Na Champions League nemáme

V tomto We like som oslovil chalana, ktorý mi pred istým časom povedal, že by sa chcel s našimi čitateľmi podeliť o svoje názory ohľadom nášho klubu. Dušan, ktorý pochádza z Martina, má slušný prehľad o všetkom, čo sa deje v liverpoolskej kuchyni. Posúďte sami. Príjemné čítanie.


Ahoj. Povedz nám niečo o sebe, odkiaľ si, koľko máš rokov, tvoje záľuby…

Ahoj. Tak neviem, koľko z vás bude poznať nick Bubble, ale práve pod týmto „menom“ vystupujem na liverpoolskych fórach. Vek možno niekoho prekvapí, niekoho zas nie, ale mám 17 rokov. Medzi moje najväčšie záľuby patrí najmä šport či už aktívny alebo pasívny. Týka sa to hlavne ľadového hokeja a futbalu, ale nenechám si ujsť ani tenisové turnaje typu Australian Open, Rolland Garros, Wimbledon či US Open. Okrem športu samozrejme veľmi rád trávim čas s priateľmi, či s rodinkou ako každý iný človek 🙂

Podľa mňa je Carolinka Wozniacki najlepšia a najkrajšia tenistka. Súhlasíš?

Keď sa na to pozriem bez ohľadu na to, či Caroline fandí LFC alebo nie, tak by som meno najlepšej tenistky povedal skôr Serenu Williams i keď postavou a celkovo silou pripomína skôr muža, ktorý hrá proti ženám. Najkrajšia je Ana Ivanović.

Prejdime k LFC. Od kedy si sa pripojil k liverpoolskej rodine a prečo si si vybral klub, ktorý už vyše dvadsať rokov nevyhral anglický titul?

Nepatrím medzi fanúšikov, ktorí s Liverpoolom prežili desaťročie či dokonca desaťročia. Myslím si, že nie je hanba, keď poviem, že fandiť Liverpoolu som začal v sezóne 2008/09 ešte za čias Rafu Beníteza. Dostal som sa k nemu cez televíziu, ale povedať konkrétne, čo ma k nemu dostalo, to je ťažké.

Je to podľa mňa osud, pretože ešte predtým som veľmi obdivoval aj Cristiana Ronalda, ktorý v tom čase hájil farby MUFC. V tom čase bežala Premier League na programe Nova Sport a často som tam sledoval zápasy. Ak by som to mal brať z hľadiska person v klube, tak najviac ma asi pritiahol k LFC Steven Gerrard. Ale prečo som potom nezačal fandiť MUFC, keď aj tam som mal obľúbenú personu a to Ronalda? Divné, čo? Myslím si, že mi Liverpool sám prišiel k srdcu.

Čím si ťa náš klub získal?

Štýlom futbalu. V mojom prípade, keďže nefandím moc dlho asi top class kombinácia dua Gerrard – Torres. Keď mal Liverpool šance skórovať, veľmi často v tom mali prsty práve oni dvaja. Páčili sa mi aj nástupy Yossiho Benayouna na záverečné minúty. Vždy vedel rozhýbať hru, keď to bolo najviac treba.

Čo sa týka chorálov či histórie, to som všetko začal intenzívnejšie vnímať až postupom času. Netrvalo mi však dlho, kým som sa naučil naspamäť Fields of Anfield Road, When The Reds Go Marching In a mnoho ďalších. Hymnu ako samozrejmosť, som vedel už v začiatkoch. Kto by ju nepoznal? Najkrajšia futbalová hymna na svete.

Hymna je najkrajšia, to je svätá pravda. Máme aj najkrajší štadión a najúžasnejších fans?

Najkrajší štadión pre mňa bol, je a aj bude vždy Anfield. A na tom sa nič nemení. Okrem neho sa mi ešte páči St.James Park, čo je dnešná Sports Direct Arena, alebo ešte Upton Park. Páčia sa mi anglické typy štadiónov.

Či máme najúžasnejších fans? Pred pár rokmi by som to ešte s hrdosťou povedal, ale teraz už asi nie. Možno je to absenciou v Champions League, frustráciou z obdobia, ktoré si LFC prešiel, ale fans rozhodne nie sú takí, ako bývali kedysi. Na domácich zápasoch ak nejde, tak sú často počuť práve away fans nášho súpera a to sa mi vôbec nepáči.

Ak nejakých fanúšikov chcete považovať za najúžasnejších a najlepších, tak by mali fandiť poriadne a mali by byť hluční aj v časoch, kedy to príliš na ihrisku nejde. Naposledy ma úplne dorazil zápas s Arsenalom, kedy nás fanúšikovia Arsenalu úplne prekričali na Anfielde. Ťažko sa to počúvalo. Keď si však zoberieme zápas s Man City, tam bola zasa atmosféra z našej strany o čosi lepšia. No tam sme mohli hovoriť aj o inom výkone z našej strany. Ako však hovorím vyššie, fandiť by sa malo aj keď to nie je najružovejšie na ihrisku a to sa v poslednom čase stráca. Škoda

Prestavba štadióna alebo nový stánok?

Nový stánok. Peniaze sú v tomto prípade prvoradé, ak sa chceš posunúť vpred.

Myslíš, že John W. Henry investuje ďalšie milióny do stavby nového stánku? Lacnejšia je rekonštrukcia.

V tejto oblasti neviem úplne do detailov presné informácie. Tuším sa aj špekuluje o tom, že by rekonštrukciou kvôli sponzorským peniazom bol Anfield premenovaný. Poviem to takto. Ak je možná aj výstavba aj rekonštrukcia, tak by mi bolo jedno, čo sa nakoniec zvolí. Hlavná vec, aby nám to prinieslo do budúcnosti väčšie finančné zisky. O tom to v súčasnosti celé je. Futbal je o peniazoch a ak ich majiteľ nebude dávať neustále z vlastného vrecka, je dobré sa zabezpečiť inými prostriedkami. Je ale ťažké o tomto diskutovať. Všetko je to zatiaľ v rovine špekulácií, nápadov a boh vie, či niektoré veci, čo sme mali možnosť čítať nie sú aj nezmysly. Ja len poviem jednú vetu k tomu. Ak k niečomu dôjde, mali by sme rozmýšľať ekonomicky.

Ktorí hráči si ťa na začiatku získali a ako hodnotíš vtedajšiu dobu?

Tak tá doba vôbec nebola zlá, takže toho negatívneho tam moc nie je. Ba naopak, v sezóne 08/09 sme ťahali dlho na titul, no niektoré straty nás bohužiaľ stáli prvé miesto. Mne osobne sa najviac páčil Torres s Gerrardom, obaja vtedy boli svetoví hráči. Okrem týchto dvoch ma najviac zaujali Alonso, Aurélio a Benayoun.

Tvoji obľúbení hráči Fernando Torres a Steven Gerrard. Jeden je zradca, druhý hrajúca legenda.

Ja som sa s tým osobne dlhšie vyrovnával. Nebol som z tých, ktorí to hneď hodili za hlavu a šli ďalej. Totižto aj Torres bol súčasťou vtedajšieho tímu, na ktorom som vyrastal. Pri jeho odchode na základe jeho vyjadrení pred prestupom je síce ľahké povedať, kto si „nas*al“ do huby, ale ak to mám brať všetko od toho, kde to začalo, čiže pri sľuboch z inej strany, tak to také jednoznačné v tom, koho to bola vina nebolo. Torres bol v 08/09, 09/10 špičkový útočník a stále sa ho dalo zaraďovať do skupinky útočníkov, ktorých po svete nebehá veľa. Výborný pohyb, práca s loptou, o tom zrýchlení sa ani nemusíme baviť, v prechodoch 1 na 1 úspešný a nakoniec gólová produktivita? Je rok 2012, za chvíľu dva roky od toho, ako odišiel a my stále nemáme strelca ako on, ktorý by nás zbavil tých depresií s mizernou efektivitou.

Ja viem, že to v tých posledných sezónach nebol starý Torres. Po niekoľkých operáciach odišla rýchlosť, celkovo pohyb a s ním aj to povestné sebavedomie, ktoré Fernando vždy u nás mal. Aj napriek tomu však, že už pod Hodgsonom, či kúsok z Dalglishovho pôsobenia nebol taký ako kedysi, góly v LFC stále dával a to je niečo, čo mi stále chýba u súčasných útočníkov.

Týmto by som sa ešte aj vrátil k tomu riešeniu okolností. Ak vám hráč spadne zo svetovej extratriedy o jednu, dve úrovne nižšie, niečo to na ňom zanechá. Sebavedomie v takýchto momentoch ide dole, hráči sú frustrovaní a tento krok sa dá kľudne považovať za nerozvážny, pri ktorom mu ovládal hlavu strach. A myslím si, že za taký rok, čo bol v Chelsea, si to nakoniec aj uvedomil. To už je ale minulosť, ktorá je za nami.

Najväčšiu vinu na prestupe má určite Torres, ale netreba zabúdať ani na tie kaleráby, čo mu tlačilo vedenie do hlavy. To, že tam boli už noví po tom, to je iná. Ale ak 27-ročnému útočníkovi niekto povie, že sa ide vydať na dlhodobú cestu, pri ktorej potrvá, kým sa mužstvo dostane späť na vrchol, tak sa nečudujme, že hráč, ktorý má 3 roky do tridsiatky odíde za lepším, čo Chelsea po futbalovej stránke v súčasnosti je.

Je tento odchod už zabudnutý?

Po hráčskej stránke pre mňa nie.

V posledných rokoch získavame strašne málo trofejí. Prečo?

Tak posledné roky to bolo skôr o tom, či pôjdeme definitívne cestou Leedsu v minulosti, alebo nás niekto zachráni a začneme pekne od začiatku. Našťastie pre nás sa stala tá druhá vec. Logicky si to pýta čas na veci, ako sú trofeje.

Myslíš, že je to správna cesta?

Nemáš veľmi na výber. Variant existuje len jeden a to nechať sa predať do rúk šejkov, ktorí do teba budú pumpovať neskutočne peniaze a boh vie, ako to všetko dopadne s klubom, keď ich to všetko prestane baviť. Čo ja viem, mňa by to ani nebavilo vyhrávať bez nejakej ťažkej práce. Neprežíval by som to tak.

Nedávno sa skončilo prestupové obdobie. Skús ho v krátkosti zhodnotiť.

Ak mám byť úprimný, bol som trošku sklamaný. Na druhej strane, všetko zlé je na niečo dobré. Tým, že neprišiel v závere prestupového obdobia útočník sa naskytuje šanca pre mladých hráčov ako Sterling a ďalší. Bude na nich ako s touto šancou naložia a ako sa u manažéra zapíšu.

To, že máme na súpiske v útoku mená ako Suárez, Borini a potom sú už k dispozícií samí mladíci mi trochu naháňa strach. Obávam sa, že je to pre mužstvo s cieľom bojovať o Champions League trochu málo. Nevidím do klubu, preto nechcem hovoriť tak, akoby som mal informácie z prvej ruky, ale nechce sa mi veriť, že by sa Rodgers s takýmto výberom útočníkov uspokojil. Z niečoho mám divný pocit a myslím si, že Brendan ešte s jedným, možno dvomi hráčmi naviac počítal.

Čo odchod Andyho Carrolla?

Neviem čo na neho povedať. Od príchodu Rodgersa a po tom, čo prezradil svoje plány, štýl futbalu, akým chce hrať mi bolo jasné, že pre tohto hráča bude len ťažké nájsť miesto. Jeho meno sa hneď na to začalo médiami rýchlo preberať s možným odchodom do iného klubu. Keď priniesla BBC správu, že už sme dohodnutí s WHU na prestupovej čiastke, vedel som, že niečo na tom musí byť a komunikácia medzi nami a zastupiteľmi Hammers sú pravdivé. Neviem, z akého dôvodu to v tom čase ešte nebolo potvrdené oficiálne, ale ako sme mohli vidieť, o pár týždňov sa to nakoniec stalo skutočnosťou a Andy Carroll išiel hosťovať do WHU.

No prekvapilo ma, že sme to nechali tak a nedotiahli sme náhradu. Keby som vedel, že náhrada za Carrolla, ktorý išiel hosťovať nebude, za žiadnu cenu by som ho nepúšťal. Ako som už spomenul, hrať s takýmto výberom útočníkom je veľké riziko. Ľudia hovoria, že za chvíľu je tu január a dovtedy snáď vydržíme, ale treba si uvedomiť, že sa PL čoskoro roztočí, s ňou budeme hrať aj zápasy ostatných súťaží a ak sa nám za 4 mesiace nezrania niektorí hráči, tak to ďakujme pánu bohu 🙂

Veľa vecí, čo sa stali ku koncu prestupového obdobia mi zastáva rozum a skutočne neviem, čo sa vo vnútri deje. Snáď nič zlé a všetko je premyslené pre dobro budúcnosti klubu.

Môže sa ešte vrátiť?

Ohľadom Carrolla som skeptický. Keď sa ho Brendan zbavil aj napriek tomu, ako chcel Andy bojovať aj naďalej o svoje miesto v zostave, znamená to len jedno. Proste s ním neráta. To, že po ani nie dvoch rokoch odišiel hosťovať 35 miliónový (v librách, pozn.) hráč ale nie je Brendanova chyba. On sem prišiel len pred pár mesiacmi a je jasné, že si bude chcieť stavať mužstvo podľa vlastného vkusu.

A čo očakávaš od nových hráčov?

Veľa si sľubujem od Allena, ktorý na mňa pôsobil sympaticky už vo Swansea, ale nechcem ešte robiť závery nad týmto hráčom. No zatiaľ vyzerá, že bude platným hráčom. Má výbornú prácu s loptou, je pohyblivý a vie si plniť aj defenzívne úlohy.

Hovoriť ale, že je to najlepší letný nákup je priskoro. Veď som ešte nevidel hrať Assaidiho či Yesila, ktorého šanca podľa mňa taktiež príde.

Bude Allen dirigentom našej hry?

Ja si myslím, že ak sa mu budú vyhýbať zranenia, tak ním kľudne môže byť. Uvidíme.

Začiatok sezóny nám veľmi nevyšiel, ako ju vidíš?

Sezóna bude ťažká. Máme úzky káder, ak sa nám zrania hráči a nebodaj na poste, kde by to malo katastrofálne následky, veľmi ťažko to budeme lepiť kvalitou.

Jedenástku môžeme poskladať kvalitnú, ale čo sa týka niektorých postov, z lavičky plnohodnotné náhrady nemáme. Nehovorím teraz o každom poste, ale myslím si, že keby sa nám nanešťastie taký Suárez zranil, neviem či by sme túto dieru zalepili.

Ako dopadne?

Umiestnením podobne ako tá predošlá. Na Champions League nemáme.

Podľa mňa ani naša jedenástka nie je najkvalitnejšia… V porovnaní s mužstvami, ktoré by sme mali brať pri našich cieľoch ako najväčších súperov, určite nemáme najkvalitnejšiu.

Takže sme priemerné mužstvo?

Podľa môjho názoru máme v porovnaní s Arsenalom, Chelsea, MUFC a MCFC najslabšie mužstvo. To sú štyri mužstvá, ktoré podľa mňa túto sezónu obsadia prvé štyri fleky.

Potom tu máme Newcastle, Tottenham, s ktorými budeme túto sezónu bojovať o miesta za prvou štvoricou. Keď to mám takto brať, tak asi lepší priemer?

Čo vravíš na štýl futbalu, ktorým sa chce prezentovať B. Rodgers?

Myslím si, že sám manažér je ďaleko od spokojnosti toho, čo chce hrať. Prestavanie systému, zvykanie si na niečo nové, bude zasa určitý čas trvať, ale Rodgersovi verím. Aj keby to nevyšlo a neboli sme úspešní túto sezónu, manažér musí dostať čas. Samozrejme, že tam ale musí byť viditeľný progres. Uvidíme potom, aká je v skutočnosti trpezlivosť našich majiteľov.

Tvoja ideálna jedenástka v tejto sezóne?

Reina – Kelly, Škrtel, Agger, Robinson – Allen, Shelvey, Gerrard – Sterling, Borini, Suárez

Robinson?

Áno. Mohol by sa s Enriquem točiť podľa lepšej formy a výkonov. To isté Kelly s Johnsonom. V prípade hráčov ako sú Robinson nemôžeme čakať donekonečna. V Man United tie brazílske dvojičky tiež dostávali príležitosti hrávať v nízkom veku. A nemyslím si, že by na to Robinson nemal.

Zatiaľ som ale nemal možnosť vidieť v plnom nasadení Assaidiho, Yesila či Şahina, takže by sa to časom možno trochu upravilo. V prípade pretrvávajúcich chýb Pepeho Reinu by som zvážil aj tento post.

Skús sa v krátkosti vyjadriť k hráčom, ktorí aktuálne hája červené farby.

Reina – Za posledné sezóny výrazný pokles formy. Neviem, či je to motiváciou, alebo proste odišiel, ale ak to takto pôjde ďalej, bolo by dobré porozmýšľať nad náhradou. Či by ňou však mohol byť Jones si netrúfam povedať. Veď už v minulej sezóne si to pýtalo vyskúšať aj druhých brankárov a dopriať Reinovi oddych, no Kenny túto možnosť využil len zriedkavo. Takže netuším, ako sú na tom naši ostatní brankári. Chcelo by to ich vidieť vo väčšom počte zápasov a potom zhodnotiť. Gulásciho som na hosťovaní veľmi nesledoval.

Jones – Tento brankár dostáva tak málo príležitostí, že ho ani hodnotiť poriadne nejde. Dúfam, že ak Reina bude chybovať aj naďalej, Jones bude mať oveľa viac šancí ako v predošlej sezóne.

Škrtel – Opora mužstva. Za posledné sezóny výkonnostný progres. Vytiahol sa o úroveň, dve vyššie a dá sa už na neho spoľahnúť.

Carragher – Tak u Carru je už každému jasné, že to najlepšie má dávno za sebou. Skôr mi príde ako vzor či radca pre tých mladších, ktorí to majú všetko pred sebou. Po futbalovej stránke je to pre mňa stopér číslo 4 v Liverpoole.

Kelly – Do tohto chalana vkladám veľké nádeje. Je to stopér, ale kvality nám potvrdil aj na poste pravého obrancu. Na svoju výšku má výborný pohyb, je silný na zemi aj na vzduchu. Nejedenkrát mi na čiare prišiel lepší ako Glen. V obrannej činnosti určite. A navyše je to veľký sympaťák. Dúfam, že sa mu zranenia budú vyhýbať, pretože zatiaľ to vyzerá na jedného z tých hráčov, ktorých častejšie niečo trápi.

Flanagan – Vždy keď počujem jeho meno, zamyslím sa práve nad ním a Robinsonom, kto mi príde zatiaľ lepší. Zatiaľ sa mi viac páči Jack Robinson, ale obaja sú ešte vo veku, kedy sa môžu zlepšovať.

Agger – Tu nie je o čom. Nebyť tých zranení, tak spolu s Martinom výborná stopérska dvojica. Neviem či najlepšia v PL, to si netrúfam hovoriť, ale určite jedna z tých lepších. V minulej sezóne už viac zápasov zniesol, verím, že na to v tejto sezóne nadviaže. Bola by ho škoda na tribúne.

Coates – Potenciál určite má. Za tie zápasy, čo som ho videl v LFC určite ukázal kvality. Je silný vo vzduchu, nebojí sa ako stopér pracovať s loptou. Má ešte rezervy, na ktorých treba popracovať, ale to je v takom veku normálne.

Enrique – Čiernobiely úvod v prvej sezóne v LFC. Nástup ako z rozprávky. Výborné výkony, žiadne chyby, konečne sme mali pocit stability na ľavom obrancovi. No neskôr išiel výkonnostne dole. Možno sa zviezol s mužstvom, ktoré sa trápilo. Snáď sa čoskoro dostane do tých výkonov, ktoré nám predvádzal po príchode.

Johnson – Toto je veľmi zaujímavý hráč. Má dobré, aj zlé stránky. Začnem tými lepšími. Keď sa vydá do ofenzívy, po lajne a má priestor 1 na 1, tak vie spraviť prečíslenie, nahrať na gól, či dokonca ho sám dať ako na Stamford Bridge v PL naposledy. Vie si aj porozumieť v medzihre s hráčmi. No čo sa týka obrany, tam vie niekedy neskutočne chybovať. Až ma to prekvapuje na 27-ročného reprezentanta Albiónu, ale fakt sa dopúšťa školáckych chýb a nikdy pri ňom nevieš. Niekedy zvládne aj obrannú činnosť v zápase na výbornú, ale stáva sa až príliš často, že niečo vyvedie alebo sa zabudne.

Wilson – Snáď jediný hráč, pri ktorom ani neviem, čo napísať. Prišiel ešte tuším za Hodgsona ako veľký talent a prísľub do budúcna. Odvtedy som o ňom veľa nepočul. Bol tuším na hosťovaní, hral za LFC v niektorých zápasoch a výkony boli aj dobré, aj horšie.

Robinson – Veľmi sa mi pri ňom vynorí zápas vonku na Emirates, keď naskočil počas zápasu a Thea Walcotta nepustil vôbec k ničomu. Vtedy mal 17rokov a dokázal sa vyrovnať jednému z najrýchlejších krídiel Premier League. V ostatných zápasoch mi nikdy jeho výkony neprišli zlé. Mám z neho lepší pocit ako z Flanna, uvidíme ako sa bude vyvíjať.

Allen – Zatiaľ slušný nástup, ale verím, že to bude ešte lepšie.

Downing – V období, kedy prišiel, sme potrebovali krídlo, rozdielové krídlo ako soľ. Nehovorím, že jeho výkony boli katastrofálne, ale pre mňa zostali jeho výkony za očakávaniami. Od 20 miliónového krídla som čakal viac gólov, gólových prihrávok. Downing nie je typ krídla, ktoré by dominovalo a vyžívalo sa v osobných súbojoch ako taký Nani, Young, Oxlade-Chamberlain a ďalší. Nie je to typ krídla, ktoré bude robiť prečíslenia po čiare a bude pýtať fauly. Od začiatku bolo jasné, že má skôr dobrú kopaciu techniku a výborné centre. Podľa mňa ešte zďaleka nesplatil na ihrisku tú cenu, ktorú sme za neho vysolili v lete 2011.

Gerrard – Steven už nie je to čo býval. Každú sezónu je to horšie. Zvykol som si, že veci typu, že strhne výhru na našu stranu v zápase už sú dávno preč, ale že by stratil aj tie kapitánske vlastnosti. Úplne základné, viesť mužstvo, povzbudzovať ho, hnať ho dopredu? Keby si dal dole pásku a nikto by ju nemal, nevšimol by som si, že tam nejaký kapitán z nášho mužstva vôbec je. Najnovšie sa dá na ňom vidieť odovzdanosť po strate lopty. Niečo nevyjde a je ihneď sklamaný z toho. Toto mi na 32-ročného hráča, ktorý bol svoju dobu jedným z najlepších nepasuje a už vôbec nie do úlohy kapitána.

Ak nechce prísť o svoje miesto v základnej zostave, má čo robiť, pretože z pozadia už je podľa môjho názoru pripravený Shelvey, ktorý sa čoraz častejšie prezentuje lepšie a lepšie.

Henderson – Aj Jordan má kvality. Ale tu je zbytočné sa baviť o tom, prečo ich neukázal. Hrať mladého hráča, ktorý má rozrastať na svojom primárnom poste na krídle a čakať od neho zázraky bolo naivné i keď sa vopred vedelo, že vie zaskočiť aj na tento post. No futbalové veci, ktoré musí krídelný hráč obsahovať už je na oko vidieť, že Jordan takým hráčom nie je a nepatrí tam a nie to ešte pravidelne nastupovať.

Lucas – Bol som veľmi zvedavý, ako sa vráti po zranení. Pracoval veľmi tvrdo aby sa vrátil, mal dôveru u manažéra, no opäť sa zranil. Čo k nemu. Snáď sa čoskoro uzdraví a vráti k tým výkonom pred prvým zranením.

Şahin – ťažko ho hodnotiť po prvom zápase. Uvidíme, ako sa ukáže v ďalších zápasoch.

Assaidi – Ak sa máme baviť o youtube videách, kde sú zostrihané momenty futbalových hráčov, tak práve na základe týchto videí vyzerá byť Assaidi veľmi šikovný. Všetci však vieme, že na základe youtube videí sa hráč posudzovať stopercentne nedá, preto sa nechajme prekvapiť, ako sa ukáže v zápasoch anglickej PL.

Shelvey – Nabral svalovej hmoty počas prestávky. Zatiaľ to vyzerá, že pomohlo. Zlepšil sa, v príprave jeden z najlepších ak vôbec nebol tým najlepším. Páčil sa mi aj v tých minútach, čo odohral dokopy v prvých troch súťažných zápasoch PL. Patrí medzi hráčov, na ktorých sa počas sezóny najviac teším.

Sterling – O Raheemových kvalitách nikto nemôže pochybovať. V 17 rokoch dokázal zahrať krídlo na úrovni, proti úradujúcemu majstrovi celých 90 minút, to si zaslúži poklonu. Veľkú budúcnosť má pred sebou, no hlavne s ním treba nachádzať opatrne. Nejde mi však do hlavy, prečo Kenny v minulej sezóne nepoužil jeho kvality a to hlavne vo chvíľach, kedy sa to najviac pýtalo. 15 minút plus-mínus v zápasoch mohol už v minulej sezóne hrať.

Borini – Dúfam že sa rozstrieľa. Zatiaľ ho musím pochváliť za veľkú bojovnosť, ku ktorej verím, že čoskoro pridá aj góly, ktoré potrebujeme.

Morgan – Teším sa na neho. Nechce sa mi veriť, že pri tom malom počte útočníkov nedostane počas sezóny spoločne s Yesilom príležitosť. Dúfam, že sa rovnako ako aj ďalší mladíci chytia a presvedčia trénera, že keď ich povolal do mužstva, nechyboval tým.

Suárez – Na záver náš rozdielový hráč v ofenzíve. Jeden z mála. Šance dokáže vypracovať za zápas najviac zo všetkých, horšie je to s tým premieňaním, ktoré by mal podľa mňa zlepšiť. Okrem neho aj presnosť prihrávok a budem s ním spokojný. A menej rozhadzovať tými rukami, lebo mi za chvíľu nervy z neho rupnú!

Ďakujem ti za tvoj čas.

Aj ja ďakujem. Ahoj

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply