Liverpoolske snívanie

Vyskytuje sa mnoho článkov a špekulácii ohľadom možných príchodov do Liverpoolu. Samozrejme ani nás tieto špekulácie neobchádzajú, avšak pracujeme len s overenými informáciami. No poďme si zasnívať trošku nahlas.

Po príchode najdrahšieho obrancu na svete menovite Virgila van Dijka, nasleduje otázka sme veľkoklub, ktorý si môže dovoliť kohokoľvek alebo to bol len výkrik do tmy?

Predstavme si, že platí prvá možnosť a dokážeme zaplatiť skoro každého hráča na svete (okrem Messiho, Ronalda a Neymara). Koho by ste si želali ? Aký post by ste vystužili v dnešnom Liverpoole?

Mňa ako prvý post zaujíma miesto brankára. Všetci vieme, že Mignolet má niekedy zákroky ako špička PL, no na druhej strane dostane lacný gól alebo podbehne loptu. Jeho konkurent Karius nie je na tom oveľa lepšie. Dovolím si povedať, že oproti Mignoletovi je ešte slabší. Stále je to mladý brankár a dokáže sa zlepšiť, no kvalitu nám treba ihneď. Do tretice tu je Ward, no ten je u Kloppa odpísaný, kedže nedostal ešte v podstate žiadnu šancu.

V obrane toho už veľa nevyriešime. V strede poľa sa nám vyskytuje niekoľko možností. V prípade prestupov Cana resp. Coutinha sa otvára diskusia na posilnenie stredu. V lete síce príde Keita, no to veľmi situáciu nerieši. Samozrejme môžme uvažovať aj inak. Adam Lallana je späť a Chamberlain prevádza pekný progress a Milner hrá pravidelne svoj štandard. Takže treba nám vôbec niekoho?

Ak hovorím za seba a mohol by som snívať, želal by som si do zálohy hráča ako: Leon Goretzka alebo Mateo Kovačić, do útoku Alexia Sanchéza a niekoho poriadneho do brány.

Koho by ste si želali vy, ak by ste mohli snívať?

12 Comments

 1. MengiCZE

  3. januára 2018 at 9:16

  u mě to moc náročné nebude 😀

  Trapp – Alba – Van dijk – Silva – Marcelo, Goretzka – Lemar – Di maria, Mané – Firmino – Salah

  • lfcwaay

   3. januára 2018 at 13:31

   To by som bol fakt zvedavy kto z tej 3-clennej zaloznej rady by branil Maria Lemar ofenzivni zaloznici Goretzka tiez skôr CAM ako DM a tiez nechapem ako si mohol vynechat nasho hraca Keitu,ktory je tak o triedu uz teraz lepsi ako Goretzka ..s takou zostavou by si neuspel ani vo Fife 😉

 2. robroy

  3. januára 2018 at 9:54

  Dobre Steeler, tak snívajme, aj ked kwopovi iste stúpne tlak 😀 Tvoj výber je asi najviac omielaný, a ja s nim súhlasím, tj. Goretzka a Kovačič.. A ako utočnik neviem či by sa hodil Draxler, ale neviem, či by ho Solanke pustil do zostavy.. 😀
  Karius ešte chce svoju šancu, je mladý, ale ako jednotka sa mi pozdáva N. Pope

 3. feri

  3. januára 2018 at 10:36

  Za mňa musí prísť zmena hlavne v bránke, dobre si opísal Mignoleta. On nie je brankár ktorý by nás mal posúvať vyššie. Karius je veľká neznáma, bodaj by sa chytil. Zaujal ma ale Kepa Arrizabalaga z Bilbaa, 23r brankar ktorému končí v lete zmluva. Podpísať už v januári jeho aj Goretzku a v lete by prišli zadarmo, to by bol sen. Najväčším želaním ale pre mňa je aby ostal Coutinho ešte veľmi dlho v LFC. Urobiť pre to všetko, dať mu astronomický plat, kapitánsku pásku, proste všetko. Taktiež predĺžiť aj Cana, ten chalan má budúcnosť. Naopak odstaviť na druhú kolaj Henda. Do ofenzívy posilniť Lemarom. Takže v mojom ideálnom vesmíre by to možno vyzeralo takto: (zmes aktuálnych hráčov + posily, samozrejme všetci keby boli fit)

  Arrizabalaga – Clyne, Matip, VVD, Moreno – Keita, Goretzka, Coutinho – Mane, Firmino, Mane

  • feri

   3. januára 2018 at 10:47

   Mane, Firmino, Salah prirodzene 😀 😀

  • Xabi18

   3. januára 2018 at 11:17

   Kepa je fakt jenom sen 😀 ten má prý nakročeno do Realu a ani se nedivím…Mě by se do kasy strašně líbil Oblak, ale tam momentálně také moc šancí nevidí, leda by skončil u Atletů kouč…

   • feri

    3. januára 2018 at 11:37

    Oblak je jeden z najlepších brankarov sučasnosti, ale ten by stal veeeľmi veľa peňazí 😀 Verím ale že máme momentálne v tíme brankára ktorý nám bude chytať na top úrovni niekoľko rokov. Myslíte že by mohol dosťať Ward šancu proti evertonu v piatok? bolo by to spravodlivé. Toho chalana mi je fakt ľúto..

 4. Jazdec

  3. januára 2018 at 13:39

  Takže od začiatku:
  Brankár – (Bol)som veľkým fanúšikom Mignoleta, ale bohužiaľ na to nemá. Za mňa by mal dostať šancu do konca sezóny Karius a v lete sa uvidí či bude potrebné ísť po novom brankárovi.
  Obrana – Stále sa dá čo to vylepšiť, ale v princípe s príchodom VVD sa dá obranná štvorica aspoň teraz v januári zime ignorovať. Moreno bude alternovať s Robertsonom, na pravo Gomez s Arnoldom a Matipa s VVD budú kryť Klavan s Lovrenom, prípadne Gomez ak sa Clyne konečne uzdravý. + Milner, ktorý dokáže zahrať na obidvoch krajoch obrany.
  Záloha – Je mi ľúto Coutinha, ale to je téma na iný príspevok. Len napíšem, že priamo nahradiť tohoto hráča je prakticky nemožné. Najviac typologickým hráčom by bol asi Lemar, takže ako priama náhrada asi on. Avšak moja snová náhrada by však bolo iné meno ako sa zvyčajne spomína. Weigl alebo Diawara. Čiže niečo na štýl DM – Keita a Ox na CAM. No a samozrejme Goretzka by bol vynikajúci bonus ak by sa podaril.
  Útok – Ďalšou možnosťou ako nahradiť Coutinha by bolo kúpiť krídlo, ktoré by alternovalo so Salahom a Maném a Ox opäť presun do zálohy na CAM.
  A poslednou možnosťou ako nahradiť Coutsa je z môjho pohľadu kúpa útočníka, zmena rozostavenia a prechod na 2 hroty. Mien je mnoho(aj dostupných) – Werner, Auba, Mariano Diaz, no môj sen(hlavne emotívnych) je Kasper Dolberg z Ajaxu. Ktokoľvek kto aspoň čiastočne pripomína Torresa u mňa osobne vyhráva. Ten jeho pohyb mi ho absolútne pripomína.

  Takže zostava za mňa:
  1. Karius-Gomez,Matip,VVD,Moreno-Weigl,Keita,Ox(Lemar)-Salah,Firmino,Mané.
  2. Karius-Gomez,Matip,VVD,Moreno-Weigl,Keita-Salah,Mané-Firmino,Dolberg.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply