Liverpool bez problémů bere 3 body, Salah zápis do historie klubu

Po euforické úterní noci, kdy se LFC podařilo probojovat do semifinále Champions League, čekal na LFC soupeř ze spodní poloviny tabulky Bournemouth.

Tým Eddieho Howea, který se snaží hrát hezký fotbal nepřijel na Anfield pouze bránit, narozdíl od mnohých týmů vedených ostřílenějšími a zkušenějšími manažery. To, že jsou The Reds na vítězné vlně bylo patrné už od prvních vteřin. Netrvalo to příliš dlouho a domácí fanoušci zvedali oslavně ruce nad hlavu, to když se ve třetí minutě dostal do šance Salah a překonal i Begoviče. K překvapení slavících diváků míč rozvlnil síť pouze zezadu.

Na první gól se ale nečekalo o moc déle. Liverpool byl dále aktivní a v 6. minutě se míč dostal na středu hřiště k Jordanu Hendersonovi, který měl spoustu času rozmyslet si, kam jej nacentrovat. Vybral si v náběhu Sadia MANÉho, který hlavou zakončil. Na hlavičku k pravé tyči ještě Begocić dosáhl, ale proti následné dorážce již byl bezmocný, 1:0.

Vstřelený gól znamenal další várku sebevědomí a tak mohl Kloppův výběr nadále dominovat hře. Obrovskou sílu na míči proti zataženému soupeři demonstroval celý tým a vytvářel si šance i nadále. Ale ty nebyly vyložené, navíc i Asmir Begović byl řádně rozehřátý a tak si se střelci LFC dokázal poradit.

Druhý poločas začal opět dobrými prvními minutami, poté se hra úplně zbytečně vyrovnala a začali se osmělovat i hosté z pobřeží, které navíc hnala skupina jejich fanoušků, jež byla velmi silně slyšet. Obrana ale fungovala velmi dobře a nepouštěla hosty do větších akcí.

V 69. minutě nastalo to, na co všichni z nás netrpělivě čekali. Alexander Arnold se nenechal obejít a založil rychlý brejk, potáhl míč podél postranní čáry a vyslal do šestnáctky dlouhý centr. Pro míč si šel golman soupeře, ale neuvědomil si jak rychlý je nabíhající Mohamed SALAH, jemuž míč přistál přímo na hlavě a obloučkem přes bezmocného Begoviće zapadl do sítě, 2:0.

Druhá branka dala zápasu nový náboj a rozhýbala jej pořádně. Eddie Howe již neměl co ztratit a posílil tak ofenzivu svého týmu, Liverpool zase chtěl rozhodnout a dát minimálně ještě jednu branku. K ní byl velmi blízko v 74. minutě Roberto Firmino. Ten běžel dlouhou dobu sám na brankáře a měl spoustu času. Rozhodl se jít do kličky, k ní pro parádu přidal ještě jednu a to už bylo moc. Gosling jeho pokus totiž zblokoval a stav byl i nadále 2:0.

O chvíli později mohlo být ještě hůř. To když po sérii centrovaných míčů do vápna LFC propadl míč až k na zemi sedícímu Lovrenovi, který z nouze odkopl. A to pouze ke kopačkám Dana Goslinga, který z místa okolo penaltového puntíku prověřil Kariuse. Ten však dokázal vyrazit na roh. O chvíli později to ještě zajímavě z úhlu zkoušel nejlepší střelec B´mouthu letos Calum Wilson, ale z úhlu těsně minul.

A poté přišla chvíle Bobbyho FIRMINA. Po dalším z rychlých brejků mu balon přenesením přes pokutové území naservíroval Salah. Brazilský útočník si zpracoval a střelou mezi nohami stopera na bližší tyč nedal Begovićovi šanci a zvýšil na konečných 3:0. Což znamenalo, že LFC pod Kloppem vstřelil jubilejní 300. gól ve 129. zápase.

lista-stats

(14.4.) 34. kolo Premier League 2017/18, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - AFC Bournemouth 3:0

góly: 7. Mané, 69. Salah (Alexander-Arnold), 90. Firmino (Oxlade-Chamberlain)
žlté karty: Oxlade-Chamberlain - Aké
červené karty:
rozhodca: Bobby Madley

Karius - Alexander-Arnold, Lovren (83. Klavan), van Dijk, Robertson, J. Henderson, Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Mané (77. Milner), Salah, Firmino (90.+1 Solanke)

Mignolet - Milner, Moreno, Klavan, Ings, Solanke, Woodburn

zostava AFCB

Begović - Daniels, Aké, S. Cook, Francis, Ibe (58. Mousset), Gosling, L. Cook (73. Surman), Fraser, King, Defoe (70. C. Wilson)

Výkon hodnotím známkou 1

(8) – Osmičku si dneska opravdu zaslouží, díky němu jsme měli ve vzduchu jistotu, navíc svými výběhy týmu dodával jistotu a skvěle si dirigoval obranu. Navíc se vytáhl proti Goslingově ráně.

(10) – Trent poslední dobou má obrovskou formu a stejně jako proti Citizens i dnes byl výtečný. Jistý a spolehlivý směrem dozadu, velmi aktivní směrem dopředu, kdy díky své rychlosti pomáhal vyvážet balony. Jako bonus si připsal asistenci na Salahův gól.

(8) – Dejan opět velmi jistý, hrál dobře a vyhrával takřka všechny osobní souboje. Oplýval jistotou a několikrát zmařil brejk přesným skluzem. Byl namočený v Goslingově akci. Zápas nedohrál a hned si jej přebral zdravotnický personál klubu, ale nemělo by to být snad nic vážného.

(8) – Po odchodu Lovrena se přesunul na jeho pozici a vedla Klavana trochu ztratil na jistotě. Předtím ale působil jistě a několikrát ukázal, že mu přihrávky na dlouhou vzdálenost nedělají problém. Zkoušel i střelecké štěstí ze třiceti metrů, ale minul.

(8) – Aktivní jako vždy, zejména první půle a poté posledních pět minut utkání se mu povedly. Jeho centry dnes ale byly dost nepřesné, což je škoda. V závěru se pokusil o premiérový gól, ale v hezké pozici přestřelil branku.

(9) – V prvním poločase zcela dominoval středu hřiště a neprohrál jediný souboj, navíc před prvním gólem hezky našel Maného. V druhé pli už to nebylo úplně ono a občas zpomalil hru, ale i tak odvedl skvělý výkon. V závěru zápasu byl velmi platný.

(6) – Nenadchne, na jeho obhajobu ale ani neurazí. Gini předvedl další výkon, bez významných okamžiků, které by si člověk zapamatoval. Získal několik balonů, dobře vyplňoval prostor, ale na útočné polovině je víceméně k ničemu.

(10) – Od první minuty na něm byla vidět touha, odhodlání a obrovské sebevědomí. Vždy když vybojoval míč, přepnul na turbo a uháněl k soupeřově brance. Hezkou kolmicí vyslal Salaha do šance, měl několik zajímavých střel ze střední vzdálenosti a získal hodně faulů.

(9) – Dnes měl v první půli obrovskou chuť a byl jeden z nejlepších a nejaktivnějších na hřišti. Mohl přidat i další góly, navíc i tvořil pro spoluhráče. Ale po hodině hry šel jeho výkon dost dolů, zdálo se, že mu došly síly.

(8) – Bobby v týdnu laboroval s bolavým krkem, dnes od první minuty bojoval s obranou. V prvním poločase byl hodně vypojený ze hry, když byl u míče, tak se snažil tvořit. S přibývajícím časem šel nahoru, ale nejde mu zapomenout zbytečně promarněnou šanci. Gól i pomoc obraně parádní.

(10) – Je na něj radost pohledět. Neztratí míč, je všude dřív než soupeř a navíc dal opět gól a zapsal si jeden ligový a jeden klubový rekord. Dnes na něm bylo vidět jak moc se chce trefit, nakonec se mu to povedlo.