Liverpool? Prečo nie! Fekirov transfer sa deje, Klopp chce posilniť zálohu

Jürgen Klopp je tvrdohlavý a to je viac dobre ako zle. Nemec si navyše na Anfiele začína budovať svoj tím. Ďalším kúskom do jeho skladačky má byť Nabil Fekir.

Predstava, že The Reds doplnia svoj káder o odchovanca Lyonu je viac než príjemná. Pre tých, ktorí vedia, o koho ide, ešte aspoň raz toľko.

Nabil Fekir, 24-ročný (nar. 18.7. 1993) ofenzívny univerzál, ktorý dokáže zahrať na podhrote, v pozícii kreatívneho stredného záložníka i hrotového útočníka, sa po poslednom tohtosezónnom zápase Lyonu nevyhol otázkam novinárov o svojej budúcnosti. V Lyone počnúc prezidentom a končiac upratovačkou síce hovoria, že s Liverpoolom nikto nerokuje, resp. že reči o prestupe rodáka z Lyonu sú len výmyslami, aktuálne sa ale situácia má inak. Opačne.

Samotný futbalista sa na jednu z otázok vyjadril zaujímavo. Týkala sa prípadného transferu do LFC, pričom Fekir odpovedal „Prečo nie?“

O pár hodín neskôr na tlačovke francúzskeho národného tímu doplnil: „Liverpool a moja budúcnosť? Nerozmýšľam o tom. Zatiaľ nie je nič podpísané. Prezident (Lyonu) bude o tom rokovať.“

Áno, prečo nie, veď doplniť káder kvalitou potrebujeme. Potrebujeme to pre ďalší krok. Po finále Ligy majstrov (26.5.) sa naplno rozbehnú rokovania medzi Liverpoolom a francúzskou stranou, čo samozrejme ešte neznamená, že je prestup hotový. Len pripomínam, že pre neanglický trh sa prestupové okno začína 9.6. 2018.

Fekirova cena na transfer markete je na úrovni zhruba £60m, čo je aktuálne už úplne bežná suma, pričom, ak chcete kúpiť kvalitu, musíte si v dnešnej dobe poriadne priplatiť. Fekir by mal byť na základe herného štýlu náhradou za Coutinha i pripomenutím, že Merseysiders podľa všetkého ukončili záujem o Thomasa Lemara z Monaca.


Možno to mnohí nevedia, ale pre doplnenie info, Fekir vynechal značnú časť sezóny 2015/16 a to pre problémy s kolenom. Konkrétne si potrhal kolenné väzy, má teda za sebou ťažké zranenie. Na konte má jeden reprezentačný gól a 10 štartov vo farbách výberu „galského kohúta“.

Na záver sa ešte zasnívam. Firmino, Salah, Mané, pod nimi Fekir a Naby Keïta, vzadu van Dijk. To sa musí páčiť aj najväčším skeptikom. Tak teda treba tento biznis dotiahnuť dokonca a nezostať len pri ňom, lebo stopér i ďalší záložník musia byť prioritou.

3 Comments

 1. kloppinho

  25. mája 2018 at 11:30

  paradny je na videu….mlady ofenzivny univerzal…zapadol by do nasej masiny

 2. robroy

  25. mája 2018 at 17:57

  Ak to má byt „+/- náhrada“ za Coutsa, tak to som rád. Ak niečo chýba záprahu v predu, tak sú to presné pasy, či strelba z dialky, ano presne to, o čo sme prišli útekom brazilca.. Správa o vyliečenom tažkom zranení kolena, trochu irituje, ale snád sa dostane do formy, zase prestup do tažšej sútaze, mu nemusí sadnút ale aj môže..
  Keita, Fekir.. myslím však, že je to stále málo..( Ox v liečení, možno 9 mesiacov a odchod elitneho záložníka do Juventusu nám asi tiež nepomôže)…Dvaja out a dvaja in… Takže ešte jeden, hráč do zálohy by prísť mal..

 3. Trapy

  25. mája 2018 at 19:59

  Jeden je malo.Fekira beriem vsetkym desiatimi,len doplnim,ze moze okrem spominanych postov hrat aj na oboch kridlach,vlastne aj backup pre Salaha aManeho.Inymi slovami,5-postovy hrac.Nieco citim,ze ak by to vyslo,moze to byt podobne prekvapco,ako Salah.
  Ja snivam o 4-kvalitnych hracoch na posty -brankar,CB,niekto ku Keitovi(DMCM) a Fekir.
  S tymto by sme mohli uvazovat onajvyssich metach.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply