LUPENE: Alisson vs. Mignolet, je Brazilčan naozaj posilou?

Rekordný prestup brankára Alissona Beckera z AS Rím je toto leto najdiskutovanejšou témou vo svete futbalu, no bude naozaj posilou oproti Simonovi Mignoletovi?

Skúsenosti

Prvým bodom na preskúmanie budú skúsenosti a výkonnosť. Simon Mignolet je ostrieľaný brankár v Premier League. Má 30 rokov a množstvo skúseností. Však vo svojej kariére má odohraných 245 zápasov v najvyrovnanejšej lige sveta! Celkovo v kariére ma odohraných 407 zápasov. Mignolet je podľa týchto čísel už ostrieľaný mazák a len tak ho nič neprekvapí.

Na druhú stranu je Alisson Becker ešte mladý brankár. Má len 25 rokov, čo je na brankára svetovej úrovne stále málo. Vo svojej kariére odohral v Serii A 37 zápasov. Celkovo vo svojej kariére len 120 zápasov, čo je výrazne menej ako má Simon Mignolet. Takže v tomto ohľade má bod Simon Mignolet, keďže skúsenosti sú pre brankára veľmi dôležité. Mignolet vs. Alisson 1:0.

Výkonnosť

Čo sa týka výkonnosti týchto brankárov je tiež zaujímavou témou. Alisson Becker odohral v sezóne 2017/2018 v Serii A 37 zápasov a inkasoval 28 gólov. V Lige majstrov si na konto pripísal 12 zápasov v ktorých inkasoval 19 gólov. Priemerné hodnotenie za sezónu 2017/2018 mal 6,92 a na zápas to vychádza 0,96 inkasovaného gólu.

Simon Mignolet si pozíciu jednotky v tíme striedal s Lorisom Karius. V PL v sezóne 2017/2018 si pripísal na konto 19 zápasov, v ktorých inkasoval 24 gólov. V Lige majstrov to boli len 2 zápasy, v ktorých inkasoval 3 góly. Priemerné hodnotenie za sezónu 2017/2018 mal 6,49 a na zápas to vychádza 1,29 inkasovaného gólu. Bod pre Alissona Beckera. Mignolet vs. Alisson 1:1.

Mediálny tlak

Tlak na Simona Mignoleta v sezóne 2018/2019, ak ostane v Liverpoole nebude. Svoju výkonnosť už potvrdil a prestupová čiastka, keď prestupoval do Liverpoolu bola len nejakých 10 miliónov libier. V prvom zápase hneď vychytal penaltu a zachránil body pre LFC. Fanúšikovia a média už vedia, čo majú očakávať od tohto brankára, takže nemá čo stratiť.

Presným opakom je Alisson Becker. Cenovka najdrahšieho brankára na svete nesie so sebou veľký tlak. Však ako sa vraví, s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť. Očakávanie jeho výkonnosti bude na úrovni brankárov Neuer alebo Oblak. Všetky oči fanúšikov a médii budú na jeho osobu. Takýto tlak nie je vhodný pre tak mladého hráča a bod ide Mignoletovi. Mignolet vs. Alisson 2:1.

Futbalová inteligencia

Každý hráč by mal pri futbale používať hlavu. Zoberme si napríklad Roberta Firmina, ktorý túto futbalovú inteligenciu ukazuje v každom momente. Predsa futbal nie je len o tom, že 11 hráčov beží za guľatým nezmyslom a ak sa k nemu dostane, tak ho odkopne.

Simon Mingolet je známy svojou futbalovou a rovnako aj ľudskou inteligenciou. Všetci hráči, ktorí s nim hrali to potvrdili a rovnako to potvrdil aj samotný Jurgen Klopp. Čo sa týka Alissona Beckera, tak to sa ešte nevie.

No podľa jeho vyjadrovaní v prvom rozhovore po prestupe bolo vidieť, že jeho mentálna úroveň je rovnako vysoko. Na otázky redaktora neodpovedal jednoslovne alebo nepoužil len jedinú vetu. Jeho odpovede boli priemerne na 5-10 riadkov, takže to vyzerá, že jednoduchý typ človeka to nebude. Bod pre oboch brankárov. Mignolet vs. Alisson 3:2.

Čisté kontá

Premier League je kvalitnejšia liga ako Serie A. To vedia všetci. Simon Mignolet si pripísal v tejto súťaží 81 čistých kont. Na druhú stranu Alisson Becker rovnú 0 (slovom nula). Takže výhoda je opäť na Mignoletovej strane a pripisuje si ďalší bod. Mignolet vs. Alisson 4:2.

Výška brankára

Celková výška je pre brankára rovnako dôležitá ako napríklad kopacia technika. Kedže aj pár centimetrov v zápase môže rozhodnúť o celkovom víťazstve alebo o strate bodov. Alisson meria 191, Mignolet  je vysoký 193 centimetrov. Pár centimetrov rozhodlo o osude bodu pre Mignoleta. Mignolet vs. Alisson 5:2.

Vyzerá to tak, že Simon Mignolet by bol lepšou voľbou do brány, kedže celkové skóre skončilo Mignolet vs. Alisson 5:2

 

© Živel & Steeler

13 Comments

 1. Yogino

  1. augusta 2018 at 16:13

  Ani cena, ani výška, ani čisté kontá, ani prestupová cena a ani nič iné nerozhodne o tom, kto je lepší, rozhodne o tom len výkonnosť v bráne.

 2. sixx

  1. augusta 2018 at 16:37

  Ja som rad, ze prisiel Alisson. Avsak ta cena a okolnosti za akych a preco prisiel mi nahana strach, ze ten tlak bude az prilis velky.

 3. robroy

  1. augusta 2018 at 17:04

  Fuha ! Tak ho ideme predat ? Teraz ktoreho ? 🙁

 4. johnysheek

  1. augusta 2018 at 17:46

  Chlapci, chlapci, chlapci..
  úprimne sa priznám, že z trojice Karius, Mignolet, Allison skutočne neviem, ktorý je najlepšou voľbou, ktorý by mal byť jednotkou v tíme a ktorý nám prinesie vytúženú/é trofej/e…

  ale

  1. tak ako sú dôležité skúsenosti, je dôležitá i schopnosť sa ešte zlepšovať a napredovať s tímom, čo je pri 30r brankárovi podstatne iné ako pri 25r

  2. ak pri futbalovej inteligencii dávate bod obom hráčom, prečo pri výškovom rozdiele 2 cm ho dáte len jednému?
  apropo, keď sa už bavíme o výške, kto z nich má vyšší výskok? kto z nich má kratšiu reakčnú dobu? kto z nich sa v bráne lepšie pohybuje resp vie vykryť jej väčšiu časť? 🙂 (ak by to bolo o 10cm či viac, pochopil by som výhodu u SM 😉 )

  3. mediálny tlak ste tiež ohodnotili zaujímavo. VVD nič také nepociťoval a hral tak ako zvyčajne.. taktiež SM túži hrať a to je podľa mňa možno aj väčší tlak ako cena hráča či očakávania.. nevraviac o tom, že vzhľadom k aktuálnemu mediálnemu obrazu brankárov LFC si myslím, že Becker nepociťuje vôbec žiaden tlak 🙂
  to už len doplním, že v samotnom zápase budú fanúšikovia oveľa viac povzbudzovať Beckera než Mignoleta či Kariusa

  4. k bodu ohľadom čistých kont snáď ani nie je čo dodať.. 🙂 stálo by však za to porovnať si kvalitu obrany ktorá pred tými brankármi v ich ligách stála a koľko gólov z oho bolo resp pochytali 🙂
  pričom najlepším strelcom v zlatej kopačke sa pripisujú 2 body za gól ako pre PL tak i pre Serie A… neviem prečo by teda čisté kontá nemali byť rovnocenné
  ..

  ale teda aby som nemudroval, fakt to vyzerá tak, že obtraja naši minulosezónni brankári sú na odchode.. pri SM mi to žily netrhá a pri LK to bude jedine pochopiteľné, keďže to čo sa aktuálne deje okolo neho je všetko len nie to, čo by akéhokoľvek hráča nepoložilo.. (ok, Balotelli by si z toho nič nerobil, ešte by prilieval olej do ohňa, ale to je o IQ kapacite)

  skutočne som teda zvedavý čo AB predvedie, či to bude tá povestná posledná tehlička, ktorá nás privedie na britský olymp… prial by som mu to, i keď si nemyslím, že je o triedu lepší než LK… akurát kým LK mal možnosti „negatívne zahviezdiť“ AB ju nemal.. (i keď ten zápas s AS tuším tiež neskončil bez gólov)

  • Xabi18

   2. augusta 2018 at 8:42

   Doufám, že ty čtyři rozbory myslíš ironicky a vážně si nemyslíš, že je to hodnocení na vážno…
   Jinak já za Alissona rád nejsem, ale budu rád, když mě přesvědčí o opaku…

 5. Trapy

  1. augusta 2018 at 17:48

  Alisson urcite nie je posilou,su to len zbytocne vyhodene prachy.
  Jasnou jednotkou je Karius,presvedcil nas o tom predsa v minulej sezone a dokonca ma na to registrovanu znacku #LK1.
  Mignolet je medailista z posledneho sampionatu,Beckerovi sa o tom moze len snivat.
  Dufam,ze Lorisa nam neukradne Leverkusen,to by bola riadna rana pre Jurgena v ceste za titulom.

 6. kloppinho

  2. augusta 2018 at 7:50

  Mignolet vyhral na body. Takže keď ho predáme sa nám vráti investícia za Beckera??

  • kwop

   2. augusta 2018 at 12:21

   jj za borisa 🙂

   • kloppinho

    2. augusta 2018 at 15:26

    No neviem… Boris zarobil veľa:))

    • keeno

     2. augusta 2018 at 15:56

     By som bol zvedavý koľko by bol niekto ochotný zaplatiť za Mignoletu a koľko za Kariusa?

     Mimo témy

     Jamie Carragher will return to Sky Sports next weekend after he was suspended from the company following an incident in March of this year.

     Aj keď nie často súhlasím s jeho názormi, ale radšej budem kukať na neho ako na Nevilla a plus mu nerozumiem takmer nič, jeho angličtina a akcent je úžasný

 7. jirka6454

  3. augusta 2018 at 14:52

  Tak jsem opravdu zvědav co nám Alisson ukáže. Ale myslím si,že to bude velice příjemné a s ním to dotáhneme na vrchol.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply