2 Nathaniel Clyne

Pozice:
Číslo dresu:
Věk:
Datum narození:
Národnost:
Výška:
Váha:
V klubu od:
Smlouva do:
obránce
2
24 let
5.4.1991
anglická
175 cm
67 kg
1.7.2015
30.6.2020

Charakteristika


Krajní obránce pohybující se převážně na pravé straně obranné řady dokáže zahrát i na jejím levém okraji. Na svůj nevelký vzrůst si dokáže dobře odvést obranné úkoly a to především díky dobré rychlostní vybavenosti. Právě díky rychlosti bývá nebezpečným hráčem také pro obranu soupeře. Moderní krajní bek se blíží ke stovce zápasů v Premier League a už si stihl připsat první starty i za anglický národní tým.

Předchozí kluby


Nathaniel Clyne do velkého fotbalu vstoupil v Crystal Palace. V mládežnické akademii The Eagles strávil třináct let a připsal si první starty v dospělém fotbale. Po čtyřech sezónách v Championshipu si jej vyhlédl Southampton a mladý Clyne na sebe poprvé upozornil také v Premier League, odkud už to byl jen krůček do reprezentace.

Clyne patřil mezi nejlépe hodnocené krajní obránce v soutěži a tak není divu, že přitáhl pozornost větších klubů. Po třech letech strávených u The Saints putoval v létě 2015 za poplatek zhruba dvanáct milionů liber do LFC. Na Anfieldu by měl podle smlouvy vydržet do konce roku 2020.

Fotogalerie


 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply