Origiho osudová sezona v Německu, z chlapce se musí stát muž

Mladý belgický útočník stráví druhou sezonu na hostování, tentokrát se ale vydává do prostředí, které úplně nezná. Cílová stanice je Wolfsburg.

Před třemi lety na mistrovství světa vystřelil jako obrovská kometa mladý útočník z Lille, který zastínil mnohem známější a zvučnější jména na hrotu útoku Belgie. Tento sebevědomý talent si vybral jako svého budoucího chlebodárce právě LFC.

Avšak ke klubu se nepřipojil hned. Zůstal ještě rok v klubu, který jej do velkého fotbalu vystřelil, ale sezona se mu absolutně nevydařila. A to takovým způsobem, že byl jedním ze členů nejhorší jedenáctky celé soutěže za ročník 2014/2015. Ani to však neodradilo tehdejšího manažera Brendana Rodgerse.

K mladým přece herní výkyvy patří, to není problém. A po dvou letech v dresu s Liverbirdem na prsou, lze o Belgičanovi pronést ta stejná slova jako v roce 2015. Je mladý a potřebuje se vyhrát, jenže tato slova nemají stejnou váhu jako před několika lety.

Pravdou je, že Divock dokázal vstřelit několik důležitých branek a minimálně z rozhovorů s ním nelze mít pochybnosti o jeho přístupu, avšak nedokáže jej přenést na hřiště. Zatímco dříve střídal světlé okamžiky s těmi černými, v současnosti aby světlé záblesky jeden pohledal.

Navíc už není tím mladíkem, který může  všem vyrazit dech, do té pozice se aktuálně dostali Woodburn, Solanke a Wilson. Zatímco prvním dvěma se daří (Wilson na svou větší šanci stále čeká), Origi ač je miláčkem davu, zůstává stranou. Proto je hostování výhodným řešením pro obě strany a zkouškou, zda má šanci na to udělat velkou kariéru.

Pokud zazáří, dostane od Kloppa další šanci a možnost předvádět své kvality na Anfieldu, pokud ne, bude to pro něj s největší pravděpodobností v dresu The Reds konečná. I z toho důvodu je Wolfsburg logickou volbou. Ten od odchodu Base Dosta shání útočníka, o kterého se bude moci opřít, což se letos nedaří ani Mario Gómezovi.

 

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply