Liverpool si v generálce poradil s Torino FC hladce 3:1

PreSeason obrázok

Historicky první návštěva méně slavného klubu z Turína na Anfieldu byla poslední zkouškou před ostrým startem sezony pro LFC.

(7.8.) príprava 2018/19, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Turín FC 1906 3:1

góly: 21. Firmino (Salah), 24. Wijnaldum (Firmino), 87. Sturridge (Shaqiri) - 31. Belotti
žlté karty:
červené karty:
rozhodca:

Alisson (73. Karius) - Alexander-Arnold (63. Clyne), N. Phillips (88. Johnston), van Dijk (46. Grujić), Moreno (46. Robertson), Wijnaldum (46. Lallana), Fabinho (70. J. Henderson), N. Keïta (46. C. Jones, 89. Camacho), Salah (46. Ings), Firmino (46. Sturridge), Mané (46. Shaqiri)

lavička: Karius, Grabara - Clyne, J. Henderson, Sturridge, Grujić, Lallana, Shaqiri, Robertson, Ings, C. Jones, Johnston, Camacho

zostava TFC

Sirigu - Izzo, Nkolou (88. Ferigra), Bremer, Meïté, Rincon (80. Lukić), Baselli (71. Ansaldi), De Silvestri, Belotti (79. M. Niang), Falque (60. Edera)

lavička: Ichazo - Rosati, Valdifiori, Lukić, M. Niang, Ansaldi, Edera, Moretti, Parigini, Ferigra

Klopp vyslal do zápasu to nejlepší co měl na výběr a kvalita jeho týmu se projevovala hned od prvních minut s výjimkou několika zkažených kombinací ve středu hřiště v prvních minutách. Z nich ale hosté nedokázali nic vážnějšího vytěžit a tak čím dál více odevzdávali kontrolu nad hřištěm i zápasem hráčům v červených dresech. A první šance na sebe nenechaly dlouho čekat.

Psala se sedmá minuta, když Fabinho posunul míč do strany na Trenta-Alexandera Arnolda a ten dal vzpomenout na to, jak dobré centry má. Jeden takový totiž poslal do vápna a nabíhajícího Salaha od míče a gólové odměny dělily centimetry. Ještě větší šanci vytvořil v 16. minutě Mané, když se vřítil do vápna, dohrál akci i se zakončením vedle, avšak Michael Oliver si všiml jemného zákroku na něj a daroval tak The Reds pokutový kop.

K němu se postavil Fabinho, který penalty s přehledem proměňoval v AS Monaco, ale tentokrát neuspěl. Jeho velmi tvrdá pozemní rána totiž minula levou tyč brány Sirigua. Anfield tak poprvé jásal až v 21. minutě. Po dlouhém nákopu VvD do strany, který zpracoval Gini Wijnaldum posunul na Salaha, ten si potáhl podél vápna míč, ale nakonec nestřílel, nýbrž přihrál Roberto FIRMINOVI. Ten si zasekl přes prvního beka a vystřelil, ránu však otřel o nohy dalšího obránce a ta skončila v síti, 1:0.

Aktivita domácích pokračovala i nadále a o pouhé dvě minuty později se povedenou ranou z 25 metrů prezentoval Arnold, ale Sirigu ve skoku míč zkrotil. Ve 24. minutě se však skóre měnilo podruhé. Další dlouhý nákop van Dijka tentokráte zpracoval Mohamed Salah, přiťuknul Firminovi, který si počkal na náběh Gini WIJNALDUMA. Poslal mu přesnou přihrávku a Holanďan neméně přesně uklidil míč po zemi na první tyč, 2:0.

Liverpool nadále pokračoval v tlaku, který opticky gradoval, když udeřil soupeř. Rychlý brejk po levé straně, následovalo dlouhé přenesení na pravou stranu. Přes Morena přiletěl do vápna centr, jenž mladý stoper Philips nedokázal odvrátit a tak míč přistál na hlavě Belottiho, který z pár metrů tvrdou hlavičkou pod břevno nedal Alissonovi šanci, 2:1. A hosté na několik minut ožili.

A o sedm minut mohlo být ještě hůř, když se střelec Belorri hnal za míčem a Philips jej v okamžiku počátku cesty sám vstříc bráně stáhl k zemi, sudí však zapískal pouze faul. Poločas zakončila velká šance LFC, kdy nejprve po přiťuknutí Salaha šel sám na Sirigua Gini Wijnaldum, jeho střelu vyrazil italský golman před dobíhajícího Arnolda, ale jeho střela se přes těla hostujících obránců do sítě nedostala.

Jak skončil první poločas, začal druhý a to aktivitou The Reds. Shaqiri se nenechal odradit a vybojoval takřka z ničeho roh, po něm následovala hezká střela Jonese. A tlak pokračoval, Sturridge uprostřed hřiště začal vyšívat a poté vyslal kolmici na Ingse, kterému při zakončení míč sjel a tak minul bránu.

Po hodině hry dostal pas do vápna Sturridge, zpracoval si míč, ve stoje vymíchal obránce a dostal se k zakončení, které sice bylo razantní, ale pouze do míst, kde stál Sirigu. O chvíli později byl po centru Arnolda blízko k úspěchu Ings. Už si zpracoval míč a hodil si jej okolo obránce, ale neustál obrat a tak zakončil pouze v pádu, s čímž si brankář hostů dokázal poradit.

Další velkou šanci měl Daniel STURRIDGE v 82. minutě, kdy po Lallanově přiťuknutí stál uvnitř vápna a mohl si vybrat kam míč dá, nakonec jen do brankáře, ale branky se dočkal o 5 minut později. Shaqiri v rohu vápna vymíchal obranu a poslal nadýchaný bochánek, na který se nejlepší střelec LFC v přípravě naběhl a z blízkosti hlavou pohodlně uklidil k levé tyči, 3:1.