Mládežnické týmy vstoupily do sezony úspěšně, ženy zakončily přípravu

U23 vstoupila do sezony remízou, U18 vysokým vítězstvím a ženy zakončily svou předsezónní přípravu pohodovým vítězstvím v Durhamu.

Brighton U23 – Liverpool FC U23 0:0

Sestava Reds: Grabara – N. Williams, Lewis, Whelan, Johnston, Chirivella, Adekanye, Christie-Davies, McAuley (Millar, 72), Virtue, Ojo

Náš tým do 23 let obhajuje v Premier League 2 druhé místo z předchozího ročníku. V sestavě jsme v úvodním kole mohli vidět známé tváře z pre-seasson A týmu jako Grabara, Chirivella nebo Ojo, ani ty ale ke třem bodům nedopomohly. Na hřišti nováčku z Brightonu sice měl tým celozápasovou převahu, ale bez výsledku. Zápas kvůli silným dešťům začal s hodinovým zpožděním a na značně podmáčeném trávníku. Jako první se musel zaskvět Grabara, ale svůj tým podržel. První poločas nabídl ne příliš atraktivní fotbal, což vzhledem na podmínky bylo logické. Liverpoolští drželi míč a kontrolovali hru, do velkých šancí se ale nedokázali dostat. A tak mohl skórovat domácí Gyokeres, který se ocitl sám před Grabarou, ten mu ale dobře snížil úhel a vychytal jej.

Do druhého poločasu Critchleyův zvýšil tempo hry a pomalu začal nacházet skuliny v domácí obraně, kapitána Whelana vychytal ale brankář a Shey Ojo zase netrefil branku o milimetry. Na druhé straně zase zlobili domácí, ale Grabara ukázal své kvality. Největší šanci Reds měl na konci střídající Millar, ale stejně jako dorážející Christie-Davies byl zablokován obránci. Dvě minuty před koncem byl ještě vyloučen Normann, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

AFC Sunderland U18- Liverpool U18  1:6

Sestava Reds: Williams –  Walls, Larouci, R Williams, Clayton, Ritaccio (Dixon-Bonner), Sharif, Cain, Glatzel, Duncan (Clarkson), Tagseth (Longstaff)

Branky Reds: 2x Glatzel, Duncan, Williams, Sharif, Wals

Svěřenci Barryho Lewtase vstoupili do sezony přímo excelentně a na hřišti Black Cats si připsali pohodové vítězství. Dvakrát se za vítěze trefil Glatzel, jednu branku přidal i debutující Bobby Duncan. Manažer týmu nešetřil po zápasy slovy chvály: “ Odehráli jsme opravdu skvělé utkání, kluci hráli nadoraz a svého soupeře ve všem předčili a vysoké vítězství je zasloužené. V přípravě jsme pracovali opravdu tvrdě a tento zápas je pro nás skvělým startem do soutěže. Čeká nás v sezoně ještě spousta těžkých duelů, ale tato výhra je důležitá pro naši sebedůvěru. „

PAUL GLATZEL

Liverpool FC Women – Příprava

Liverpool Ladies vstoupily do nové éry a staly se z nich WOMEN. Z kádru po loňské sezoně zbylo jen pár střípků a téměř celý se proměnil. Nejčerstvějšími přírustky jsou brankářka Fran Kitching ze Sheffieldu a útočnice Kirsty Linnett z Readingu. Svěřenkyně nového manažera Neila Redfearna v přípravě sehrály čtyři náročná střetnutí a připsaly si jednu výhru, prohru a dvě porážky.

Na úvod to byla remíza 0:0 s holkama z Evertonu. Poté přišel opravdový test s týmy z Německa, kde přišla jediná porážka přípravy proti SGS Essen 1:2, následovala remíza 1:1 se slavným Bayernem Mnichov. V generálce na novou sezonu náš tým pohodlně vyhrál v Durhamu 3:0 před téměř čtyřmi stovkami diváků v této sestavě:

Kitching, S.Murray, Bradley-Auckland, Fahey, Matthews, Robe (Little), Roberts, Coombs (Kearns), C.Murray (Rodgers), Clarke (Daniels), Sweetman-Kirk (Linnett)

Do toho „štrykovaného“ si to postupně namířily hráčky Murray, Clark a Coombs a povedlo se tak příjemné zakončení přípravy. Ostrá sezona pro naše kočky začne již tuto neděli 19.8., kdy na domácím hřišti v Tranmere přivítají v rámci Continental Tyres Cupu rivalkyně z Manchesteru United, pro něž to bude první soutěžní zápas v historii. Následovat pro ně budou během devátého měsíce tři venkovní zápasy na Arsenalu a Brihtonu (liga) a v rámci CT Cupu opět na hřišti Durhamu. Doma se pak poprvé v lize představí až 30.9. proti Readingu.

Razza Roberts byla po zápase s Durhamem s přípravou spokojena:  „Měly jsme opravdu dobrou přípravu. Všechny holky pracovaly na 100% a nebály se tvrdé práce. Pracovaly jsme na naší hře, po změnách v kádru se hlavně potřebujeme sehrát ale myslím, že se blížíme k tomu, co po nás manažer chce.“

Stejný názor má i Sophie Bradley Auckland: “ Myslím, že jsme v zápase předvedly opravdu týmový výkon. Přípravu jsme zvládly perfektně a udržely i nějaké čisté konta, takže jsme před prvním zápasem opravdu pozitivní. Každý zápas je velký, když jdete na přípravák, každý říká, že je to jen přátelské utkání, ale není to pravda. Chceme vyhrát opravdu každý zápas, je to mentalita, kterou jsme si nastavily a budeme se podle ní řídit i proti United.“

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply