LFCway Weekly: Mignolet mimo zájem Rodgerse a zatracení zatracovaného

Pravidelně nepravidelná rubrika se opět jednou vrací na lfcway.com. Tentokrát se jí ujal jaymz a trefně pro vás glosuje dění uplynulého týdne z pohledu Liverpoolu FC. Hlavním tématem je semifinále ligového poháru s Chelsea a spousta dalšího okolo něj.

Šance jsou, chybí však střelec

Liverpool je ze hry o Ligový pohár. Pravda, londýnská Chelsea neměla cestu do finále jednoduchou. Pro Reds tedy nevyznělo porovnání s týmem, na který aktuálně v lize ztrácí nezanedbatelných 17 bodů, úplně zle.

V průběhu dvou semifinálových zápasů si Rodgersovi svěřenci vypracovali dostatek šancí na to, aby se do Wembley dostali. Spousta fanoušků proto nyní tvrdí, že byl Liverpool lepší a postoupit si zasloužil.

Ne, nezasloužil. Fotbal se hraje na góly a během celkem 210 minut dokázal Liverpool vstřelit pouze jeden jediný. To je jednoduše málo, tak to prostě funguje a všichni to ví. Dokáže toto všechno vyřešit návrat Daniela Sturridge?

Mignolet se zvedá

Simon Mignolet letošní sezonu rozhodně nijak nezáří, ba spíše naopak. Má za sebou několik neuvěřitelných a nepochopitelných minel, za které se na něj hrnula oprávněná kritika.

V posledních týdnech však vykazuje známky vzrůstající formy. Hrubky jsou snad už minulostí, vrací se sebevědomí a dost možná také štěstí. Zejména ve druhém utkání s Chelsea předvedl vynikající zákroky, které jeho klub udržely dlouho ve hře o finále.

Brendan Rodgers také brankáře po zápase ocenil. Bohužel ne toho svého, jak mu umně připomněl jeho protějšek José Mourinho. Rodgers chválil zejména Courtoise a jeho zásluhy na postupu londýnského celku.

O vlastním gólmanovi, který by si povzbudit určitě také zasloužil, neřekl ani slovo.  Co si pak o tomto má myslet fanoušek, případně samotný hráč?

Proč vždy Mario?

Je tomu už pár let, co Mario Balotelli, ještě v dresu svého tehdejšího zaměstnavatele Manchesteru City, oslavil gól do sítě konkurenčních United odhalením trika s nápisem “Why always me?“.

Rozhodl jsem se ono triko vytáhnout místo něj.

Situace je jasná. Alespoň podle spousty fanoušků – ,,Balotelli může za gól, který jeho tým vyřadil ze hry o ligový pohár, protože neuhlídal při standartní situaci Ivanoviće.“ Skutečně? Jamie Carragher, legenda The Reds, si to nemyslí.

„Gól není Mariova chyba. V zónové obraně se staráte o prostor před vámi. Costa jde před něj, Mario se pohybuje s ním. Hlavní problém je, že Gerrard, Lucas & Mario měli všichni jít o tři metry zpět, aby Stevie by byl na pozici Lucase atd. Když Willian rozehrál, mezi Mariem a Johnsonem & Škrtelem jsou tři hráči Chelsea a to je ono. Tihle dva jsou na špatném místě a pro hráče Chelsea to otevírá prostor, do kterého mohou naběhnout.“

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply