sebe praváka a leváka. Proti Hullu, jak píšeš, bylo vidět nejen to, že to dvojici Touré-Škrtel spolu nesvědčí, ale i to, že Martin hrál levého stopera, a bylo poznat, že ho to táhne doprava, třeba i při té hlavičce, když se srazil s Tourém ve vápně.

Takže ať hrají ti, co mají lepší formu. Momentálně je to Škrtel a Sakho, ale to se může rychle změnit. Když si vezmeme ten duel s West Hamem, Sakho neuhlídal v klíčovém momentu Maigu a kdyby Mignolet nevytáhl skvělý zákrok, možná bychom se bavili o tom, že by měl raději hrát Agger.

Prodávat bych nechtěl nikoho, ale patrně někdo bude muset z kola ven, protože nebude spokojen se svou pozicí. Další věc je, že máme v týmu Kellyho a Wisdom hostuje (mimochodem vede si skvěle, v posledním kole byl při dvou brankách Derby).

Tím se dostáváme ke krajním bekům. Já jsem čekal, že se po zranění Kelly brzy dostane do formy a začne se cpát na místo Johnsona, který se mi absolutně nelíbí a to už delší dobu. Bohužel mu zatím Rodgers téměř nedal šanci, ale upřednostňuje při zranění Enriqueho Flanagana. Ten si to dozadu odehraje velmi zodpovědně, bohužel to není typ hráče, co by udělal kličku, odcentroval apod. a to mi rozhodně od krajního beka chybí.

Jak by jsi tu současnou situaci při zranění Enriqueho řešil? Vyhovuje ti Flanagan nebo by jsi tam raději viděl někoho jiného? Případně někoho nového v lednu?

cristiano.K.: Myslím si, že to byl pro všechny tak trochu šok, když se Flanno objevil v derby, navíc asi většina fanoušků čekala, že Johnson se přesune na druhou stranu, aby to neměl Flano přes nohu. Flano jako kovaný scouser, zahrál v derby výborně.

Problém je v Cissokhovi, nikdo nečekal, že bude až takhle špatný. Když jsem ho viděl v Lyonu nebo v Portu, tak se mi docela líbil, ale u nás působí jako běhavý atlet, který neví, co s míčem.

Aktuálně mi Jon (Flanagan) stačí, ale zkusil bych i variantu s Aggerem. Neměl přicházet Cissokho a šanci měl dostat Robinson. Flanno svou šanci chytil, nikoho bych nepřiváděl. Osobně jsem čekal Kellyho na pravém beku a Johnsona na opačné straně. Johnson má nepochopitelně pevnou pozici, přitom nehraje dobře. Kellyho jsme konečně viděli na hřišti, tak snad bude dostávat více možností na úkor Johnsona.

ardno01: Zkusme ještě trochu probrat zálohu. Objevila se zpráva, že Gerrard má být více jak měsíc mimo hru. Jak ho nahradit? Máme vůbec kým? Očekávám, že se na hřiště vrátí Lucas a bude hrát s Allenem.

cristiano.K.: Gerrard je stále nenahraditelný. Když chceš nahradit typologicky Gerrarda, tak to musí být hráč se skvělou kopací technikou a přehledem na hřišti. Jonjo Shelvey už u nás bohužel není. Nahradí ho 100% Lucas a jsem z toho rozmrzelý.

Mé přání by bylo aktuálně hrát 4-5-1, zvolit nadčasovou sestavu, kterou bych si dokázal představit za dva roky po skončení kariéry Gerrarda. Na stranách Sterling a Ibe. Do středu hriště dát dva běhavé a pracovitě hráče, Henderson a Allen, na volné pozici Coutinho.

Bohužel na tohle nebude mít Rodgers jak se říká „koule“. A kdyby to nebyl Lucas, tak to bude Moses, nečeká nás dobrý měsíc. Nyní se ukáže, jak moc velká chyba byla pustit Shelveyho i Susa. Jeden měl zůstat určitě. Jak ty by si nahradil aktuálně Gerrarda? Myslíš, že díky jeho zranění přijde střední záložník už v zimě?
Střední záložník rozhodně musí přijít. Vždyť střed zálohy je to, co v naší sestavě skřípe nejvíce a to už po několik sezon. S tím středem zálohy mě napadá další otázka. Nezmínil jsi jako alternativu Alberta. Taky nechápeš jeho příchod a poslání Susa na hostování? Vždyť my jsme lepšího hráče poslali pryč a za pár milionů koupili horšího.ardno01: Nahradil bych ho úplně stejně jako ty. Henderson a Allen uprostřed a na AM Coutinho. Bohužel tohoto se nedočkáme. Po dlouhé době se Rodgers odhodlal posadit Lucase, ale je až neuvěřitelné, jak to Lucasovi „vychází“. Zraní se Gerrard a on se na hřiště zase dostane. My se ho fakt nezbavíme 😀

cristiano.K.: Alberto je až třetí vzadu, když nenastoupí Lucas, tak nastoupí Moses a trochu se to přehází. Už jsem to naznačil zmíněním Susa. Alberto se nehodí pro anglický fotbal. Není to těžké vypozorovat, ačkoliv toho odehrál minimum.

Má cit pro přihrávku, je tedy vhodný pro kombinaci, bylo by i divné, kdyby ne, však prošel Barcelonou, ale je pomalý, v osobních soubojích nedůrazný. Připomíná mi Rieru, když se bude dařit, tak se začlení, když se dařit nebude, tak na něm to bude nejvíc vidět.

Výměnou Susa za Alberta jsme vyměnili zlato za bronz. Co říkáš na Assaidiho? Má nám co dát do budoucna? Krásně sestřelil Chelsea, taková malá odplata za to, že nám poslali Mosese 🙂

ardno01: Neočekávám, že by se vrátil a nějak zářil. Je pravda, že těch šancí, co dostal, bylo minimum, ale není to nějaký zázračný hráč. Ovšem v porovnání s Mosesem horší určitě není. Proti Chelsea se trefil krásně. Ale myslím si, že po sezoně odejde natrvalo.

Zkusme se aspoň částečně přesunout od LFC. Teď nás čeká Tottenham, hodně důležitý souboj. Jak zatím hodnotíš jejich sezonu? Investovali peníze za prodej Balea, ale Lamela či Soldado zatím nenaplňují to, co se čekalo.

cristiano.K.: Když bude pravidelně nastupovat ve Stoke, tak bychom mohli i něco málo na něm vydělat 🙂

Tottenham aktuálně hledá svojí tvář. Udělali až moc změn v kádru a je to znát. Teď zvládli dva venkovní zápasy, což je pro ně důležité. Hledají ideálního dispečera hry a taky zakončovatele. Soldado není dobře podporován a často si pro míče běhá tam, kde nemá. Na režisérovi hry už se snad vystřídali úplně všichni – Eriksen, Sigurdsson, Dembelé a ted posledně Holtby, zřejmě nastoupí i proti nám.

Dalo by se říct, že se potkají dva týmy, kteří mají nejlepší stoperskou čtyřku v lize. Mají díru na levém bekovi, proto tam nastupuje stoper Vertonghen a je tam o něco slabší. Mají přetlak i na defenzivních hráčích. Paulinho, Sandro, Capoue, to je velká síla. Prvně jmenované bych vyměnil hned za Lucase.

Townsend je trochu nepochopitelně teď ignorován, ze začátku na něm stála celá hra slepic. Místo něj hraje uzdravený rychlík Lennon. Nechci si ani představovat souboje Flanagan vs Lennon. Na levé straně nastupuje Chadli, nezaujal mě. Snad tam Villas-Boas nevyzkouší poprvé Towsenda.

Ohledně toho duelu jsem skeptický, bez tří hráčů základní sestavy by byl bod výhrou. Snad se Suáreze dobře vyspí:) Jak ty vidíš náš duel?

ardno01: Hodně se obávám rychlých křídel, pokud by nastoupil i Townsend, budou mít obě naše strany potíže. Jediné, co mě trochu uklidňuje, je jejich síla v zakončení. Oni zatím dali tolik branek, co nastřílel Suárez sám, pokud mu teda přičteme tu branku s West Hamem, co byla označna jako vlastní. V každém případě nás nečeká nic lehkého, navíc při takové marodce.

Co říkáš na Man Utd? Asi nejeden fanoušek Reds se při pohledu na tabulku usmívá 🙂 Zvednou se brzy a budou ještě bojovat o nejvyšší příčky? Má vůbec Moyes na to, aby vedl tým s takovými ambicemi?

cristiano.K.: Vychutnávám si to náramně po těch letech 🙂 Půjdou určitě nahoru, kádr mají pořád na první čtyřku. Prohrávají zápasy, kde si zaslouží minimálně bod. Na posraného i hajzl spadne a to ted zažívají.

Konečně je s nástupem nového manažera opustilo to jejich štěstíčko. Všechno chce čas. Moyes nevolí špatnou sestavu, jen ti hráči hrají o level hůř než pod Fergusonem. Obměnil komplet trenérský personal, sám velkoklub nikdy nevedl, to byla určitě chyba. Na soudy je ještě brzo.

 

ardno01: A co říkáš na Everton? Vypadá to, že jim naopak změna náramně prospěla. Martinéz tým vhodně doplnil a hrají parádně. Arsenalu (1:1) byli minimálně vyrovnaným soupeřem.

Ještě by mě zajímalo, koho tipuješ, nebo spíše koho si přeješ, aby se letos neudržel v lize? Čekám, že to bude Crystal Palace, snad Stoke a nevadil by mi Hull.

cristiano.K.: Everton se stal letním králem přestupového období, ačkoliv získal hráče hlavně na hostování. Všichni hráči, kteří přišli, hrají důležitou roli, trochu kontrast oproti nám. Lukaku byl trefa do černého. Klidně mohou být černým koněm v boji o místo zaručující Ligu mistrů.

Deulofeu je nejtalentovanější hráč Barcelony za poslední dva roky společně s Thiagem. U Barkleyho mě mrzí, že nevyrostl u nás. Rychlý, technický, hodně podobný Wilsherovi z Arsenalu. Barry je pořád hráč pro první polovinu tabulky. Ztráta Bainese se neprojevuje, Oviedo ho dobře nahradil.

Všichni nováčci budou mít problémy, ale bude to vyrovnané. Crystal Palace získal z posledních pěti zápasů stejně bodů jako my. Pulis je probudil a nikdy z ligy nesestoupil. Strašně nezajímavý mi přijde Fulham, ten tým je přestárlý, ale asi se zachrání. Přání: Crystal Palace, Hull, Norwich.

ardno01: Od anglické ligy bych se ještě rád přesunul k reprezentačním výběrům. Konkrétně mám na mysli los MS 2014 v Brazílii.

Postoupí Anglie? Případně jak daleko se dostane? Los (Itálie, Uruguay a Kostarika) je pro ně hodně nepříznivý vzhledem k jiným skupinám. A jak odhaduješ šanci Hendersona či Sterlinga, že by se mohli na záverečný turnaj podívat?

cristiano.K.: Jsem fanouškem Albionu. Je poměrně ještě dost času a stát se může cokoliv. Hlavně doufám, že Sturridge se po zranění vrátí v dobré formě. Podle dosavadních výkonů by nominace Hendersona neměla minout, je určitě lepší než Cleverley. Sterlingovi nevěřím. Lallana, Welbeck, Walcott, Lennon nebo Townsend jsou lepší hráči.

Ideální by bylo, kdyby postoupila Uruguay a Anglie. Itálie je turnajové mužstvo a favorit skupiny, ale rozhodně k poražení. Doufám, že Luis nevyřadí Anglii po nějaké nafilmované penaltě, to by se pak do Anglie těžko mohl vrátit:)

ardno01: Závěrem bych se rád zeptal na dvě věci. Kdyby jsi měl možnost přivést nějakého bývalého hráče LFC, co pochopitelně stále hraje, našel by jsi někoho, kdo by podle tebe byl přínosem pro náš tým?

A druhý dotaz, lednové posily. Kdyby jsi mohl vybrat 3 hráče, na jaký post a případně kdo konkrétně by to byl?

cristiano.K.: Zajímavá a těžká otázka k zamyšlení:) Bellamy by byl stále ideální žolík. Xabiho mám nejradši, ale už je dost starý. Sahin v BVB potvrzuje, že na své pozici je velmi platný, ale na PL mi přišel pomalý. Shelvey by se ted hodil při absenci Gerrarda, ve Swansea už vstřelil tři branky, ale já bych zvolil Maschreana. Je to sice povahově blb, ale pokud by neposadil on Lucase, tak už asi nikdo 🙂

Potřebujeme už asi čtyři roky defenzivní záložníka. Bral bych Songa, který v Barceloně nehraje. Další jméno je Hatem Ben Arfa, jsem jeho fanoušek, typologicky podobný Coutinhovi, dokáže zahrát na všech ofenzivních pozicích, víc se vyžívá v kličkách, ale je to problémový a v některých chvílích laxní hráč, musel by ho Sakho zklidnit 🙂

Třetí bude návrat Susa. Případně rovnou zvolit balíček z Newcastlu (Rémy, Cabaye, Hatem Ben Arfa).


Závěrem bych rád cristianovi.K. poděkoval, že si našel čas. Přístě se můžete těšit na dalšího hosta 🙂

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply