Návrat domov dopadol zmierlivo. Klopp berie z Dortmundu cenných 1:1

V treťom zápase v rade nedokázal LFC udržať vedenie, 1:1 z Dortmundu sa ale počíta. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

Kloppov návrat domov bol hlučný. Na Westfalenstadione to bol o YNWA i tradičných choráloch domácich a neskôr aj o miestami nezáživnom a naopak miestami veľmi dobrom futbale s množstvom šancí.

V 18. min The Reds zázračne pri Mchitarjanovej šanci zachránil M. Sakho, Francúz zachraňoval aj po chybe J. Hendersona z 31. min pri možnosti Aubameyanga.

V 36. min štadión Dortmundu až na liverpoolsky sektor stíchol, Origi totiž po Milnerovom predĺžení chytro spoza 16-ky skóroval – 0:1.

Tretia minúta nadtavenia ponúkla superšancu Aubameyanga, ale toho parádne zblokoval Lovren. To nebolo všetko, o pár sekúnd na to Coutinho skvelou uličkou poslal do nájazdu Origiho, ale mladý Belgičan so šancou nenaložil dobre.

Domáci sa späť do zápasu dostali hneď po prestávke, už v 48. min neubránil pri rohu BVB Hummelsa Lallana (tu otázka, prečo pri obrannej štandardke bráni nízky hráč urasteného výborného hlavičkára? to mi hlava neberie) a bolo 1:1.

V 51. min sme mohli dať v priebehu ani nie 270 sekúnd hneď tri góly, výborný tlak hostí ale skončil len zahodenými tutovkami v podaní Coutinha (2x) a strele Clyna, ktorého rovnako ako Brazíčlana vychytal Weidenfeller.

58. min ponúkla šancu Reusa, priamy kop z 18 m ale skončil vedľa brány a ten stý hráč mal výbornú možnosť aj v 64. min, ale M. Sakho bol namieste.

The Reds podali takticky kvalitný výkon, pred odvetou je to ale všetko otvorené gól na ihrisku súpera ale rozhodne teší. Na Anfielde sa hrá vo štvrtok 14.4. rovnako o 21.05.

lista-stats

Ballspielverein Borussia 09 e.V. Dortmund – Liverpool FC 1:1

(Europa League 15/16, štvrťfinále, 1. zápas)

stats:

– góly: 48. Hummels – 36. Origi (Milner)

žlté karty: Weidenfeller, Sokratis – Emre Can, Lallana

červené karty:

rozhodca: Carlos Velasco Carballo (ESP)

zostavy:

LFC:  Mignolet – Clyne, M. Sakho, Lovren, Moreno, Emre Can, J. Henderson (46. Allen), Lallana (77. Firmino), Coutinho, Milner, Origi (84. Sturridge)

lavička: D. Ward, K. Touré, B. Smith, Ibe

BVB: Weidenfeller – Piszczek, S. Bender (76. Sokratis), Hummels, Schmelzer, Castro, Weigl, Durm (46. Nuri Şahin), Mchitarjan, Reus, Aubameyang (76. Pulisić)

lavička: Bürki, Ginter, Leitner, Kagawa

lista-conamzapasukazalsvk

1. Koncovka, to je vážny liverpoolsky problém. V lete to naozaj chce na nej popracovať + priviesť hráčov, ktorí poroste isté šance premieňajú.

2. Ono väčšina fans The Reds bude slintať nad genialitou Coutinha. chalan to s loptou vie náramne, zavše protihráčovi tak pomotá hlavu že ten nevie, čí je. Ale Phil top class nie je a ktovie či bude. Lebo top class premieňa šance, vtedy, keď ich premeniť treba. Brazílsky futbalista mal v II. polčase 2 vyložené tutovky a nič. Pred tým proti sliepkam 5 min pred koncom ďalšiu, ktorou mohol rozhodnúť zápas.

Ale áno, je na neho často radosť pozerať aj je kvalitný, to určite.

3. Sme bez kapitána. J. Henderson má zdravotné patálie celú sezónu, aktuálne je tu ďalšia.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou 2

MIGNOLET (7) – Dobrý výkon. Dvakrát sa zahral na Neuera, mám na mysli tie zasekávačky pred dobiedzajúcimi protihráčmi a vyšlo mu to, mal aj zopár istých zákrokov, svoj tím podržal.

CLYNE (7) – Opäť nabehal kilometre, podporoval útok, stíhal sa vracať.

LOVREN (7) – Slušný výkon, 2-3x vynikajúco zastavil šancu domácich. Mal aj šancu, ale v 21. min po rohu hlavičkoval len tam, kde stál Weidenfeller, ktorému navyše hlavou rozrazil peru.

M. SAKHO (7) – 2x prihral priamo súperovi, naopak dvakrát zabránil istému gólu, hlavne tá šanca Mchitarjana z úvodu I. polčasu, to bol zo strany Francúza geniálny defenzívny zákrok.

Dnes jeden z lepších výkonov Mamadua, ak mu niečo práve nevyšlo, zaskočil ho Lovren.

MORENO (6) – O čosi horší ako zvyšok obrany + môže byť rád, že si môže zahrať aj v odvete, keďže jeho zákrok oboma nohami napred na jedného z protihráčov mohol pokojne skončiť žltou kartou, ktorá by pre neho znamenala 1-zápasový stop.

EMRE CAN (7) – Z tohto chalana môže vyrásť veľký hráč. V 22 rokoch má skvelý prehľad, krytie lopty, je silný, teda sa ťažko odstavuje od lopty. navyše hral veľmi skoro pod hrozbou vylúčenia a na jeho výkone to nebolo poznať.

J. HENDERSON (6) – Pár rát dobre prečítal hru, ale aj pokazil prihrávku, v závere I. polčasu sa zranil, a tak tu máme ďalší problém.

MILNER (6) – Neúnavne behal sem a tam, sem a tam. Až z neho hráčov súpera bolela hlava. Pred Origiho gólom vyhral dôležitú hlavičku.

LALLANA (5) – Tentoraz mu to nešlo. Vlastne nejde mu to už druhý zápasom teda presne dva potom, ako sa na jeho adresu začali šíriť pochvalné rečí. Adam bojoval behal, ale futbalová kvalita chýbala, navyše od ofenzívneho hráča sa požaduje, aby aj niečo smerom dopredu vymyslel.

COUTINHO (5) – Dobre pokrytý súperom, často vypojený z hry. Navyše v 51. min zazdil dve tutovky. LFC mohol ísť domov s výhrou. takto je všetko otvorené.

ORIGI (7) – V I. polčase ho nebolo príliš vidieť, ale svoju fyzickosť a slušné krytie lopty pár ráz ukázal. V 36. min ale ukázal, že vie dávať aj góly a ešte predtým, že pri futbale rozmýšľa. V druhej časti bol viac v hre, podržal zopár ráz loptu, zahral slušne.

ALLEN (6) – Nahradil cez prestávku Henda a nebolo to lepšie ako kápo. Bolo to priemerné s nepresnosťami, snáď nabudúce zahrá lepšie. na druhej strane ale neúnavne otravoval súpera, čo mu je vlastné.