Názor na Sterlinga (ktorý do LFC nejde) nemením. Ani na hlúpy bulvár

Sledoval som ho ako v 15-tich terorizoval obrany na leveli U18, krátko na to aj U21. Nevadilo mu, že protihráči sú o pár rokov starší, fyzicky vyspelejší.

Do takého hráča sa dá „zamilovať“. Ako fanúšik sledujúci juniorku tým mladým talentom proste prajem. Prajem si, aby som ich videl v áčku, kde zapadnú, presadia sa, budú dýchať pre klub. Prajem to všetkým nám.

Lenže nie každý je Gerrard, Carragher, Alexander-Arnold. Sú tu aj Rossiterovia, Dhandovia, Sinclairovia, ktorí zabojovať o šancu nechcú, resp. si vyberú iný klub, sú tu aj Coadyovia, Teixeirovia, či Morganovia, ktorí ju proste nedostanú a potom tiež aj Warnockovia či Kellyovia, ktorí sa síce do áčka dostanú, ale kvalitatívne na úplne najvyššiu métu nemajú, a tak sa celkom logicky poberú preč. Však futbal ich živí, chcú ho hrať. A tiež aj Susovia, ktorí na to síce majú, ale tréner má svojich „koňov“.

Ďalšou skupinou sú hráči ako Owen, Emre Can či Sterling. A ešte aj Coutinho a Torres (Fernando Torres, Liverpool´s Number 9, bože, to bol song). Hráči, ktorým LFC dal šancu, ktorých podporoval, z ktorých urobil hráčov pokojne sa rovnajúcim svetovej špičke (OK, Emre Can tam až tak úplne nie je). Pri nich, žiaľ, rozhodujú prachy. Nič iné, len prachy a ešte raz prachy.

Jasné, žiť v krásnej ilúzii, že každý hráč, ktorý raz oblečie červený dres Liverpoolu sa do neho navždy zamiluje, je úplne scestné. A hlúpe zároveň.

Naproti tomu sa v dnešnej dobe premrštených platov (a transfer čiastok) ťažko chápe, že ti, čojaviem, o 30 tisíc libier týždenne navyše spraví zo života krajšiu rozprávku. Liverpool nedáva na platy svojich zamestnancov úplne najvyššie sumy, ale rozhodne patrí medzi tie štedrejšie kluby. A luxusný dom, auto, dovolenku, večery v „nóbl“ reštauráciách či kopec predražených zbytočností, si každý z hráčov môže dovoliť. Hoc aj každý týždeň. Také prachy sa dnes v športe č. 1 točia.

OK, dá sa chápať, že futbalisti chcú trofeje. Však futbal ako taký je založený na vyhrávaní. Keď trochu odbočím, tak to je aj dôvod, prečo je veľa z nás, keď Liverpool stráca, nasratých. Od vyhrávania je len na skok k titulom, logicky potom v tíme, ktorý má kvalitný káder, sa tie dajú dosiahnuť oveľa skôr. Však sa len pozrime na Messiho, C. Ronalda, Iniestu, atď., koľko ich na konte majú.

Michael Owen ako hráč Manchestru United

Síce už o čosi menej, ale dá sa potom chápať aj to, že klub proste svojho top hráča predá. Finančné dôvody sú zavše veľkým motívom. Ak si ale ten vykope prestup ku konkurencii, nedajbože k úhlavnému nepriateľovi, tak to potom, nám fans, rozum neberie. A srdce už vôbec nie. Lebo to je pre mnohých závislé práve na klube, ktorý charakterizuje Liverbird na hrudi a hranie sa na niečo, čo už roky nie je. (Ale bude. Pod Kloppom to proste ide dobrým smerom).

Michael Owen je jasný príklad. K mrdkám (Man Utd) síce neprestúpil priamo z LFC, ale aj tak. Navyše, mnohí máme doteraz pred očami to jeho vychvaľovanie tímu z Old Traffordu. A to sa bavíme o odchovancovi klubu z Anfieldu, o chalanovi, ktorému celá červená časť mesta ležala pri nohách. A neskôr, vďaka klubu, aj svet.

Torres a Sterling sú o čosi iné prípady. A vlastne aj Coutinho a Emre Can. Poslední dvaja menovaní ale neprestúpili v rámci Anglicka ku konkurentom. Ale áno, vyskašlali sa na LFC.

Raheem Sterling ešte v drese LFC

Vrátim sa však k Sterlingovi. Ten po 5 rokoch v Liverpoole, kde ho napr. Brodgie (Brendan Rodgers) zavše postavil na pravého wingbacka, aby na krídle mohol hrať supertalentovaný Lallana, prestúpil za 49 mil. libier do Manchestru City. Bez mihnutia oka. Pri takýchto menách sa ťažko verí, že by tím od rieky Mersey mali v srdci. Teda dlhodobo.

V nadpise uvádzam, že na neho názor nemením. Stále si ale myslím, že je to malý, cashagentom pobláznený snake, dokonca ani tú jeho aktuálnu na srdcia apelujúcu story o tom, ako jeho malá dcérka Melody Rose má vysoko v paži jeho ligový titul s Man City, ona si totiž „popod fúz“ spieva „Mo Salah! Mo Salah! Mo Salah! Runnin’ down the wing! Salahhhhh la la la la la la la! Egyptian king!. Navyše anglický útočník dostal pred MS 2018 poriadne naložené od ostrovných médií a bulváru obzvlášť, dôvodom bolo jeho tetovanie zbrane na nohe, a ak má dobrého agenta, treba to zmazať nejakým srdcervúcim príbehom.

Ten bol, mimochodom, podporený aj tým, ako mladý Raheem musel ako tínedžer umývať hajzle na hoteli, aby bolo čo jesť, ako sa s mamou pretĺkali životom, veď otec mu zomrel ako dvojročnému. Nie, nezľahčujem to, za to, ako naložil so životom veľký palec hore. Ale na tom, že je z neho futbalový žoldák sa nič nemení. Rozhodol sa sám, či dal na agenta. Whatever.

Raheem Sterling vo farbách Manchestru City

Čo ma ale pri čítaní riadkov o tom, aká je jeho dcéra fanúšikom LFC zarazilo najviac je, že Liverpool Echo, médium priamo z Liverpoolu, médium, ktoré mnohí berú za dôveryhodný zdroj overených informácií, si zasa raz poriadne nasral do úst. Echo píše, že Sterling nevylúčil návrat na Anfield. A to podľa logiky, nepýtali sa ma na to, nehovoril o tom. Podľa tej istej schémy do Liverpoolu smerujú aj Messi, Neymar, Guardiola, Franta Straka i Pišta od naproti.

Pri tejto správe od Echa, ktorá nie je nič iné, len totálne hlúpy bulvár s jasným clickbait zámerom, ma okamžite napadla moja doposiaľ jediná reakcia na FB stránke CZ/SK Liverpool FC, kde sa práve jeden z jej adminov v argumentácii na moje dotazy oháňal práve Echom. Drahý priateľu, ak toto náhodou čítaš, kašli na info od média, kde je Jimbo Pearce (zvyknutý lízať zadok Rodgersovi) považovaný za TOP novinára. Také info, ako má o LFC, si dovolím tvrdiť, má každý druhý.

A žiaľ, Echo stále patrí medzi to lepšie, čo aktuálny mediálny svet z prostredia futbalu ponúka. Je to na zaplakanie. A ako sa ma minule pýtal Steleer, to ako potom nemáme komu veriť? Ťažká otázka. A o to ľahšia odpoveď – ak ma niekoho opakovane prichytím, že mi klame, dokonca, že si bohapusto vymýšľa, už mu veriť nebudem 🙂

4 Comments

  1. MengiCZE

    22. júna 2018 at 12:56

    Jsou hráči, který uz v lfc nechci a.nebo nikdy bych nechtěl vidět. Sterling k nim určitě patří

  2. Melda8

    25. júna 2018 at 13:42

    Já jsem Owenovi nedávno odpustil po přečtení knihy a rozhovoru s ním jak se po roce chtěl vrátit do LFC ale Rafael ho nechtěl a jak to zkoušel ještě několikrát i za menší plat…

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply