Loan Watch: Marković je zklamání, Kent a Ward v popředí

Liverpoolská hráči na hostování. Kde hrají a jak se jim daří.

Ryan Fulton

Ryan Fulton v letošní sezóně hájí barvy celku Chesterfield FC, který se momentálně nachází až na 20. místě League One.

Skot do týmu přišel jako náhrada za zraněnou jedničku Tommyho Lee a nutno říci, že z pohledu herní vytíženosti se jedná o úspěšné hostování. Fulton si připsal již 23 startů a postupně tak ve svých dvaceti letech sbírá potřebné zkušenosti.

Danny Ward

Podstatně větším příslibem se zdá být Danny Ward, hostující v Huddersfield Town. Jeho tým se aktuálně nachází na vynikajícím čtvrtém místě v League Championship a právě Ward na tom velký podíl.

Doposud si připsal 22 startů a jeho výkony jsou přesně takové, jaké bychom u mladého brankáře čekali – vynikající výkony provází sice občasné chyby, ale i přesto je hodnocen velmi pozitivně.

Jon Flanagan

Zcela jiné zážitky z hostování má populární odchovanec LFC, Jon Flanagan. Mnozí fanoušci si nechápavě klepali na čelo, když v letním přestupovém období odešel na hostování do Burnley, jiní si od toho slibovali potřebnou zápasovou praxi pro krajního obránce, který vynechal kvůli zranění téměř celé dvě poslední sezóny.

Faktem však zůstává, že Flanno doposud za Burnley odehrál pouhých 224 minut ve čtyřech zápasech a je otázkou, kolik toho do konce sezony vlastně vůbec odehraje.

Andre Wisdom

Dalším krajním obráncem, který v posledních letech putuje po hostování je Andre Wisdom. V této sezóně si jej vypůjčil Red Bull Salzburg a Wisdom si prozatím připsal 10 startů. Pět z nich přišlo ve skupinové fázi Evropské ligy, druhou polovinu tvoří ligové starty.

Je zajímavostí, že například v pohárovém utkání proti Schalke 04 nastoupil na pozici stopera a ačkoliv v juniorských týmech LFC se jednalo o jeho primární pozici, v konkrétním zápase mohl být rád, že ani jeden z jeho obranných soubojů nebyl rozhodčím oceněn pokutovým kopem.

Lloyd Jones

Dalším z obránců na hostování je Lloyd Jones, který stejně jako Fulton působí v League One, konkrétně v celku Swindown Town. Ten se nachází na 19. místě, tři body před Fultonovým Chesterefieldem. Jones zatím odehrál 19 utkání a dokonce z pozice stopera vstřelil i dvě branky.

Sam Hart

Třetím do party z League One je levý obránce Sam Hart, který působí v 17. celku tabulky, Port Vale. Hart odehrál patnáct utkání, vstřelil jednu branku a posbíral už 5 žlutých karet, takže si musel odpykat jednozápasový trest.

Taiwo Awoniyi

V nizozemském NEC Nijmegen hostuje hráč, o kterém ani fanoušci LFC moc neví – devatenáctiletý nigerijský útočník Taiwo Awoniyi. Ten má na svém kontě pouhých 586 minut v 11 zápasech, bohužel bez vstřelené branky.

Ryan Kent

Pravidelné starty sbírá dvacetiletý křídelník Ryan Kent, působící v druholigovém, Barnsley. Od začátku sezony vynechal prozatím jediný zápas a jedenkrát zasáhl do zápasu z lavičky.

Během jedenadvaceti startů si však připsal pouze jeden gól, avšak celkově je jeho přínos pro tým hodnocen kladně.

Allan

Brazilský ofenzivní záložník Allan Rodrigues si sice vysloužil chválu Jürgena Kloppa, v žádosti o pracovní povolení na ostrovech bohužel už tak úspěšný nebyl, a tak musel vzít zavděk hostováním v dresu Herthy Berlin.

Aktuálně má odehráno 384 minut v 9 zápasech, což je za téměř polovinu sezóny velmi málo.

Lazar Marković

Podobně je na tom také Lazar Marković, který v letošní sezóně hostuje v lisabonském Sportingu. Pod vedením svého bývalého trenéra Jorge Jesuse odehrál 477 minut ve 12 utkáních a připsal si jedinou branku.

Aktuálně zraněný hráč většinou jen střídá a začíná tak být čím dál tím jasnější, že velká očekávání, která jej provázela po příchodu do Anglie skutečně nebudou naplněna.

Haters gonna hate.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply