Nová éra začala, ženský tým Reds se mění k nepoznání

Ano. Mnoho z vás, včetně mě jej příliš neznala ani před tímto článkem. Nicméně tuto sezonu budeme chtít navýšit povědomí fanoušků Reds o týmech žen a U23. Dnes tedy přinášíme novinky ohledně našeho ženského týmu.

Ženskou ligou a ženským týmem LFC prošel po sezoně 17/18 kulový blesk a hlavně v dresu Reds nezůstal kámen na kameni. Začněme tedy globálními novinkami. V čem bude ženská soutěž jiná oproti té dřívější?

Především v lize přibude jeden tým. Místo dosavadních deseti týmu, jich bude hrát jedenáct. V první lize skončil tým Sunderlandu, který nebude hrát ani o patro níže. Do nejvyšší soutěže se dostal Brighton, který nahradí právě Black Cats a také WHU, který založil svůj ženský oddíl a uspěl s přihláškou do nejvyšší soutěže. Titul bude obhajoval Chelsea, která v sezoně 17/18 nepoznala hořkost pořázky. LFC skončil šestý a tak má co napravovat.

Účastníce WSL 1 18/19: Arsenal, Birmingham, Brihton (postupující), Bristol, Chelsea, Everton, Liverpool, Manchester City, Reading, Yeovil, West Ham United.

Druhou ligu bude hrát nově místo deseti týmu hned dvanáct. Mezi nimi najdeme například hráčky Tottenhamu nebo Manchesteru United, který nově založil svůj ženský tým a bude v něm hrát několik ex-liverpoolských hráček. Hrát bude také tým Doncasteru, který vloni soutěž s desetibodovým náskokem ovládl.

Účastnice WSL 2 18/19: Aston Villa, Doncaster, Durham, London Bees, Millwall, Sheffield FC, Tottenham, Charlton (nováček), Leicester (nováček), Leves FC Women (nováček), Manchester United (nováček), Sheffield United (nováček).

Dále ve dvou nejlepších soutěžích nebudou působit týmy Sunderland (WSL 1) a Oxfordu s Watfordem (WSL 2). Obě soutěže začínají 8.9. 2018.

Z 23 hráček, které v sezoně 17/18 oblékaly dres s Liverbirdem na hrudi jich hned 12 skončilo. Brankářky Chamberlain a Ramsey zamířily do konkurenčního Manchesteru United, který se letos uráčil a také založil ženský tým. Spolu s nimi je do nejhnusnějšího dresu na světě následovaly i  obránkyně Turner, Harris, Hartley, Greenwood a Roberts. Kapitánka Gemma Bonner zamířila k Citizens spolu s Carolilne Weir, Sophie Ingle  odešla do Chelsea, kam se po hostování vrací i Bethany England, se dvaceti zásahy nejlepší střelkyně loňské sezony.  Další  záložnice Ali Johnson zamířila do týmu Bristolu.

V kádru tak z loňské sezony zůstala brankářka Flaherty. Obránkyně Fletcher a Murray, záložnice Longhurst, Coombs, Rodgers a Hodgson. Spolu s nimi také celá útočná síla v čele s Jess Clark, dále také Pike, Charles a lednová posila Rinsola Babajide.

Výsledek obrázku pro Jess Clarke footballer

To byly změny v hráčském kádru. Jedna změna se udála i v názvu klubu. Ten již nadále nebude Liverpool Ladies FC, ale Liverpool FC Women. Pro někoho to změna nebude, pro někoho velká, vždy naše dívky se staly ženami ! 🙂

Ženy budou mít od nové sezony i svou webovou stránku, ta bude podružena té klubové, ladies.liverpoolfc.com , zdaleka ne vše na webu již funguje, ale snad se vychytávek brzy dočkáme.

Liverpoolský tým zvítězil v nejvyšší anglické soutěži žen v sezonách 12/13 i 13/14 po vítězstvích v posledních kolech s Bristolem. Následně přišla první reorganizace soutěží a z vítězství se radoval Manchester City a 2x Chelsea.

V roce 1979 se Liverpool FC stal prvních britským  profi týmem, který měl na svém dresu sponzora, firmu HITACHI. Totéž se stalo u ženského týmu Reds, když se na dresech v loňské sezoně objevila firma AVON.

Novým manažerem Liverpool Women se stal Neil Redfearn, bývalý hráč Boltonu, Wiganu a dalších sedmnácti klubů především nižších soutěží. V poslední sezoně tento 53 letý manažer vedl hráčky Doncasteru, které dovedl k vítězství ve druhé nejvyšší soutěži.

“ Vstupujeme do nové éry ženského fotbalu a je to pro nás ideální čas, abychom si mohli prohlédnout každý aspekt našeho týmu tak, aby jsme se ujistili, že jsme připraveni pro budoucí úspěch. Přejmenování našeho klubu je prvním krokem k jeho osvěžení a dokonale se hodí k posunu klubu k modernější hře.“ 

Výsledek obrázku pro Neil Redfearn

Po všech těch odchodech pochopitelně musely nastat i příchody. Do branky se povedlo přivézt německou brankářku Anke Preuß. Ta přichází z končícího Sunderlandu a snad bude krapet úspěnější než její mužský kolega.   Klub ulovil také Christie Murray z Doncasteru. Reprezentantka Skotska sice měla naskakovat v týmu Glasgow City, nakonec zvítězil v boji o tuto 28 letou hráčku náš klub. Následovala ji spoluhráčka z vítězného týmu druhé ligy, Sophie Bradley-Auckland, která vyztuží proněkud prořídlé řady Reds. Z týmu městkého rivala Evertonu přichází útočnice Courtney Sweetman-Kirk. To u „Karamelek“ odehrála pouze jeden rok kdy stihla v osmnácti duelech pětkrát skórovat. Předchozí tři sezony Courtney hrála jak jinak než v Doncasteru. Zde v 58 střetnutích skórovala hned 44!

Další posilou do defenzivy je pětadvacetiletá Jasmine Matthews z Bristolu, po sedmi letech strávených v tomto klubu tak Reds budou teprve jejím druhým zaměstnavatelem. Z Millwallu přichází do obrany Leighanne Robe, opět z Doncasteru Rhiannon Roberts stejně tak i Leandra Little. 

Zálohu našeho týmu vyztuží rodačka z Galway, která přichází z francouzského Bordeauxs, Niamh Fahey, majitelka 52 reprezentačních startů. Další novou středopolařkou v našem kádru je reprezentantka Belgie, Yana Daniëls, která přišla po jedné sezoně v Bristolu. V kádru již figuruje také Annabel Blanchard, terpve sedmnáctiletá odchovankyně a rozená střelkyně, která v národním týmu Albionu v loňské sezoně U17 vstřelila v osmi zápasech pět branek. Poslední posilou je trenér brankářek. Stal se jim bývalý brankář Reds Cris Kirkland!

Svěřenkyně Neila Redfearna již v přípravě sehrály duely s Manchesterem United za zavřenými dvěřmi s nezveřejněným výsledkem. Následovala remíza s Evertonem 0:0 a vítězství s Blackburnem 3:1. V těchto dnech se naše hráčky přesunuly na tréninkový kemp do Německa, kde se postupně utkají s SGS Essen (1.8.) a s Bayern Munich (5.8.). Po návratu je ještě prověří Sheffield United a Durham. Sezonu pak naše holky zahájí 8. nebo 9.9.2018, los zatím není znám. Zajímavostí je, že domácí duely budou hrát, stejně jako v předchozích letech ve Widnes, spolu s hráčkami konkurenčního Evertonu.

8 Comments

  1. robroy

    31. júla 2018 at 18:40

    Je nám jasné, že „túto temu“ mohol sem hodit len Xabi18, prečo 18 ?? Lebo aj na fotke je 18 dievčat.. 😀 😀

  2. bodzinda

    1. augusta 2018 at 14:22

    Zdar borci. Dnes je tomu 22let co fandim LFC. Kdo ví co se 1.8 1996 stalo?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply