Priestor pre súpera: Obrana musí udržet krok s útokem LFC

Liverpool se potácí ve výsledkové krizi, zápas s Burnley by však neměl přinést překvapení. Ví to i fanoušek hostů.

(10.3.) Premier League 2018/19 - 30. kolo, Anfield, Liverpool

LIVERPOOL FC - Burnley FC, 13.00


pohľad súpera: Obrana musí udržet krok s útokem LFC
postavenie v lige: 2. vs 16.
rozhodca: Andre Marriner
duel ponúka:
Digi Sport 4 (CZ/SK)

Dvacetři let je stáří dnešního fanouška Burnley FC, který mi pod přezdívkou TartenWilton101 poskytl skvělý rozhovor na diskusním fóru Redditu. Poté co se aktivně zapojuje do diskuzních soubojů ohledně mateřského klubu  neváhal a odpověděl pro náš web na několik otázek o nacházejícím nedělním zápase.

Ahoj, děkuji Ti za tvůj čas. Klasická otázka na začátek, jak dlouho fandíš Burnley a proč právě tento tým?

Jsem z Colne, malého města pár mil od Burnley a jsem fanoušek tohoto týmu celý svůj život. Klub je součástí naší rodiny od doby, co moji prarodiče začali fandit tomuto klubu.

Výsledek obrázku pro burnley fans

Jak hodnotíš první část sezóny? Přeci jen dlouhou dobu jste byli v sestupovém pásmu.

První část sezóny byla opravdu strašná. Cítil jsem, že tento tým je zralý na sestup. Tohle všechno se změnilo v zápase s Evertonem na Boxing Day, kdy Dyche konečně posadil Joea Harta a trošku pozměnil obranu obranu, tak se konečně začala měnit hra, a vypadá to, že to má lepší strukturu. Myslím si, že v momentální situaci s Tomem Heatonem v bráně má zadní řada o hodně lepší vztah než s Hartem.

Manažer Sean Dyche. Jaký máš na tohoto manažera a jeho styl hry názor?

Jestli někdy tento manažer skončí na lavičce Burnley, bude zapsán v historii klubu jako jeden z nejlepších manažerů, který tento klub kdy vedl. Postavil si svůj tým k obrazu svému a vede ho správným směrem.

Osobně sice nejsem fanouškem momentálního herního stylu, který se prezentuje zejména nakopávanými míči a jeho hra je hodně čitelná, nicméně tohle funguje už pár let a po dobu co i díky tomuhle udržíme Premier League, tak budu já i ostatní fanoušci stále šťastní.

Výsledek obrázku pro sean dyche fans

Jaký je pro tebe cíl do konce ročníku?

Rád řeknu, že cíl pro zbývající sezónu je jasný. Setrvání v Premier League. Myslím si, že tohoto cílu dosáhneme zejména díky zmíněné formě od zápasu na Boxing Day. Tato forma nám momentálně nedává překážky pod nohy a dokážeme brát body v důležitých zápasech.

Myslím si, že další z cílů bude soustředit se a zlepšovat naši hru a popřípadě přemýšlet nad podpisy nových hráčů v mezisezónní pauze.

Dokážeš říct svůj pohled na nedělní střetnutí mezi Liverpoolem a Burnley?

Osobně se na tento zápas těším. Myslím si, že to bude skvělá podívaná. Burnley momentálně vypadá, že je schopné obrat o body jakýkoli tým z TOP 6. Dokázali jsme obrat Tottenham a Manchester United. Výkon týmu však bude záviset zejména na tom, jak dokážeme ubránit Liverpoolský útok. Pokud neudržíme s vaším útokem krok, bude to pro nás katastrofa.

Osobně si ale dělám naději i na vstřelní nějakého gólu. Momentálně máme ve formě zejména Ashleyho Barnese, který vstřelil 5 branek v 6 zápasech a Chris Wood, který má bilanci 4 góly v 6 zápasech. Pokud se tito dva odpoutají od kvalitní obrany LFC, vidím tam šanci na nějakou zápletku.

Děkuji za rozhovor

Také děkuji, moc rád jsem poskytl rozhovor o svém milovaném klubu. Přeji vašemu webu a vaší práci plno úspěchů

 

6 Comments

 1. kloppinho

  8. marca 2019 at 19:20

  Skalny
  Mengi..10b

 2. robroy

  8. marca 2019 at 19:42

  Dôležitým bodom je, že Walters isto nenastúpi, tento futbalista je mimoriadne úspešný práve proti LFC, dal nám už 7 golov.
  Aj ked udržat krok s našim útokom, pri našej momentálnej nemohúcnosti, problémom pre hostí by nemal byť.

 3. kloppinho

  8. marca 2019 at 21:16

  Za rezervní mužstvo Liverpoolu proti Derby County dnes nastoupil Alex Oxlade-Chamberlain. Anglický reprezentant z preventivních důvodů vydržel jenom čtyřicet minut…trapy už sa blíži oživenie zálohy..ox,fabs,hendo 😉

  • sixx

   9. marca 2019 at 13:18

   bomba správa. ale necakajte od neho vela. predsa len rok je rok..

  • robroy

   9. marca 2019 at 15:21

   Bohužial chlapci.. k oživeniu zálohy môže dôjst najskôr na jeseň, AK doplníme káder kvalitatívne vyhovujúcimi záložníkmi. Zatial jediným, čo v zálohe splňa „normatív“ vyššej triedy záložníkov, je Fabs.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply