Možná už nás opravdu to krásné Golden Sky čeká

Sezóna, která fanouškům dodala naději, že jsme na správné cestě. Liverpool je znovu ve ve finále LM a možná se k tomu hodí i pár slov.

Na začátku této úspěšné sezony jsem byl přece jen jako hodně dalších fanoušků skeptický, nedoufal jsem v žádná jména ani v nějaký velký úspěch. Nyní sedím za svým pracovním PC a mačkám do klávesnice se snahou, vysvětlit si sám, jak rychle se dokázali Reds za sezónu změnit.

Možná i díky skvělému týmu redakce a komunitě na webu jsem se snažil držet si přirozený nadhled nad věcí. Přesto, že jsme hned v úvodu ztratili s Watfordem, tu teď stojíme před nejlepším možným zakončením sezóny v podobě finále Ligy mistrů, která pouze potvrzuje, že jdeme správnou cestou.

Přes cca 50 zápasovou šňůru v této sezóně, jsme se nedočkali výrazného kolapsu nebo delší možnosti k negativnímu postoji vůči našemu týmu (možná začátek sezóny). V hlavě mi možná zůstává prvotní prohra ve Wembley proti Spurs, kde jsme se loučili s Ligou mistrů a nedoufali v nějaký větší zanechaný ohlas v Evropě.

Paradoxně od této chvíle jsme takřka k nezastavení. K nezastavení, které nedokázalo zastavit ani miliardářské Citizens nebo Chelsea, která nejspíš na úkor naší formy nepostoupí do Ligy mistrů.

Výsledek obrázku pro liverpool man city

Hlavní důvod úspěchu ale vidím v domácí pevnosti, kde kromě prohry v FA Cupu s WBA se fanoušci nedočkali ani v LM prohry.

Hrát na Anfieldu  pro Liverpool hodně znamená a díky možnosti využít maximum z této výhody, se můžeme pyšnit jednou z nejlepších obran na domácí půdě. V lednu, po dokončeném transferu  stopera van Dijka, se hra Liverpoolu ještě víc zlepšila a najednou nejsme tým bez pořádné obrany a soupeři si o nás lámou zuby.

Ano, já sám jsem byl hlavním kritikem Jürgena Kloppa za doby, kdy dělal nesmyslné tahy se sestavou a kór ze začátku sezóny nás jeho přešlapy stály body. Osobně jsem nedoufal, že se sestavou, kterou má Klopp po celou sezónu k dispozici, dokážeme uhrát nějaký solidní sezonní výsledek. No vypadá to, že i já jsem se stal z pochybovače člověkem, který věří, že naše časy přijdou. Je otázkou, už naše časy přišly, nebo stále máme čekat na něco lepšího?

Výsledek obrázku pro from daughter to believers lfc

Dvě finále v podobě 3 let, kde, ač smolně jsme nezvedli trofej pro vítěze naznačují, že cesta, která je nastavená je přinejmenším na správné cestě.

Nemluvím pouze o kádru, ale mluvím o tom, že jak kdyby ztracená rodina Liverpoolu, která v těžkých časech byla v ústraní, se dostává zpět a znovu se snažíme udělat maximum pro klub.

Anfield, který je větší a znovu se bude rozšiřovat, jen potvrzuje, že fanoušci chtějí být u toho, kde pohání svůj tým za vítězstvím. Od posledního stewarda až po Roberta Firmina, ti všichni dělají pro klub maximum, a to je to, co Liverpool dělá tak skvělým klubem.

Hráči odvádí na hřišti maximum, v každém zápase vidíme mladé, ale i starší hráče, že chtějí za klub bojovat do posledního míče a hvizdu, a to je to, po čem jsme tak dlouho prahli. Vidět bojovnost a týmového ducha, to je to co Jürgen Klopp do Liverpoolu znovu přinesl a nechceme, nebo aspoň já, aby to skončilo.

Ať finále dopadne jakkoli, my stejně zůstaneme a dále budeme podporovat svůj milovaný klub. Klub, který dělá lidi šťastnými a který nehodlá být v ústraní. Když jsem letěl z Porta zpět do Čech, vedle mě seděl scouser, okamžitě jsme věděli, že si můžeme povídat o čemkoli, protože máme společný zájem a tím je Liverpool FC. Jak se říká „na konci bouře je vždy čiré nebe“ a ano, možná už nás opravdu to krásné Golden Sky čeká.

Výsledek obrázku pro lfc golden sky

4 Comments

  1. kwop

    11. mája 2018 at 10:01

    Aktuálna sezóna je skvelá.. Jasne, každý fanda chce trofeje, my co čakáme roky a aj tak stojíme pri klube, možno ešte zúfalejsie.. Sme ale na dobrej ceste, len ono naozaj treba v lete posilniť + náhradu za oxa, kt ktovie ako dlho bude stáť

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply