Naplno bodovalo jen áčko, zbytek týmů zklamal

Ženy v úvodním zápase v rámci Continental Tyres Cupu prohrály North-West derby s United, U23 opět jen remizovala proti oslabenému soupeři.

Uplynulý víkend se našim týmům příliš nevydařil, naplno dokázal bodovat jen v pondělní dohrávce A-tým, který zvítězil v Crystal Palac a naše review si můžete přečíst v review samostatně.

The Reds urvali dôležité víťazstvo v Selhurst Parku

Liverpool FC U23 – Tottenham U23 1:1 (1:1)

Sestava LFC: Kelleher – C. Whelan, N. Phillips, Johnston, Lewis, Chirivella, Christie-Davies (Coyle), Virtue, Adekanye, C. Jones, McAuley (Millar, 65).

Branka LFC: Adekanye

The Reds do 23 rokov remizovali v ligovom dueli na Anfielde s Tottenhamom 1:1. A to aj napriek množstvu šancí a faktu, že „sliepky“ hrali veľkú väčšinu zápasu desiati.

ZA LFC sa v úvode zápasu presadil Bobby Adekanye, tento šikovný krídelník mal aj ďalšie šance, ale neriešil ich dobre – buď neprihral, alebo nebol úspešný v koncovke.

V dueli sa na celých 90 minút predstavil aj Nat Phillips, ktorý na fans Liverpoolu zapôsobil na nedávnej predsezónnej príprave A-teamu.

V závere duelu sa skvelým zákrokom prezentoval gólman Kelleher, ktorý zneškodnil nájazd hosťujúceho hráča. Plusové body za výkon má aj Pedro Chirivella, ten na pozícii „šestky“ zahral ako starý mazák, dobre čítal hru i rozdával lopty.

Na obrázku může být: 1 osoba, stadión a venku

Liverpool FC U18 – Manchester United U18 1:3 (0:0)

Sestava LFC: Jaros –  N. Williams, Larouci (O’Rourke, 84), R. Williams, Clayton, Ritaccio (Dixon-Bonner, 55), Sharif, Cain, Glatzel, Duncan, Longstaff (Clarkson, 65)

Branka LFC: 70´ Glatzel

V North-West derby U18 mohli diváci vidět česko-slovenský souboj v brankách, když proti sobě nastoupil liverpoolský Martin Jaroš a Slovák Alex Fojtíček, na lavičce United ještě zůstal další český brankář Mastný.

Úvodní poločas nabídl poměrně vyrovnanou podívanou a diváci mohli vidět na hřišti poprvé středopolaře Reds Mattea Ritaccia. Postupem hry se do ní více dostávali hosté z Manchesteru a v úvodní čtvrthodině druhé půle odskočili našim hochům brankami Bernarda a Greenwooda. Dvacet minut před koncem dal naději našemu týmu Glatzel, téměř okamžité vyloučení Sharifa ale zase poslalo průběh hry do zajetých kolejí. Hosty ještě před koncem podržel výborným zákrokem brankář Fojtíček, ti ještě dostali červenou kartu a v 95´ duel definitivně rozhodli brankou z pokutového kopu.

Liverpool U18s v Manchester United

Liverpool FC Women – Manchester United Women 0:1 (0:0)

Sestava LFC: Preuss – Matthews, Robe, Roberts, Fahey, Bradley-Auckland, S Murray (Little, 51), Coombs, Linnett (Sweetman-Kirk, 45), Clarke (Daniels, 76), C Murray

I druhé víkendové North-West derby dopadlo dobře pro hostující United. Manažer Reds Neil Redfearn nominoval do základní sestavy hned osm nových tváří, zatímco jeho protějšek do ní zařadil hned pět bývalých hráček Reds. Zápas nabídl poměrně zajímavou podívanou se šancemi na obou stranách, v brance Reds se skvěle uvedla nová golmanka Preussová, která v úvodním dějství několikrát podržela svůj tým.

Do té druhé již vstoupily lépe naše hráčky a byly velice blízko skórování, ale Sweetman-Kirk nevyužila své dvě výborné šance, stejně tak jako Murryová. Preussová svůj tým sice dlouho držela nad vodou. Sedm minut před koncem ale po křídle zatáhla míč exhráčka Reds Greenwoodová, našla pasem Arnotovou a ta rozhodla o prvním vítězném duelu pro United Women.