Oficiálne stanovisko LFC k tragédii Leicestru City

Majitelia futbalového Liverpoolu FC John Henry, Tom Werner a Mike Gordon vydali vyhlásenie po tragickej udalosti, ku ktorej došlo v sobotu (27.10.) večer na štadióne King Power v klube Leicestru City.

„S veľkým zármutkom v srdci, ponúkame našu srdečnú podporu klubu Leicester City po potvrdení, že ich majiteľ Vichai Srivaddhanaprabha tragicky zomrel.”

„Naše mysle a sústrasť sú upriamené na rodiny a blízkych všetkých tých, ktorí stratili svojich najbližších v tejto strašnej nehode.” (pozn. zrútenie helikoptéry neďaleko štadióna Leicestru City.)

„Obdiv, ktorý máme pre Vichai Srivaddhanaprabha, jeho rodinu a kolegov, je tak vysoko, ako si len dokážete predstaviť a to profesionálne aj osobne. Bol najvyšším správcom klubu, ktorý prevzal a potom ho aj elegantne viedol.”

„Víťazstvo v Premier League je jedno z najdôležitejších príbehov svetového futbalu. Bol to vynikajúci úspech. Okrem toho viedol svoj klub takým spôsobom, akým sa to usilujeme všetci v tomto postavení. Úspech na ihrisku, spojený s vynikajúcim riadením.”

„Smrť Vichaia je veľká strata nielen pre jeho klub, ale aj pre celú Premier League a anglický futbal. Celý klub Liverpool FC je mysľou s našimi priateľmi v Leicestri a v Thajsku.”

zdroj: liverpoolfc.com

2 Comments

 1. MengiCZE

  29. októbra 2018 at 19:44

  Bohužel se to stalo člověku který vyhrabal leicester z dluhů odkoupil stadion zpátky klubu investoval nemale miliony do zazemi i do nemocnice a škol.
  Osobne to těžce kousu, zrovna thajec si to za velkorysost nezasloužil.

  Každopádně bohužel dnes je stále doprava helikopterou jednou z nebezpečnějších. Je potřeba ale i spomenout piloty kteří v tezke situaci odklopili helilopetru na prazdne parkoviště a ne do davu lidí.

  Rest in peace a doufam ze to leicester neovlivni

 2. jirka6454

  30. októbra 2018 at 11:50

  Je to obrovská tragédie. Lze se jen připojit k prohlášení LFC

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply