Neapol poznala sílu LFC. V Dublinu dostala 5 gólů

PreSeason obrázok

Slunečné počasí přálo hlavně hráčům Reds, kteří si proti Neapoli s chutí zastříleli.

(4.8.) príprava 2018/19, Aviva Stadium, Dublin

LIVERPOOL FC - SSC Neapol 5:0

góly: 4. Milner (Mané), 9. Wijnaldum (Milner), 58. Salah, 73. Sturridge (Origi), 77. Moreno (Sturridge)
žlté karty:
červené karty:
rozhodca:

Alisson - Clyne (62. Alexander-Arnold), J. Gomez (76. N. Phillips), van Dijk, Robertson (62. Moreno), Wijnaldum (62. C. Jones), Milner (55. Fabinho), N. Keïta (71. Origi), Salah (62. Solanke), Mané (46. Sturridge), Firmino (46. Shaqiri)

lavička: Karius, Kelleher - Fabinho, Sturridge, Moreno, Shaqiri, Origi, Solanke, N. Phillips, Camacho, Alexander-Arnold, C. Jones

zostava SSC

Karnezis - Raúl Albiol (59. Maksimović), Allan, Kouibaly (72. Chiricheș), Luperto (46. Rui), Hysaj, Fabian Ruiz (62. Rog), Hamšík (62. A. Diawara), Callejón (62. Inglese), Milik (62. Ounas), Insigne (62. Verdi)

lavička: Contini - Marfella, Rui, Verdi, Ounas, Maksimović, Chiricheș, A. Diawara, Carlos Vinicius, Inglese, Rog, Grassi

Reds vstoupili do zápasu s italskou Neapolí s nejsilnější alternativou v útočných řadách, kde se klasicky postavilo trio Mané – Firmino – Salah, které bylo podpořené nově Liverpoolskou 8čkou Nabym Keïtou. Debut v Liverpoolském dresu si také odbyl brazilský brankář Allisson Becker. Obrovská podpora fanoušků LFC vytvářela po celý zápas výbornou atmosféru.

Kloppova družina si ve fialových dresech nechtěla nechat utéct začátek zápasu a tomu také odpovídal vstup od prvotního hvizdu. Před vyprodaným Aviva stadium se hráči LFC mohli už ve 4. minutě radovat z gólu, když po krátké výměně balónu Keïty s Maném se po asistenci Senegalce dostal ve vápně ke střele Milner, který krásnou střelou do levého horního rohu změnil skóre na 1:0.

Chuť útočného tria byla znát a hned 4 minuty po první změně skóre se ke střele ve vápně dostal Mané, jeho střela však byla zblokována a následoval rohový kop. V 8. minutě se k rohovému praporku postavil James Milner, který si na krátko vyměnil míč s Robertsonem a krásným centrem do středu vápna si na hlavičku vyskočil Wijnaldum, který zvýšil skóre na 2:0.

Základní jedenáctka Liverpoolu po celou první třicetiminutovku nepustila italského protivníka k míči ani ke své hře a proto byla tato část hry zcela v režii LFC. Neapol ale o sobě dala vědět ve 27. minutě když se k prudké přízemní střele zpoza vápna dostal Isigne, který vyslal na Allisonna gólovou střelu. První zákrok v Liverpoolském dresu ale brazilský brankář zvládl na výbornou a pohotovým a hezkým zákrokem nedopustil změnu skóre.

Liverpoolští už si konec poločasu pohlídali. Jediná zmínka k výraznější šanci z pohledu LFC byla ve 40. minutě střela Salaha, který se snažil překonat bránkáře střelou na zadní tyč, jeho střela však skončila v náručí gólmana. Ve 45. minutě se bohužel pro Neapol zmýlil pomezní rozhodčí, když nesprávně zapískal offside Callejona. Ve zpomaleném záběru bylo však vidět, že se o porušení pravidel nejednalo. I díky této situaci se hráči odebírali do šaten za stavu 2:0.

Reds do druhého poločasu nastoupili pouze s jednou změnou a to, že se místo Firmina dostal na hřiště Shaqiri. Jinak jak obranná tak středová sestava zůstala alespoň po poločase nezměněná.

V 55. minutě fanouškům LFC zatrnulo, když po souboji se do šaten odebral James Milner, který doufejme to „pouze“ nechtěl dohrávat s krvavým šrámem na hlavě a tak ho na hřišti nahradila další posila Fabinho. S příchodem Fabinha to tedy vypadalo spíše na pozemní hru než nějaké zbrklé nakopávání.

V 58.  minutě jsme se ale přeci jen dočkali dalšího gólu v podání Mo Salaha, který si po centru do vápna připravil míč na svou levou nohu a krásnou střelou na zadní tyč zvýšil skóre na 3:0. V tomto zápase to vypadalo, že Reds mají skvěle vyváženou jak obrannou tak útočnou hru, která by mohla být alfou a omegou celé příští sezóny.

Po tomto gólu udělal Klopp další změny v sestavě, když dal prostor ukázat se také útočníkům Sturridgovi s Origim a navrátilcovi z MS Trentovi, který ví, že o post v základní sestavě pro novou sezónu bude muset tvrdě zabojovat.

Zvýšit skóre mohl v 68. minutě po chybě zadních řad nově příchozí Sturridge, který pozemní střelou na vzdálenější tyč nezvýšil skóre a následně z dalšího úniku se mu ani lobem brankáře neapole nepodařilo překonat. V 73 minutě se ale přece jen Daniel dočkal, když se po střele Origiho odrazil míč právě k Sturridgovi, který už lehkou úlohu v podobě vstřelení gólu potvrdil a zvýšil skóre na 4:0.

Když už se zdálo, že si hráči obou mužstev nebudou plýtvat síly, tak se v 77. minutě zapsal do listiny střelců dnešního zápasu i Alberto Moreno, ten se výrazně zapsal o jeden z nejhezčích gólů v přípravě Reds. Z kraje vápna si připravil míč na svou silnější levou nohu a krásnou střelou zvýšil skóre na 5:0. Byla to tak další facka už do takhle špatného výkonu svěřenců Carla Ancellotiho, který určitě necestoval do Irska s tím takto vypustit zápas.

Liverpoolští stále neměli dost a snažili se dát víc a víc gólů. V další šanci se ocitl i Solanke, ten ale trestuhodně šanci zahodil a pouze potvrdil, že se mu v přípravě moc střelecky nedaří. Reds takřka celý zápas nepustili italského protivníka do větší šance a ukazovala to i statistika střel na bránu, kde se Neapol dostala pouze dvakrát ke střele na bránu. Zápas se nakonec dohrál už bez gólu a Reds si tedy v Dublinu pohodobě zastříleli.