Liverpool zahájil jednání o nové smlouvě pro Sakha

Mamadou Sakho možná přeci jen setrvá na Anfieldu. Liverpool FC mu totiž nabídl nový dlouhodobý kontrakt. Jedná se ale pouze o úvodní fázi a předpokládá se, že si Sakho dá s případným podpisem na čas.

Novinář James Pearce z deníku Liverpool Echo přichází s velmi překvapivou zprávou. Liverpool FC předložil Mamadou Sakhovi na stůl nový dlouhodobý kontrakt. Klub tak učinil další krok k setrvání Sakha u řeky Mersey, už dříve měl odmítnout nabídky AS Roma a Bayeru Leverkusen.

„Sakhův kontrakt vyprší na konci příští sezóny a očekává se nabídka prodloužení smlouvy na dalších pět let se zlepšenými podmínkami,“ uvádí Pearce v článku. Sakhův plat se přitom odhaduje na zhruba 75 tisíc liber týdně, což je porovnatelné s konkurentem o místo v sestavě Dejanem Lovrenem.

Pokud by se tedy Sakho dočkal nové vylepšené smlouvy, byl by lépe placeným hráčem než chorvatský obránce. Jestli by mu ale nová smlouva pomohla v stoperské hierarchii, to ví jen Brendan Rodgers.

„Jednání jsou zatím v úvodní fázi a očekává se, že Sakho bude chtít nejdříve vidět nějaký progres v herním vytížení. Pak teprve podepíše,“ varuje jiný britský novinář Andy Hunter z The Guardian.

sakho1

Pro francouzského reprezentačního obránce se nenašlo místo v sestavě Brendana Rodgerse pro první dvě kola. V prvním kole se Stoke měl Sakho podle dohadů dostat volno, jelikož se mu jen pár dní před utkáním narodila dcera. Sakho ale chyběl také v nominaci pro zápas s Bournemouthem a to vyvolalo vlnu spekulací o jeho budoucnosti na Anfieldu.

Sakho teď má dostatek času na přemýšlení. Klíčovým mužem v otázce setrvání Sakha na Anfieldu zůstává Brendan Rodgers. Pokud Francouzovi dá prostor, měl by Sakho prodloužit, pokud bude i nadále sedět na lavičce náhradníků nebo dokonce na tribuně, neudrží Sakha ani nejpohádkovější nabídka.

 

Zdroje: liverpoolecho.co.uk, theguardian.com

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply