Lugano sa zastal Suáreza

Keď nie Liverpool FC, zastal sa Suáreza aspoň jeho krajan a kamarát Diego Lugano. „Na to, že Evrovi nepodal ruku, musel mať naozaj gule. Ctí len svoje zásady,“ hovorí kapitán uruguajskej reprezentácie. AKTUALIZOVANÉ!!!


„Za posledné mesiace prešiel niečím, čo si nezaslúžil,“ zastáva sa vo vyjadrení pre svoj oficiálny web spoluhráča z národného výberu. „Každý vie, že futbal je jeden veľký cirkus,“ dodáva, aby si ďalej dovolil jednu štipľavú poznámku, ktorá rozhodne obzvlášť Angličanov nenechá pokojnými.

„Stačí si vziať do úvahy, že Anglicko je z historického hľadiska koloniálnou krajinou a rasizmus je citlivou témou, ako ale všetci dobre vieme, to, čo sa stalo medzi Luisom (Suárezom) a Evrom s tým nemá nič spoločné.“

Tu sa ale dovolím spýtať, že to sú tí všetci, čo vedia, že spor týchto futbalistov nemá rasistické kontúry? Však je to skôr naopak a veľká väčšina ľudí si myslí, že liverpoolsky útočník proste rasistom je. Samozrejme nehľadiac na fakty, na to, že FA ho uznala vinným bez čo i len jedného dôkazu.

Skúsený obranca aktuálne pôsobiaci v parížskom St. Germain ďalej hovorí: „Je to futbalový argument, mnohí falošní pokrytci a moralisti ale z toho ťažili, pričom Luis je v tomto celom len obeťou.“

Luganovi sa ďalej páči, že si Suárez zachoval tvár a princípy posunul pred pokrytecký záujem okolia: „Na to, čo urobil v sobotu (nepodal Evrovi ruku. Naozaj??) musel mať naozaj gule,“ povedal Lugano o čosi žoviálnejšie, ako je zvykom v médiách.

„Luis jednoducho nasledoval svoje zásady. Žijeme v demokracii a ak nechcete niekoho pozdraviť, tak to neurobíte. Obzvlášť vtedy, keď vám tá osoba, urobila niečo zlé,“ uzatvára svoj postoj k tejto omieľanej kauze.

Luisa sa krátko na to zastal aj prezident Uruguaja Jose Mujica. „Suárez nie je rasista a nidky nebude,“ vyhlásil. „Je skvelý na ihrisku a je to skromný chalan, ktorý sa dokázal dostať z chudoby. Za všetko, čo pre Uruguaj urobil, ho tu milujeme,“ dodal.

zdroj: diegolugano.org

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply