Mignolet: Origi se může stát tahounem týmu

Až při začátku přípravy uvítají hráči Reds mezi sebou novou posilu, Divocka Origiho, najdou v něm hráče který má vše pro to stát se top hráčem a tahounem týmu. Teda alespoň podle jeho kolegy z reprezentace, Simona Mignoleta.

 

Dvaceti letý útočník se na Anfield přesune poté, co jej klub od řeky Mersey koupil už před loňskou sezonou ale ještě jej ponechal na roční hostování v Lille.

Divock během sezony ztratil místo v základní sestavě francouzského celku a nakonec byl zvolen i do sestavy „zklamání roku“ Ligue 1. Origi v sezoně zasáhl celkem do 44 utkání a v nich vstřelil ne zrovna mnoho branek, rovných 9.

“ Divock je velice mladý, ale na druhou stranu už velmi zkušený fotbalista. V Lille už odehrál docela dost zápasů, stejně tak ve národním týmu. Má ve svém repertoáru hodně zbraní, je velice rychlý a umí přejít 1 na 1, dokáže skórovat jakkoliv, je také velice dobrý při napadá a pomůže nám s tlakem na obranu soupeře. „

Simon také slíbil že Divockovi pomůže se vším, co ho dokáže dostat do pohody a pomůže mu lépe se usadit ve městě.

“ Vzpomínám si, že když jsem byl mladší a přišel jsem do Anglie, bylo pro mě důležité že v Sunderlandu byl někdo kdo mi pomohl s novým životem. Jsem velmi vděčný že mi Bolo Zenden tak moc pomohl. Jsem vždy připraven pomoci každému nového hráči který přijde jako nováček do klubu, tím že jsem belgičan, budu mít k Divockovi blíže. „

“ V minulosti jsem už několika nováčkům ve svém klubu pomohl, dělám to velice rád a pomáhá mi k tomu znalost několika jazyků. Je pro mě skvělé že do klubu přichází můj krajan. Nebudu v klubu jediný z Belgie a bude pro mě snazší si vybojovat svůj koutek v kabině „ dodal na závěr rozhovoru pro magazín LFC Mignolet.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply