Nechať, predať alebo poslať na hosťovanie? (Part 2)

V tomto článku sa bližšie pozrieme na hráčov Liverpoolu, ktorí majú otvorenú budúcnosť v našom klube.

Lazar Marković

Áno, tento hráč je stále oficiálnym zamestnancom Liverpoolu. Prišiel v roku 2014 ako veľká nádej z Benficy za nejakých 22 miliónov libier. Nikdy sa nedostal do základnej zostavy Liverpoolu a v podstate na Premier League ani nemá. Od roku 2014 chodí po rôznych hosťovaniach. Prešiel si mužstvami ako Fenerbahce SK, Sporting CP, Hull City a RSC Anderlecht, no stále sa vrátil do Liverpoolu.

24-ročný rodák zo Srbska má na konte v Liverpoole 34 zápasov, kde strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu. Jeho momentálna hodnota podľa stránky transfermarkt je momentálne len 7 miliónov libier. Prednosťou tohto hráča je v podstate len vek a malá nádej na zlepšenie sa.

Danny Ward

Waleský rodák prišiel do Liverpoolu už v roku 2012. Rovnako ako vyššie spomenutý Marković si Danny prešiel rôznymi hosťovaniami. Boli to konkrétne mužstvá Morecambe FC, Aberdeen FC a Huddersfield Town. Pri tom poslednom sa zastavíme.

Hosťovanie v tíme Huddersfield Town bolo pre Dannyho Warda viac ako úspešné, kedy si pripísal na konto 45 štartov a držal celý tím nad vodou. Takže sezóna 2016/2017 bola pre Warda viac ako úspešná.

Nasledoval presun naspäť do Liverpoolu, kde väčšina fanúšikov očakávala boj o post brankárskej dvojky a viac odvážny dokonca očakávali boj o post tímovej jednotky. No prišlo obrovské sklamanie. Jurgen Klopp nedal v podstate žiadnu šancu Wardovi a celú sezónu 2017/2018 si odsedel na tribúne, kedy nechytal ani v U-23. Po skvelej sezóne 2016/2017 prišla veľká stagnácia v raste tohto 25-ročného brankára a pripísal si v celej sezóne len 4 štarty v základnej zostave.

Danny Ings

Tento sympatický bojovník prestúpil do Liverpoolu v roku 2015. Už na začiatku ukazoval, že jeho zápal pre hru a bojovnosť v každom súboji je viac ako cenná pre celý tím. No nasledovali veľmi ťažké zranenia, ktoré nedovolili napredovať a v podstate aj hrať futbal pre Ingsa. No to by nebol Ings, keby sa stým nepopasoval ako pravý bojovník.

V sezóne 2017/2018 sa po veľmi dlhom čase vrátil na ihrisko a pripísal si 23 štartov. Najväčším momentom a zadosťučinením pre Ingsa bol vsietený gól v Premier League po veľmi dlhom čase. Tento moment sa musel zapísať do pamäti všetkým fanúšikov, ktorí to videli a priali Dannymu Ingsovi. Detská radosť a takmer slzy v očiach po jeho góle bol proste nádherný moment.

Avšak musíme si zobrať momentálne konkurenciu v útoku na čele so Salahom, Maném a Firminom, ktorí majú základnú zostavu istú a hráčov Solanke, H. Wilson a Ben Woodburn, ktorí majú obrovský potenciál a aj väčší talent ako Danny Ings.

1 Comment

 1. sixx

  2. júla 2018 at 17:00

  Za mna…

  Markovic uz tu nema co robit od roku 2015. Aj zadarmo nech uz vypadne.
  Ward – velmi si prajem aby robil 2jku.
  Ings – no na to, ze premarodil 2 roky a LFC ho platil tak som zvedavy kolko za neho dostaneme. Rozhodne by mal ist.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply