Najlepší hráč FIFA: Od Owena, Gerrarda, Torresa až po SALAHA

Mohamed Salah sa zapisuje do histórie Liverpoolu každý deň a potvrdil to znova.

Dnes (3.9.2018) bola oznámená konečná trojčlenná nominácia pre najlepšieho hráča na svete podľa FIFA. Do záverečnej top 3 sa umiestnili hráči dvoch (troch) klubov a zároveň finalistov Ligy majstrov zo sezóny 2017/2018.

Sú to hráči Realu Madrid (jeden už ale pôsobí v Juventuse) a Liverpoolu menovite: Cristiano Ronaldo, Luka Modrić a MOHAMED SALAH.

Salah sa stal prvým hráčom od čias Fernando Torresa, ktorý sa dostal do záverečnej trojčlennej nominácie. Pre zaujímavosť, Fernando Torres sa umiestnil v tejto ankete v roku 2008 na konečnom treťom mieste za dvojicou Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.

Ak sa pozrieme hlbšie do histórie do top 3, v ankete o najlepšieho hráča FIFA sa umiestnila rovnako na treťom mieste aj legenda Liverpoolu Steven Gerrard a udialo sa to v roku 2005. Jediným víťazom tejto ankety z kádra Reds sa stal v roku 2001 Michael Owen.

Mohamed Salah vo svojej debutovej sezóne zaznamenal vo farbách LFC 44 gólov a dotiahol svoj klub do finále Ligy majstrov. Zároveň získal titul pre najlepšieho hráča a strelca v Premier League.

Táto fantastická sezóna však nestačila na najlepšieho hráča v Európe podľa ankety UEFA. Túto anketu vyhral prekvapivo Luka Modrić, ktorý vyhral Ligu majstrov a dotiahol národný tím Chorvátska do finále majstrovstiev sveta.

Najhorúcejším kandidátom na víťazstvo v ankete FIFA je Cristiano Ronaldo, ktorý toto ocenenie získal už 5 krát, a je tak na delenej prvej pozícii s Lionelom Messi. Zaujímavosťou je, že v konečnej nominácii chýba práve Messi, ktorý nasádzal najviac gólov v sezóne 2017/2018 a získal Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca. Udeje sa tak prvýkrát od roku 2006.

Ako myslíte, že dopadne konečné poradie tejto ankety?

5 Comments

 1. kwop

  4. septembra 2018 at 10:27

  je jasne, kto bude vitazom .. zbytocna anketa .. absolutne

 2. Fabio21

  4. septembra 2018 at 10:50

  Súhlas, presne ako český slavik…ale napriek tomu skúsim tipnúť poradie:

  1. Josef Hušbauer
  2. Dušan Tittel
  3. Marek Ujlaky

 3. jirka6454

  4. septembra 2018 at 11:30

  O vítězi je jasno,ale zázraky se někdy dějí.

 4. keeno

  4. septembra 2018 at 14:10

  Modric si to zaslúži, nielen za tento rok, aj keď samozrejme, že sa hodnotí sezóna, Momo má proste smolu dva krát, raz , že nedohral finále LM a druhý, že Egypt nemá o troch hráčov lepších, aby sa dokázali kvalifikovať aspoň zo skupiny na MS. Škoda možno aj pre neho, viacej ako on plačú liverpoolski fanúšikovia s egyptskými, ale mal fantastickú sezónu, je v Liverpoole šťastný, navyše jeho tím posilnil, takže, prečo by to ocenenie nemohol získať o rok?

 5. Burton

  4. septembra 2018 at 14:51

  Salah to nevyhrá – to bolo jasné po pol hodine finálového zápasu, lebo real má pre takéto prípady „najnevinnejšieho“ obrancu na svete …

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply