LOAN WATCH: Grujić a Wilson si robia skvelé meno

Mnohí kmeňoví hráči Liverpoolu sú momentálne na hosťovaní, tak si ich pôsobenie priblížime.

Marko Grujić – hosťovanie Hertha BSC

22-ročný záložník nastúpil ku dňu 9.12.2018 do 7 zápasov za nemeckú Herthu. V 7 zápasoch si pripísal 1 gól a 2 žlté karty. Za zmienku stojí aj jeho predošlé zranenie, ktoré mu nedovolilo nastúpiť do zápasov Bundesligy.

V poslednom dueli (8.12.2018) proti Frankfurtu vyhrala Hertha 1:0. Štatistika Marka Grujića v tomto zápase bola:
• 1 gól
• 4 strely
• 6 vyhratých vzdušných súbojov
• 4 získaných lôpt
• 2 zachytené lopty
• 1 kľúčová prihrávka

Tréner Herthy Berlín Pál Dárdai sa vyjadril, že Marko Grujić je najlepším záložníkom, ktorého za 20 rokov Hertha mala a zároveň priznal, že by si ho rád nechal aj budúce leto.

Harry Wilson – hosťovanie Derby County

Jedna z najväčších nádejí z mladíkov Liverpoolu si na hosťovaní v Derby počína veľmi slušne. Vo svojej sezóne 2018/2019 si za Derby pripísal 16 štartov, v ktorých má štatistiku 7 gólov, 1 asistenciu a 3 žlté karty.

V poslednom zápase (8.12.2018) proti Wiganu vyhralo Derby County 1:0. Harry Wilson si pripísal štart v základnej zostave, žltú kartu v 32. minúte a následne bol vystriedaný v 72. minúte.

Wilson je zároveň najlepším strelcom svojho tímu (a to hráva aj v zálohe) a v celkovej tabuľke strelcov v lige mu patrí 19. pozícia.

Oviemuno Ejaria – hosťovanie Rangers FC

Ďalší mladík z kádra Reds momentálne hosťuje v škótskom Rangers pod taktovkou Stevena Gerrarda. Ejaria si v tejto sezóne pripísal 13 štartov, v ktorých ma štatistiku len 1 gól. Rangers okupuje momentálne 3. miesto so stratou 3 body na vedúci Celtic.

V poslednom zápase (5.12.2018) proti Aberdeenu si pripísal víťazstvo Aberdeen 1:0. Ejaria nastúpil v základnej zostave s kompletnými 90 minútami na svojom konte.

Ryan Kent – hosťovanie Rangers FC

Ryan Kent sa nachádza na hosťovaní v rovnakom tíme ako vyššie spomínaný Ejaria. Štatistika Ryana je v tejto sezóne 10 zápasov, v ktorých si pripísal 3 góly a 2 žlté karty.

Do posledných zápasov však kvôli zraneniu nenastúpil. Jeho svalové zranenie trvá od 4.11. 2018 a dátum návratu je neurčitý. Dúfajme, že sa čoskoro dá dokopy.

Benjamin Woodburn – hosťovanie Sheffield United

Kariéra najmladšieho strelca v histórii Liverpoolu je viac ako otázna. V sezóne 2018/2019 bol na hosťovaní v tíme Sheffield United, kde si pripísal len 7 duelov bez streleného gólu.

Následne sa presunul naspäť do Liverpoolu (pri junioroch je to v Anglicku možné, hosťovanie v Sheff Utd ale aj naďalej trvá), kde hral v U-23 a pripísal si tam 2 štarty. Momentálne má nejaké drobné zranenie a pauzuje od 26.11.2018. Uvidíme ako kariéra tohto talentu bude pokračovať.

Loris Karius – hosťovanie Besiktas JK

Ak mnohí nevedia, Loris Karius je stále hráčom Liverpoolu. Nemecký brankár v sezóne 2018/2019 nastúpil do 11 zápasov, v ktorých obdržal 10 gólov a 3x neobdržal ani gól.

V poslednom zápase (7.12.2018) proti Alanyasporu si udržal čisté konto a zápas skončil bezgólovou remízou. Besiktas sa nachádza v lige na 3. mieste a na prvé miesto stráca len 5 bodov.

Po nočnej more v Liverpoole sa postupne dostáva do formy a uvidíme, či jeho psychická rovnováha vydrží. Kedže sa niekedy dopustí hlúpej chyby a hneď to koluje po celosvetových médiach. Veľmi mu fanúšikovia Reds držia palce.