LFC na záver US Tour rozplakal Mourinha. Man Utd dostal kamarátskych 4:1

PreSeason obrázok

Liverpool zdolal veľkého rivala rozdielom triedy. Rozhodol v druhom polčase, kde sa naozaj bolo na čo pozerať.

(28.7.) príprava 2018/19, Michigan Stadium, Ann Arbor

LIVERPOOL FC - Manchester United 4:1

góly: 28. Mané z pen (Salah), 66. Sturridge (Shaqiri), 74. Ojo z pen (Robertson), 82. Shaqiri (Woodburn) - 31. Andreas
žlté karty: Fabinho
červené karty:
rozhodca:

Grabara (46. Kelleher) - Camacho (65. J. Gomez), Klavan (46. N. Phillips), van Dijk (65. Grujić), Moreno (65. Robertson), Fabinho (65. Chirivella), Lallana (46. Ojo), Milner (65. C. Jones), Salah (46. Shaqiri), Mané (46. Woodburn), Solanke (65. Sturridge)

lavička: Kelleher - J. Gomez, Sturridge, Grujić, Shaqiri, Robertson, Origi, N. Phillips, C. Jones, Marković, Ojo, Woodburn, Chirivella

zostava MUFC

Grant (46. J. Pereira) - Darmian, Fosu-Mensah, Smalling, Tuanzebe, Mitchell (71. Fred), McTominay (81. Bohui), A. Herrera (81. R.-S. Williams), Andreas, Mata (71. Chong), A. Sánchez (81. A. Gomes)

lavička: J. Pereira - Shaw, R.-S. Williams, Chong, Fred, Garner, A. Gomes, Hamilton, Greenwood, Bohui

LFC bol počas celého zápasu lepší (strely 17:3), v I. časti potvrdil gólom svoju prevahu v 28. min. Tomu predchádzal penaltový zákrok Mitchella na Salaha, pokutový kop premenil Mané.

Red Devils, o ktorých pred duelom, ktorý patrí pod International Champions Cup, samotný José Mourinho vyhlásil, že je to výber detí a ten sa stavia proti áčku Liverpoolu (pravda je ale taká, že vekový priemer LFC bol 25 a Man Utd 26 rokov), vyrovnali o tri minúty na to. Z priameho kopu sa parádne trafil Andreas, mladý Brazílčan, ktorý naposledy hosťoval vo Valencii.

Pár šancí na strane našich tam ešte bolo, ale Salah, ani Mané neboli vo finálnej fáze úspešný, rovnako tak ani Moreno po peknej akcii Camacha.

Sadio Mané

V druhej 45-minútovke sa premiérovo v liverpoolskych farbách dostal na trávnik Shaqiri a hneď sa aj presadil Najprv v 66. min nabil Sturridgovi (Danny bol na trávniku snáď pol minúty), a potom aj v 82. min parádnymi nožničkami pečatil na konečných 4:1.

Tretí gól LFC strelil z penalty Ojo, Mourinho tak bude mať o čom na tlačovke rozprávať. Samozrejme s červenými očami od plaču.

• pred penaltou Maného si loptu pýtal aj Salah, ktorý vybojoval penaltu, menšia nezhoda ale napokon skončila gólom Senegalca. To isté sa stalo aj pred pokutovým kopom Oja, tentoraz mal o penaltu záujem Sturridge. Ani mladý krídelník sa z bieleho bodu nemýlil
  • mladík Camacho bol v I. polčase snáď najlepší na trávniku. A to treba povedať, že ide o záložníka, nie pravého beka, ktorého v príprave hráva, navyše je to futbalista, ktorý nemá žiadne skúsenosti so seniorským futbalom. Pale hore.
  • van Dijk bol v súbojoch absolútne dominantný
  • Shaqiri strelil parádny gól, na ďalší prihral. Takto nejako si to predstavujem
  • C. Jones tentoraz dostal šancu „len“ na pravom bekovi, teda na post, kde vôbec nehráva, a navyše len na 25 min.
  • Sheyi Ojo podľa všetkého pôjde preč z LFC, v príprave ale nesklamal, v NYC úplne v pohode premenil penaltu.
  • Origi ani v druhom zápase v rade nehral. Že by to mal v LFC spočítané?
  • Grabara si pri Andreasovom góle ani neškrtol. Priamy kop to bol ako z učebnice.