Neexistuje žiadny dôkaz o týchto ohavných slovách …

Pohľad Jamieho Kanwara na tému, ktorá bude až do ukončenia vyšetrovania jednou z najdiskutovanejších v anglickom futbale.


Nadpis článku je citátom z vyjadrení hovorcu Liverpool FC k situácii, keď bol Steve Finnan zbavený obvinení z rasových útokov Patrica Evru v roku 2006.

My môžeme len dúfať, že klub bude hovoriť niečo podobné aj po tom, čo sa skončí vyšetrovanie ohľadom posledného incidentu, opäť medzi Evrom a Luisom Suárezom.

Z toho mála videozáznamov, ktoré sú k dispozícii bude len veľmi ťažké dokázať Evrove tvrdenia, ale v nasledujúcom úryvku je zreteľné, že Suárez niečo Evrovi adresoval:

V tomto úryvku Evra rozhodne výrazom v tvári reaguje na niečo, čo Suárez povedal (v 8 sek.), no hra pokračovala, kým sa s tým niečo mohlo urobiť.

Suárez je ale samozrejme nevinný pokiaľ sa nedokáže jeho vina a my teda môžeme iba dúfať, že žiadne dôkazy nepotvrdia Evrove obvinenia.

Pokiaľ sa však ukáže, že sú tieto obvinenia pravdivé, liverpoolsky útočník musí byť potrestaný najvyšším možným trestom, pretože rasizmus je vo futbale neospravedlniteľný.

V prvom rade však stále platí prezumpcia neviny.

zdroj: liverpool-kop.com / Jamie Kanwar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply