LFC skvele otočil duel so Stoke. Potters padli 4:1

18. kolo Premier League zaviedlo na Anfield nebezpečný tím Stoke hneď s niekoľkými ex-futbalistami The Reds.  AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

Štyri góly tešia, ešte viac obrat, ktorý znamená víťazstvo. The Reds po rýchlom góle hostí (12. min Walters) síce na okamih zostali ako obarením ale hneď sa oklepali a po góloch Lallanu a Firmina ešte do prestávky otočili stav.

V II. polčase to bolo o vicerých veľmi dobrých možnostiach, dve z nich sme premenili na gól. Jeden si dali The Potters sami, svoj prvý dotyk s loptou premenil v 70. min Sturridge (po obrovskej chybe pri malej domov v podaní Shawcorssa) na presný zásah.

Liverpool hrá najbližšie v  sobotu 31.12. na Anfielde proti Man City, ide o zápas 19. kola Premier League. Výkop je o 18.30.

lista-stats

Liverpool FC – Stoke City FC 4:1

(Premier League 16/17, 18. kolo)

stats:

góly: 35. Lallana (Mané), 42. Firmino (Milner), 59. Imbula, vlastný (Origi), 70. Sturridge – 12. Walters

žlté karty: – Allen

červené karty:

rozhodca: Michael Oliver

zostavy:

LFC:  Mignolet – Clyne, Klavan, Lovren, Milner, J. Henderson, Wijnaldum, Lallana (69. Emre Can), Mané, Origi (70. Sturridge), Firmino (78. Moreno)

lavička: Karius – Lucas Leiva, Ejaria, Woodburn

STO: Grant – G. Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters, M. Diouf (75. Affelay), Allen, Whelan, Imbula, Walters, Crouch (84. Bony)

lavička: Given – Adam, Shaqiri, Krkić, Ramadan

lista-conamzapasukazalsvk

1. LFC ukázal, že je mentálne silný. Dobrý začiatok, územná prevaha, pár sľubných kombinácií a potom inkasovaný gól a párminutová psychická deka. Lenže Lallana šikovne vyrovnal a keď sa podarilo Firminovi pred prestávkou otočiť skóre, mohli sme reálne veriť v 3-bodový zápis.

2. Liverpool udržal Chelsea na rozdiel 6 bodov, ak sa takto – trpezlivý, silný na lopte s veľmi dobrým pohybom, predstaví aj v poslednom zápase 2016 proti Man City, nemusí byť zrovna na programe dňa navýšenie náskoku lídra PL.

3. Firmino si 24.12. zašoféroval pod vplyvom alkoholu, v utorok si fans udobril pekným a hlavne rozhodujúcim gólom.

4. Sturridge je dobrý žolík. Už druhý raz po sebe sa príliš nepretrhol a predsa ho bolo vidieť. Gól na 4:1 deninitívne odrovnal nádeje „hrnčiarov“.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou 2

MIGNOLET (7) – V I. polčase chytil 1000%-nú šancu Allena, dobre čítal hru, ale aj dostal gól na prednú tyč – pri ňom sú ale aj väčší vinníci ako napr. Lovren a Mané. V tom druhom mnohých fans vyplašil vybehnutím až do rohu 16-ky, kde hrozia zrážka s Lovrenom, ale Belgičan všetko k spokojnosti vyriešil.

CLYNE (6) – Nechal Pietersa pred gólom Waltersa odcentovať, na druhej strane ale výrazne podporoval ofenzívu, veľa toho nabehal.

LOVREN (6) – Zviedol množstvo ťažkých súbojov s dlháňom Crouchom i Waltersom, ktorého kvalitu vo vzduchu sú dlho známe. Mohol však byť trochu istejší. Pred gólom neustrážil Waltersa. V II. polčase bol o level lepší, je dobré, že sa zlepšil, pár jeho zásahov malo vysokú úroveň.

KLAVAN (6) – Priemerný. Rovnako, ako jeho kolega zo stopérskej dvojice Lovren musel podstúpiť množstvo súbojov. niektoré mu vyši, niektoré nie.

MILNER (6) – Prihral Firminovi na gól, ale sláva ide na vrub Brazílčana. Na ľavej strane kombinoval s Wijnaldumom, Firminom i Lallanom. A v druhej polovici stretnutia to bolo lepšie.

J. HENDERSON (6) – Bol často pri lopte, bojoval, šiel príkladom. Lenže Hendovi tá lopta nie vždy sedí a zavše sme trnuli, obzvlášť v nebezpečnom území, že kam z jeho nohy vlastne pôjde. A on potom vystrúha v II. polčase 3 skvostné pasy … jeden dal základ tretiemu gólu.

LALLANA (8) – MOTM. Behavý, nesebčil, loptu naopak dával skoro od nohy a navyše gólový. 4. presný zásah v ostatných 4 dueloch robí z Adama hráča, ktorý oživil naše šance na 3 body.

WIJNALDUM (7) – Veľa toho nabehal, podstúpil v strede poľa množstvo súbojov, smerom dopredu by ale mal byť o čosi kvalitnejší. Dozadu mu to ale ide, svojou prácou výborne vytváral priestor spoluhráčom.

MANÉ (7) – Pred Waltersovým gólom najprv nespracoval loptu pri obrannom odkope a potom sa príliš nemal (spoločne s Clynom) k tomu, aby nenechal Pietersa odcentrovať. Bol ale pri vyrovnaní a v závere I. polčasu mal šancu zvýšiť stav na 3:1. Zasa bol silný na lopte, zasa robil problémy súperovi.

FIRMINO (6) – Nebolo to v prvej časti vôbec ono. Síce dobre kombinoval na ľavej strane, ale tá mu nesedí až tak, ako by sme si predstavovali. V 42. min si ale fanúšikov udobril pekným zásahom, keď mu pomohli obe tyčky.

ORIGI (6) – Pred vyrovnaním dobre podržal a rozhodil loptu (na Maného), inak zviedol so Shawcrossom množstvo súbojov. Prihral na tretí gól.