LFCWAY Weekly: Zvládnuté derby, Sakhův pozitivní test i nové dresy

Pravidelně nepravidelná rubrika, která má za úkol odlehčit situaci když se nedaří a podpořit náladu, pokud se zrovna zadaří. To je LFCWAY Weekly. A začneme hezky chronologicky.

Sturridgeovi to pálí

Na to, že Daniel svou brankou rozhodne zápas či definitivně zlomí odpor soupeře jsme si již zvykli za těch pár sezon co obléká dres LFC a je zrovna zdravý. Vždyť se dokázal zapsat do historie klubu jako útočník, který nejrychleji v historii nasbíral 50 branek za The Reds. A to byl dokonce o jeden přesný zásah obrán, když svým pozadím zasadil Evertonu poslední ránu. Vždyť se také o zásah patřičně hlásil a zmínil to i v pozápasových rozhovorech.

Mignolet hrál?

Ještě u derby chvíli zůstaneme, byla by škoda, kdyby skončilo v zapomění. Je ale pravdou, že jeden muž si na ten zápas za pár let nejspíš nevzpomene. Bude to Simon Mignolet, pro kterého to nebyl devadesáti minutový výkon, ale spíše pohodlná podívaná. Toho si všudypřítomní a velmi pozorní angličtí novináři všimli a dokonce se v redakci Liverpool Echo spekulovalo, zda Mignolet neproseděl druhou půli v osmé řadě na tribuně The Kop.

Kvalita se pozná

Po až téměř neuvěřitelně zvládnutém derby se hojně mluvilo o kvalitě. Toto slovo několikrát zaznělo jak na tiskové konferenci, tak i na sociálních sítích a to jak přímo, tak i nepřímo. Krásným příkladem byl tweet dlouholetého kapitána a legendy Liverpoolu FC, Stevena Gerrarda. Ten po závěrečném hvizdu poslal přes oceán do Goodison Parku následující vzkaz ,,Ikdyby všechny střely Evertonu dnes skončily v brance, stejně by se vítězem derby stal LFC.“ Pokud si po debaklu chtěli fanoušci EFC zchladit žáhu pivem, měli se rozhodně vyhnout obchodům Tesco. Pro úplnost jen doplním, že bitter znamená v překladu „hořký“.

Návrat ztraceného syna

Nejkontroverznější postava pro fanoušky Liverpoolu se stala opět středem pozornosti a to tehdy, když byl Michael Owen delegován do funkce historicky prvního klubového mezinárodního ambasadora. Tato volba zákonitě s sebou přinesla velké vlny nevole. Owen oblékal v minulosti i dres tolik nenáviděného Manchesteru United a to mu nemohou příznivci LFC zapomenout. Potěchou může být snad jen fakt, že jeho role s sebou přináší komunikaci s fanoušky a různá osobní setkání. Není tedy vyloučeno, že ruka lidové spravedlnosti neudeří.

Nejhorší výsledek je vést 2:0 v poločase

Když tuto fotbalovou myšlenku před několika lety vyřkl Josef Csaplár, dočkal se namísto uznání  posměchu. Nyní, o několik let později se ukazuje, že se úplně nemýlil. Minimálně ne v situaci současného LFC. Poslední zápasy na Anfieldu jsou opravdu bláznivé a poločasové vedení 2:0 zde bylo již několikrát ztrestáno. Naposledy v neděli, kdy Newcastle po přestávce srovnal na 2:2, ale také v zápase se Southamptonem (2:3) či Borussií Dortmund. Zdá se, že by se The Reds měli celkově vedení 2:0 vyvarovat, protože jej doma dokázali ztratit i se Sunderlandem.

Sakho snědl manželčiny prášky

Mamadou Sakho má před sebou vážný problém, po dopingové kontrole po zápase s Manchesterem United byl totiž pozitivně testován na drogy. Podle dostupných informací se jedná o tzv. fatburner, který má za úkol pomoci s hubnutím. Běžný ženský lék se našel i v těle ve výborné formě hrajícího francouzského stopera. Samozřejmě je otázkou, jaký vliv na Sakha použité látky měly, avšak buďme na druhou stranu rádi, že z ženských prášků si vybral Mamadou zrovna tento.

Máme v bráně superhrdinu

Nevěřícné pohledy z tribun se upíraly na trávník, když se na něm odehrávala tragikomedie se jménem „Jak Cissé ke gólu přišel“ a byl by v tom čert, kdyby zde neměl svou roli i Simon Mignolet. Osobně belgického brankáře podezřívám, že je velkým fanouškem Supermana. Až moc velkým fanouškem, protože si jinak nedovedu vysvětlit, proč by předváděl během zápasu jeho nejslavnější pózu.

Návrat límečku po třech letech

Když měli hráči The Reds dresy s límečkem naposledy, zaznamenala parta okolo Luise Suaréze fantastickou jízdu Premier League, bohužel bez tolik vysněné zlaté tečky na závěr. Nyní by se po třech letech odmlky měly límečky na dresy hráčů vrátit znovu. Tak třeba opět přinesou nějakou tu famózní jízdu ligovou soutěží. Zajímavostí je, že na jejich vnitřní straně bude výrok „There´s no noise, like the Anfield noise“ Iana St. Johna, bývalého útočníka LFC, který odehrál za klub v letech 1961 – 1971 celkem 336 duelů a vstřelil v nich 96 branek.

 

2 Comments

 1. Zivel

  25. apríla 2016 at 22:57

  A ještě jeden dodatek k Sakhově kauze 😀

 2. kwop

  26. apríla 2016 at 13:18

  super clanok 🙂

  zaujimave s tym golierom na golieri, len ono, na anfeld najprv ten hluk treba prinavratit, lebo vacsinu zapasov je ticho

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply