LFCWAY Weekly: O Dortmundu, mladících i blížícím se derby

Pravidelně nepravidelná týdenní rubrika již zřejmě byla zcela zapomenuta, podobně jako ta twitterová, tak jsme je pro vás dali dohromady.

Kouzlo Istanbulu zafungovalo

Ve čtvrteční noci, kdy LFC fantasticky otočil zápas s Burissií Dortmund se ihned naskýtala otázka. ,,Co stálo za takovou obrovskou proměnou mužstva v poločase?“ Odpověď byla na snadě, Jürgen Klopp připomně hráčům tažení jejich předchůdců v červených dresech téměř 10 let zpátky. Tehdy to v kabině byla velká divočina, což dokládají i historické záběry.

Okamžik, který obletěl svět

Byl to moment, který možná vstoupil do historie fotbalu, emoce na hřišti, v hledišti, ale také na komentátorském stanovišti. Chudák John Aldridge během komentáře málem přišel o hlas, ale veselo bylo i jinde. Sonátu na Lovrenův gól ve 4 jazycích můžete vidět v následujícím videu.

Hollywoodský konkurz

Famózní obrat proti BVB přilákal pozornost médií, a protože se jednalo o fotbalový zázrak, dostal se tento příběh také do Los Angeles, konkrétně do Hollywoodu a místní producenti vyrazili na lov. V týdnu si hráči zkusili jak jim to jde, když vymění zelený pažit za prkenné pódium a nutno podotknout, že někteří by si s profíky rozhodně nezadali. A to nemluvím o Sakhovi, který se cítil očividně pevnější v kramflecích právě před kamerou.

Mladíci se předvedli a nezklamali

Nečekaná sestava plná mladých jmen rozhodně nezklamala, dokázala vyválčit na půdě Bournemouthu důležité tři body a k vidění občas byly občas i pohledné akce. Kromě těch od Daniela Sturridge, který se zdá se konečně vrací do své formy se několika velmi povedenými prezentoval i mladičký Shayi Ojo.

Allen opět uchvátil, tentokrát i Kloppa

Joe Allen má velmi dobrou formu a množí se názory, že jeho případný letní odchod by byl velkou ztrátou. Poslední týdny i vinou zranění jeho konkurentů v záložní řadě však dostal několik šancí a proti Bournemouthu zahrál tak, že dokonce uchvátil i Kloppa. Ten byl natolik unešený z výkonu sympatického welšana, že neřekl ani své pověstné „Booooom“.

Derby bude mít grády

Již minule to na hřišti pořádně jiskřilo a podobný obrázek se dá očekávat také dnes. Everton, který neprožívá zrovna nejlepší období zavítá na Anfield. V rámci jubilenjního stého derby se budou na trávníku potkávat také Mamadou Sakho a Romelu Lukaku. Dá se očekávat, že jejich souboje opět budou bavit a nadzvedávat ze sedadel.

Rušné léto se blíží

A nakonec vážně! V úterý přišla celá řada médií v Británii s informací, že o klub mají zájem šejkové. Konkrétně Sheik Khalifa, jehož bratr Mansour vlastní manchesterské City. Tato mediální pozornost nenechala však Khalifu chladného a podobně jako jeho bratr ve svých začátcích i on se rozhodl reagovat na aktuální dění okolo jeho osoby a jeho spojení s LFC.

 

1 Comment

  1. kwop

    20. apríla 2016 at 8:10

    diky,zivel 🙂 je to svieze, odlahcene, pokracuj v tom 😉 a ten takeover for na zaver je vydareny :))

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply