Naby Keita sa zapojil do Q&A

Otázky a odpovede, tak by si dala opísať akcia Liverpoolu, do ktorej sa zapojil hráč s číslom 8 na chrbte.

Fanúšikovia sa pýtali a Naby Keita odpovedal na ich otázky. Tak poďme na to 🙂

Michael Samuel, Auckland

Kto je lepší tanečník, ty alebo Sadio Mané?

NK: Som to ja, pretože som ako malý chlapec vyrastal v Guinei. Doma sme vždy tancovali a ja sám o sebe som človek, ktorý miluje hudbu.

Willy Jackson, Lagos

Aká je najlepšia vec, v ktorej vynikáš ako futbalista?

NK: To, čo najlepšie robím vo futbale? Myslím si, že je to každý víkend. Idem von na ihrisko so svojimi spoluhráčmi. Stále je víťazstvo tou najdôležitejšou vecou a to mi dáva veľkú radosť.

Nie je pre mňa najdôležitejšie, aby som strelil góly. No ak to urobím, vždy ma to urobí šťastným. Kľúčom pre mňa ako záložníka je vyhrať loptu a potom ju prihrať na mojich útočníkov a vytvoriť pre nich šancu, aby skórovali.

Claude Powell, Ireland

Aké tri veci, by si si zobral na ostrov?

NK: Takže by som si vzal malú loptičku, aby som sa mohol znova a znova hrať. Ak by som si nemohol so sebou vziať človeka, tak by som tam chodil sám.

Hral by som futbal. Bolo by dobré, keby tam bola telocvičňa, aby som sa mohol udržať v kondícii. Rád by som tam mal malú loď, aby som mohol mať výlet okolo ostrova!

Katie Price, Huyton

Máš nejaké tradície pred zápasmi?

NK: Na začiatok, pred každým duelom vždy hovorím s mojou mamou. Mne to naozaj veľmi pomáha. Potom, keď som na ihrisku, vyslovím krátku modlitbu pre môj a súperov tím a pre všetkých na ihrisku, aby sa nič nestalo a nikto sa nezranil.

Áno, robím to v každom zápase, modlím sa za obidve strany, takže sa nič zlé ako ťažké zranenie nestane.

Nick Langridge, Oxford

Čo plánuješ robiť po tom ako skončíš s futbalom a odídeš do ‚dôchodku‘ ?

NK: Plán, ktorý mám teraz v mojej hlave je ten, že sa vrátim späť do Guiney a urobím niečo, čo pomôže mladým deťom doma. Možno im pomôcť nájsť cestu k hraniu futbalu v Európe, ako som to sám urobil.

Andreas Bø Tunge, Norway

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

NK: Mám rád šalát! Paradajky, uhorky a veľa dobrých vecí, ktoré tam môžete pridať. Vo všeobecnosti milujem šalát, veľa šalátov.

David Knight, Runcorn

Čo ťa na svete najviac rozosmeje?

NK: Mám rád komédie a komikov. Vo všeobecnosti milujem smiech. Už pred zápasom som si niekedy pozeral niekoľko vtipných klipov, ktoré ma rozosmievajú, pretože mi to pomáha relaxovať. Napríklad mám rád Kevina Harta.

Ebony Jenkins, Ellesmere Port

Káva alebo čaj?

NK: Čaj. Žiadne mlieko alebo citrón, len mätový čaj.

Putri Azka, Indonesia

Aký druh hudby máš rád? A kto je tvoj obľúbený hudobník?

NK: No, určite počúvam veľa guinejskej hudby a tiež počúvam veľa amerického hip-hopu. Môj obľúbený umelec z Guiney je Soul Bang.

Thomas Groves, Australia

Ak by si musel pozvať štyroch ľudí na večeru, kto by to boli a prečo?

NK: Zavolal by som moju rodinu – mamu, otca a mojich dvoch bratov. Niekedy pozývam svojich kamarátov a jeme spolu. Sadio Mané a ja spolu jeme často.

Niekedy robím večere, ale niekedy príde šéfkuchár a urobí nám večeru. Príležitostne jeme u Sadia a on aj varí. Niekedy príde ku mne a varí u mňa. Jedenie správnej vyváženej stravy je pre nás dôležité.

Omar al Ameeri, Dubai

Aká je najväčšia rada, ktorú si dostal?

NK: Spomínam si na radu od môjho otca. Kedy som prehral zápas a zavolal mi a povedal: „Vždy to bolo tak, že aj to najlepšie musíš stratiť znova a znova. Musíš byť silný a nedostaneš sa tak dole a nevzdáš sa. Jednoducho stále tvrdo pracuj. “

Reece Myers, Bury

Aký je tvoj názor na anglické počasie?

NK: Prší tu veľa ale to je niečo, čo teraz musím prijať. Som tu, aby som mohol hrať futbal. Dážď je to, čo musíme prijať. Nemáme na výber v tejto veci. Ľudia mi hovorili o zime. No opäť to je všetko súčasťou našej práce ako futbalistov. Musíme to len prijať a pokračovať v tom. Teraz je ale dobré počasie.

Jirayu Ketsuwan, Thailand

Čo je najhorší moment tvojho života?

NK: Raz v Salzburgu sme boli na ceste na zápas. Vždy som si radšej vzal so sebou svoje kopačky, než aby som ich odovzdal tomu človeku, ktorý by si ich vzal so sebou. Tentokrát som ich však zabudol zobrať so sebou, keď sme odišli.

Našťastie mal som náhradný pár, ale nepovedali mi nič. Takže som bol vystresovaný. Keď sme začínali a ja som sa pozrel na všetkých, tak sa všetci tvárili, ako keby nemali so mnou nič! Bol som trochu znepokojený, všetci sa na mňa pozerali! Potom sa nakoniec ukázalo, že má pre mňa majú pár. Všetci to vedeli!

Jason Yim, California

Spievaš si v sprche? Ak áno, ktoré skladby?

NK: Ak ide nejaká hudba, keď som v sprche, každá stojí za spev.

Doma, keď mám sprchu, počúvam nejakú hudbu a tancujem súčasne.

Benjamin Harris, Guildford

Ako sa vysporiadať s akoukoľvek kritikou ako futbalista?

NK: Pre mňa osobne je k všetká kritika neoddeliteľnou súčasťou našej práce. Všetko to závisí na tom, ako ma vôbec kritizujú. Na ihrisku urobím všetko pre to, aby som pomohol svojím spoluhráčom.

Josh Robinson, Scotland

Kto je ten najťažší hráč, proti ktorému si hral?

NK: Keď som hrával proti Bayernu, Xabi Alonso mi vždy dával zabrať. Bol tak skúsený. Prinútil ma trpieť. Spôsob, akým hral znamenalo, že nikdy neprestaneš bežať. Bol veľmi inteligentný.

Archie Prentis, Windsor

Prečo si vždy tak šťastný?

NK: Moja matka mi vždy hovorila, aby som kvôli veciam nikdy netrápil a že by sme mali vždy robiť to najlepšie, čo vieme. Vždy byť šťastní. To vám dáva túžbu a motiváciu, a preto by ste nikdy nemali byť smutní.

Všetko sa deje z nejakého dôvodu a je to naplánované pre nás. Takže by ste mali byť vždy spokojní. Viem, že nemôžete byť každodenne šťastní, ale aspoň sa môžeme pokúsiť byť.

zdroj: liverpoolfc.com

4 Comments

  1. johnysheek

    9. septembra 2018 at 18:17

    steeler ty si to prekladal?

  2. robroy

    9. septembra 2018 at 18:27

    Zaujímavy pohlad na tohto pohodoveho futbalistu, ktovie, či Xabi Alonsa nespomenul len zo zdvorilosti, aj ked postava osoby učitela a žiaka sedí..

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply