Niečo k transferom. Naby Keita a van Dijk v hlavných úlohách

 

Mohamed Salah je už pár dní historicky najdrahšou kúpou LFC. Niečo cez 36 mil. libier nechalo zabudnúť na plnokrvníka z Newcastlu Andyho Carrolla. Tu sa ale transfer plány The Reds pre toto leto končiť nemôžu. Skôr naopak, mali by sa začať.

Ono to je ale tak, že letné prestupové okno sa síce začína až o 5 dní (1.7.), v prvý júlový týždeň ale štartuje aj príprava na novú sezónu, pričom nie je tajomstvom, že Klopp chce mať všetkých hráčov pre budúcu sezónu k dispozícii hneď v jej úvode. A to je problém.

Liverpool je na transfer markete pomalý a roky slabý. To je aj napriek tomu, že fans aktuálne celí vlhkí chvália príchod Salaha a berú ho ako štart míňania peňazí. Navyše si klub od rieky Mersey urobil tragikomédiou zvanou ‚absolútne spackaný transfer van Dijka‘ hanbu na sto rokov. Veľa priaznivcov síce stále verí (podľa tradičnej mantry fans LFC ‚však, čo iné nám zostáva‘), že Holanďan predsa len do Liverpoolu prestúpi. Realita podčiarknutá skutočnosťou stále nahnevaného Southamptonu za to, že si The Reds dovolili osloviť van Dijka bez ich súhlasu, ale hovorí, že sa stane presný opak túžieb mnohých prívržencov klubu z Anfieldu. A to práve pre najnovšie stanovisko The Saints hovoriace o tom, že keby aj urastený stopér toto leto St. Mary’s opustil, určite to nebude do Liverpoolu. A to sme pred ságou van Dijk v Sotone nakupovali najradšej.

Správa, že van Dijk nepríde neteší, ale nájdu sa aj takí (napr. Dejan Lovren – ten ale na to má svoje dôvody – mimochodom, kde sú jeho velkohubé kecy? Po zverejnení záujmu o Holanďana, ktorý by ho posadil na lavičku, je náš milý Chorvát ticho), ktorým to neprekáža. Dôvodom je cena. Po svete behá veľa van Dijkov, myslia si, 60, 70 či 75 mil. libier je za jedného hráča strašne veľa.

Áno je, ale treba si v prvom rade uvedomiť, že už nežijeme v dobe ľadovej, že sa trh rapídne zmenil, že toto sú aktuálne reálne ceny. Ak si ale chceš kupovať Lambertov, Aspasov či Voroninov za pár šupov, nech sa páči, potom aj tvoje výsledky budú primerané sile kádra. Je to jednoduché, za kvalitu sa aktuálne platí viac ako inokedy. Bodka. Netreba nad tým uvažovať, netreba to rozoberať.

Na druhej strane je tu ale potom úplne zásadná otázka – uvoľní FSG 2x viac prachov na 1 hráča, 2x viac, ako je klubový rekord? Neviem. Fakt neviem. Ani vtedy, keď si my fans už maľujeme, že Sakho, Marković, Moreno, Stewart + možno Sturridge donesú do klubovej pokladnice okolo 100 mil. libier. K tomu ešte 140 mil. za TV práva a umiestnenie, ktoré LFC v Premier League 16/17 zarobil a môžeme si okamžite kúpiť aj troch van Dijkov. Keby to ale naozaj takto fungovalo. Americkí majitelia The Reds majú svoje zámery, majú svoje ciele, slovo zisk je dozaista na prvom mieste ich prianí. Však obchodníci, netreba sa tomu čudovať.

A tak si tu po zvyšok leta budeme predstavovať zostavy s van Dijkom, Nabym Keitom, atď. Lebo to sme my – fans LFC, to sme my – neustále snívajúci a tak radi sa klamúci fanúšikovia. Mimochodom, jeden z popredných nemeckých novinárov Olivier Hartmann najnovšie vyhlásil, že Keita z Leipzigu neodíde, lebo má skúsenosť, že ak športový riaditeľ RasenBallsportu raz povie ‚nie‘, je to ‚nie‘. A Ralf Rangnick ho už na margo Keitovho odchodu povedal. Na druhej strane tu ale máme 2 momenty – 1. Futbalu dnes vládnu hráčski agenti, Pogba pred rokom tiež nemal prioritnú ambíciu opustiť Juventus, talianskeho majstra, jeden z naj tímov sveta, prišla ale ponuka, ktorá sa neodmieta. 2. A práve tá môže a aj mení pohľad na vec aj v RB Liepzig. Rangnick pred pár týždňami hlásil, že reprezentant Guiney je nepredajný. Dnes je tomu inak, 70 mil. bude stačiť na počiatočné rozhovory o prestupe. …. A Keita napokon skončí v Reale Madrid;)

Tak, či onak, Liverpool sa stále môže na prestupovom poli spoliehať len na plány B a C. Áčka (napr. A. Teixeira, Dahoud, Pulisić, najnovšie Brandt… je vysoký predpoklad,,že sem spadnú aj spomínaní van Dijk a N. Keita) proste nevychádzajú, a to máme na manažérskom fleku top top meno. Jürgen Klopp je ale tiež len človek, navyše pri transferoch závislý od ľudí ako Henry, Werner, Edwards.. a to je stále veľký problém.

Apropos, Alex Oxlade-Chamberlain, ďalší z béčkových plánov je pre The Reds reálnou možnosťou. Ja by som ho bral. Teda, keby to niekoho zaujímalo. A rovnako tak v rámci B-C plánov Goretzku, Meyera (obaja Schalke), Süleho z Hoffenheimu, Rimana Nainggolana a rozhodne sa nebál ani neváhal dať kopec prachov do Sessegnona, lebo to pokojne môže byť nový Bale. Inak, ak je Ousmane Dembélé dosiahnuteľný, mal by Klopp využiť svoje dobré kontakty v Dortmunde.

Na záver ešte poznámka, že Salah, áno, Salah je možná super kúpa, ale ak máme do sezóny vstúpiť v strede obrany s Lovrenom, v bráne s Mignoletom, ktorý mal v LFC dobrú len polsezónu, na ľavom bekovi s Milnerom, na pravom s priemerákom Clynom, tak potom dovi – dopo nejaké vysoké méty.  A áno, viem, že do konca TW je ešte ďaleko, viem ale aj to, že LFC je dokonalým príkladom, ako to na transfer markete zmrviť, otáľať, spoliehať sa na zázrak. A potom kúpiť Balotelliho či Carrolla.

13 Comments

 1. kloppinho

  27. júna 2017 at 19:23

  Neveriaci nemajú pokoj ani cez dovolenku..;)

 2. tense

  28. júna 2017 at 13:08

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

  http://rentese.blogspot.cz/

 3. robroy

  28. júna 2017 at 19:00

  Zase, nechce sa mi veriť, že každý hráč, na kt. sa LFC zameriava s úmyslom ho kúpiť, stojí, či bude stáť, 70 melonov..Už nech je to neviem aká super klasa, suma je nad rámec všetkých slušných mravov.. Nepáči sa mi kategorizovanie hráčov, varianty B, či C.. aj ked to v skutočnosti tak je..
  MY sme kupujúci, chceme tovar, kt. ale na posledný moment(neočakávane)zdražel. Osobne čo by som urobil? Rozhodne by som cúvol a hladal by som iný tovar ALE rovnakej kvality, a za pôvodne zamyšlanú cenu.. Nie „B“, či dokonca“C“..Fakt nie su podobní stoperi alebo DM, ako VvD, či Keita ? Jané, že máme problém a volá sa to šikovnosť, s ktorou si LFC dosial netyká, pretože sa dosial ani nepostretli..

  Však je to trh.. A nech novinári píšu.: „LFC sa zaujíma o toho a tam toho hráča,“ … „lanarime eso z Bundesligy“… či, máme dalšieho brazilca zbierať zakopnuté lopty.. 😀

  Tak času ešte máme dosť, nech špekulanti špekulujú a mútia vodu , ale teraz v náš prospech. A možno milí zo Sotonu si uvedomia, že to tento krát ozaj prehnali..

  • kloppinho

   28. júna 2017 at 20:30

   este najrychlejsi aubameyang za 70 by bol dobry deal

   • robroy

    28. júna 2017 at 20:44

    Myslím, že D. Costa by bol stále dosiahnutelný, stál možno polovicu.. Čistokrvný šestnástkový zabijak, zabehnutý, overený v PL..
    Akurát tak trochu s naštrbeným charakterom, na ktorom ale pod Contem, už pracoval..

    • kloppinho

     28. júna 2017 at 21:56

     Neverím že costu predaju konkurencii

     • robroy

      28. júna 2017 at 22:37

      Ale však naše „obchodovanie“ s čukotkou má svoje svetlé momenty, napríklad ked sme im predali Torresa za 50., alebo kúpili Sturridgea za facku.

      Potom si si mohol prečítať, že Diega vraj Conte nechce, podobne ako ani Ivanoviča ktorý bol vtedy najlepším RB v PL..
      U nás zase Kloppovi leží Sakho a zrejme aj Ojo v žalúdku.

 4. kloppinho

  29. júna 2017 at 14:25

  Už dlhšie sa chcem opýtať prečo čukotka? Čo to znamená

 5. centres

  8. júla 2017 at 17:06

  kurzové sázení, velmi spolehlivé informace

  http://rentese.blogspot.cz/

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply