Na závěr US Tour derby s ukecaným Mourinhem. LFC – Man Utd, preview

Poslední duel US Tour 2018 nám přináší derby s Red Devils, oba týmy ještě nemohou počítat s některými oporami po MS. I tak se očekává zápas,  který by mohl mít svou kvalitu.

(28.7.) príprava 2018/19, Michigan Stadium, Ann Arbor

LIVERPOOL FC - Manchester United, 23.05

pohľad súpera: -
postavenie v lige: -
rozhodca:
duel ponúka: LFC TV

I přes slušný druho poločasový výkon jsme v prvním  zápase tour prohráli s Borusií Dortmund 1:3 (van Dijk). Druhý duel na tůr jsme už zvládli a díky tomu, že si Salah otevřel střelecký účet 18/19 již po minutě na hřišti, a proměněné penaltě Maného, jsme porazili Citizens 2:1. Po zabijáckém času zápasu s City ve 2:05 ráno máme trochu příznivější čas zápasu s United, ten je totiž v sobotu v 23:05 SEČ, ale zase je to sobota, tak si vyberte 🙂

Manchester United vzhledem ke kvalitě svého kádru není omezen po MS tak jako jeho městský konkurent City a do zápasu bude připraveno hned několik hráčů základní sestavy loňské sezony. United již v USA sehráli tři utkání a ve všech pouze remizovali.

Nejprve s mexickým Club América 1:1, tedy s týmem, kterému nedávno vyprášil kožich Slovan Bratislava (5:0) a také Sereď (3:0), asi jiná kvalita. Poté příšla bezbranková remíza se San Jose a další v rámci INC s AC Milán 1:1, kdy svěřenci portugalského kouče zvítezili v penaltovém rozstřelu. United v tomto duelu protočili pouze brankáře a udělali další dvě ! střídání, v přátelském zápase.

Ok… K týmu se během tohoto týdne připojil nejhorší brankář uplynulého MS David de Gea a také nová posila z ukrajinského Shaktharu Fred. Do utkání by ale zasáhnout neměli, stejně jako Martial, který zamířil do Evropy, aby byl přítomen narození svého druhého potomka, gratulujeme !

Stejně tak můžeme gratulovat i Nathanu Clynovi, který ze stejného důvodu v týdnu opustil náš tým ! Ještě před ním z US Tour domů zamířil Joel Matip, který je zraněn a doléčovat se bude v Liverpoolu.

Po pár minutách odehraných s Citizens by větší prostor měl už dostat i Mohamed Salah, také i jeho střelecký kolega Mané. Poprvé by se mohl v dresu s liverbirdem na hrudi ukázat i Shaqiri, který se k týmu připojil zatím jako poslední.

Naopak chybějí Karius (koleno), Wijnaldum a Matip (sval), N. Keïta (krk) i Marković, ktorý řeší přestup.

Otváracia zostava Premier League 2018/2019?

predpokladané zostavy:

LFC: Kelleher–  J. Gomez, Klavan, van Dijk, Robertson, Fabinho, Milner, C. Jones, Mané, Lallana, Sturridge

Manchester Utd: Grant – Darmian, Smalling, Bailly, Shaw, McTominay, Tuanzebe, Matić,  A. Herrera,  Mata, A. Sánchez

LFC team info

ABSENCIE (14): Oxlade-Chamberlain - koleno, Firmino, Lovren, Mignolet, Alexander-Arnold, J. Henderson, Alisson - všetci dovolenka, Matip - sval, Brewster - koleno, Ings - nie je na US Tour Clyne - narodenie dieťaťa, Karius - koleno (otázny štart), Wijnaldum - sval (otázny štart), N. Keïta - krk

MUFC team info

ABSENCIE (11): Dalot koleno, Pogba, Lingard, Fellaini, Lukaku, A. Young, P. Jones, Rashford - všetci dovolenka, A. Valencia - členok, Rojo - noha, Martial - narodenie dieťaťa