Obrovská pohoda. LFC rozbil v derby superslabý Everton 4:0

Že to bude až také jednoduché, to asi nečakal nikto. Sturridge strelil 50. gól za LFC, 4 presné zásahy zariadili 4 rôzni strelci, žiaľ sme ale prišli o zraneného Origiho, ktorému po členku prešiel Funes Mori. Po 9 konfrontáciách bez vylúčenia je teda táto séria pasé .. AKTUALIZOVANÉ!!

lista-komentar

Mať namiesto Lallanu L. Suáreza, či nejakého strelca, dáme dnes The Toffees 10 gólov. Ale vďaka aj 4, bola to super podívaná, tento Martínezov Everton je ale neskutočne slabý. Fakt neskutočne.

The Reds (Klopp urobil v porovnaní s B´mouthom až 10 zmien!) si počas zápasu vypracovali snáď 15 vyložených možností, zhruba každá 4 strela smerujúca na bránu skončila za chrbtom Joela Roblesa, ktorý aj zopár možností súpera pochytal.

„Karamelky“ sme zlomili v závere I. polčasu, keď 2 výborné centre Milenra poslali hlavami do brány Origi a M. Sakho. Belgičana na začiatku II. polčasu zostrelil Funes Mori, za čo dostal červenú kartu, ale čo je dôležitejšie, mladému útočníkovi The Reds sa pokojne môže stať, že má po sezóne. A ktovie, čo ME.

Tretí gól pridal Origiho nástupca Sturridge (50. gól v 89. zápase v drese LFC) a na 4:0 pečatil Coutinho.

Takto jednoduchú výhru v derby si pamätá len málokto, takto slabý Everton som asi ani nevidel. Ale čo tam po nich, užívajme si výhru 🙂

lista-stats

Liverpool FC – Everton FC 4:0

(Premier League 15/16, 27. kolo, dohrávka)

stats:

– góly: 43. Origi (Milner), 45. + 2 M. Sakho (Milner), 61. Sturridge (Lucas Leiva), 76. Coutinho (Allen)

žlté karty: Milner – Lennon

červené karty: 50. Funes Mori

rozhodca: Robert Madley

zostavy:

LFC:  Mignolet – Clyne, Lovren, M. Sakho, Moreno, Lucas Leiva, Milner (81. Ibe), Lallana, Coutinho, Firmino (66. Allen), Origi (54. Sturridge)

lavička: D. Ward, K. Touré, B. Smith, Stewart

EFC: Joel – Baines, Funes Mori, Stones (62. Pienaar), Oviedo, McCarthy, Barry (46. Besić), Lennon, Barkley (58. Cleverley), Lukaku

lavička: Howard, Niasse, Deulofeu, Osman

lista-conamzapasukazalsvk

1. Milner urobil zápas 🙂 Áno, znie to až neuveriteľne. teda pre niektorých z nás. Boring James je navyše najlepším asistencom v tejto sezóne, dalo by sa povedať, že aj keď hr prd, tak nejakú tú gólovú prihrávku zosmolí. Dnes ale prd nehral, hral veľmi dobre, na honor MOTM.

2. Zaujímalo by ma, či si niekto z hráčov The Reds pred zápasom pomyslel, že to bude šialene ľahké derby.

3. Lallana by v tomto dueli nedal gól ani do rána. Adam si už tradične pred úvodným hvizdom prečítal návod, ako robiť všetko naopak, a tak pri 4-5 šanciach, čo mal, neuspel.

4. Lucas Leiva 2x vystrelil na bránu a to taký Milner či Moreno dávajú silnejšie prihrávky. Na tom druhom fukote sa schuti zasmial aj Klopp.

lista-hodnotenie

Výkon hodnotím známkou 2

MIGNOLET (6) – Nemal vlastne žiadnu prácu.

CLYNE (7) – Zapájal sa do ofenzívy, vracal dozadu, bol platný pri pressovaní, dokonca sa aj dostal k zakončeniu, keď po peknej Lallanovej prihrávke prestrelil.

LOVREN (7) – Spoločne s parťákmi z obrany dokonale vygumoval Lukakuho i Barkleyho.

M. SAKHO (8) – Nebol síce lepší ako Lovren, ale dal dôležitý 2. gól, čím súpera definitívne odrovnal. No a aj nohy, resp. rozohrávka ho dnes poslúchali.

MORENO (7) – 3-4x vystrelil na bránu a neboli to úplne márne pokusy. Raz zasiahol Robles. Inak podobný výkon ako Clyne.

LUCAS LEIVA (6) – Pri tak slabom strede zálohy EFC mal výrazne uľahčenú robotu. A dokonca aj prihral Sturridgovi na gól.

MILNER (8) – Dvomi výbornými centrami vyzval v závere I. polčasu spoluhráčov skórovať a podarilo sa. James toho nabehal veľa, mal dobrý pohyb, čiel príkladom. MOTM.

FIRMINO (6) – Nebol to úplne jeho zápas, svoju tutovku zahodil, ale nevadí. Kombinácie mu tradične šli.

LALLANA (6) – V I. polčase zahodil snáď 4 vyložené šance. Pri tej prvej z 5. min mal dosta nafackované, keď neprihral doľava Origimu, ktorý by skóroval do prázdnej brány. V tomto druhom už v tomto ohľade taký produktívny nebol. hral ale celkom dobre, len tá jeho pomýlenosť v riešení situácií .. aach.

COUTINHO (7) – Snažil sa vymýšľať a aj kopec vecí vymyslel. NApokon aj strelil gól, jeden z tých krajších. Phillovi to šlo, len tak ďalej.

ORIGI (7) – Vie podržať loptu, navyše strelil rozhodujúci gól. A po prestávke sa zranil – silný výron členka, to je pruser a nekoľkotýždňová pauza. Škoda.

STURRIDGE (8) – 7 min po príchode na trávnik strelil gól, mal ďalšie 3 veľmi umné a nebezpečné zakončenia. Forma mu ide hore.