Na záver prípravy je tu Turín, sezónnu generálku uvidí Anfield

Na koniec predsezónnej prípravy sa The Reds postavia proti účastníkovi Serie A. Anfield po čase uvidí futbal.

(7.8.) príprava 2018/19, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Turín FC 1906, 20.30pohľad súpera: -
postavenie v lige: -
rozhodca:
duel ponúka: Nova Sport 1 (CZ), LFC TV (EN)

7:0, 3:2, 0:0, 2:0, 1:3, 2:1, 4:1 a 5:0. To je osem nesúťažných duelov, ktoré Liverpool absolvoval v tomto období. Formu sa posnaží doladiť v poslednom dueli s turínskym FC. Ten je na programe v utorok 7.8. 2018 o 20:30 a bude to priama generálka na ligu, ktorá sa pre zverencov manažéra Kloppa začína v nedeľu 12.8 o 14.30.

V súboji s talianskym zástupcom sa očakávajú výrazné zmeny v zostave, už pred duelom v Dubline s Neapolom (5:0) bolo zrejmé, že Klopp na Anfielde nevyužije všetkých hráčov. O tom ale viac o čosi nižšie.

Bez Milnera a pravdepodobne aj veľkých mien

James Milner si v spomínanom zápase s Neapolom poranil vo vzdušnom súboji hlavu, resp. jeho čelo nevydržalo a jeho výzor aktuálne dopĺňa 15 štichov.

Okrem skúseného záložníka sa nečaká ani štart (resp. na pár minút možno) hráčov ako Salah, Mané, N. Keïta, van Dijk, rovnako tak ani ten Lovrenov, ktorý sa po dovolenke pripojil k tímu v pondelok (6.8.). Opak platí u dvojice J. Henderson – Mignolet. Tak kapitán The Reds, ako aj bronzový medailista z MS 2018 v Rusku sú späť v Melwoode a istotne neprekvapí, keď pár minút v zápase dostanú.

Out je dlhodobo zranený Oxlade-Chamberlain, mladík Brewster detto, boľačky si riešia aj Matip a Lallana, do duelu nezasiahnu ani Marković, Ojo, Chirivella, ktorí si hľadajú angažmán, Randall (prípravu absolvoval z U23), uvidíme, čo Matip, ktorý má problém s bokom a tiež Grujić, ktorého trápi lýtko a navyše je manažér Cardiffu Warnock presvedčený, že aj túto sezónu získa na hosťovanie. Otázny je aj Ings takisto si hľadajúci nový angažmán.

Zaujímavé bude sledovať, či celý zápas odchytá Alisson – nie je dôvod, prečo by nemal, resp. nemal odchytať jeho väčšiu časť.

Na šancu čakajú mladíci C. Jones, Solanke, N. Phillips, Camacho, Alexander-Arnold, v základe sa očakáva Moreno i Shaqiri a pravdepodobne aj Fabinho a Origi.

Il Toro, teda býci, prichádzajú do Anglicka pod vedením dobre známeho Waltera Mazzarriho, ktorého poznajú aj ostrovná fanúšikovia, veď v 2016/17 viedol Watford.

V lete sa do kádra vrátilo viacero hráčov z hosťovaní, ale aj trojica Izzo (Genoa CFC), Meïté (Monaco), gólman Rosati (Perugia).

Turínčania vyhrali všetkých 5 doterajších prípravných duelov, dokonca neinkasovali, šlo však všetko o súboje s tímami z nižších súťaží.

Medzi opory patria

Otváracia zostava Premier League 2018/2019?

predpokladané zostavy:

LFC: Alisson – Alexander-Arnold, J. Gomez, N. Phillips, Moreno, Fabinho, C. Jones, Camacho, Shaqiri, Origi, Solanke

TFC: Ichazo – Bremer, Nkoulou, Moretti, Ansaldi, Meïté, Rincon,  Acquah, Berenguer, Falque, Belotti

LFC team info

ABSENCIE (10): Oxlade-Chamberlain - koleno, Matip - bok (otázny štart), Brewster - koleno, Klavan - sval (otázny štart), Ojo, Chirivella, Marković, Ings - všetci riešia prestup, Milner - rozbitá hlava, J. Gomez - noha

TFC team info

ABSENCIE (?):

LFC vs FCT

doposiaľ proti sebe nehrali

 

3 Comments

  1. Nitram

    6. augusta 2018 at 21:33

    Čaute. Chystá sa niekto zajtra na zápas? Že by sme pred výkopom zbehli na jedno/dve…

  2. jirka6454

    7. augusta 2018 at 10:25

    Měli by jsme to zvládnout. Pak už to bude naostro.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply